Novinky

První zkoušky a tisková konference Severní Makedonie

Tamara Todevska útočí na postup z druhého semifinále silnou baladou a působivou prezentací.

Předposlední stát, který uvidíme v druhém semifinále, je Severní Makedonie. Tamara Todevska již dříve prozradila, že na jevišti bude sama a tomuto tvrzení dostála. Na sobě má krásné dlouhé tyrkysové šaty s černými prvky a stojí na středu jeviště u statického mikrofonu. Jako první interpretka letos využívá vlastnosti LED pozadí, které je z jedné strany pokryto LED plochami a z druhé strany zrcadly.

Může se tak na první pohled zdát, že někdo zapomněl odklidit Sergejovy propriety, ale to byly speciální desky dovezené na přední jeviště, kdežto tohle je přímo součást pozadí. V polovině písně se však na chvíli zrcadla otočí a vidíme projekci na LED plochách. Na této projekci se střídají černobílé fotografie dívek a žen, v podobném stylu jako v oficiálním videoklipu. Po skončení projekce se při střídání záběrů stěny opět otáčí na své zrcadlové strany. Vokalisté, kteří Tamaru podporují, jsou ukryti mimo jeviště, ale jejich podpora je velmi silná a přesně to se k závěrečné části hodí.

Po gradaci přichází útlum, kdy opět na pozadí vidíme poslední záběr na černobílou fotografii. Celé makedonské vystoupení je velmi efektní a skvěle provedené, o pěveckých kvalitách Tamary Todevske jsme se v minulosti již přesvědčili, takže nezbývá než jí držet palce, aby se dostala do velkého finále. Makedonii jsme totiž ve finále Eurovize viděli naposledy v roce 2012, kdy uspěla Kaliopi s písní Crno i Belo. Když se podíváme na cestu, kterou Makedonie od roku 2012 ušla, dalo by se říci, že letos má k postupu do finále blíže než kdy předtím.

 

Tamara Todevska – tisková konference
Při tiskové konferenci vysvětloval makedonský tým, proč budou na pódiu stát zrcadla. Jednoduše proto, aby ji bylo vícekrát vidět, protože je tak krásná.
Tamara všechny vyzývá k tomu, aby na sebe byli hrdí, tak jako je ona hrdá sama na sebe i na lidi ve svém okolí

2 komentáře: „První zkoušky a tisková konference Severní Makedonie

  • …že by? Stage vypadá cool, zpěv dokonalý + líbí se mi přidané vokalistky. Osobně byl tohle můj kvalifikant už před zkouškami, teď si ale teprve myslím, že mají na postup skutečně reálnou šanci. Palec hore! 🙂

    Reagovat
  • Po dlouhé době nedoje*aná prezentace. Letos to finále možná i bude 🙂

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..