Novinky

První zkoušky a tisková konference Ázerbájdžánu

Zkoušky všech semifinalistů zakončil svým supermoderním vystoupením Chingiz z Ázerbájdžánu. V případě závěrečného čísla druhého semifinále přichází Ázerbájdžán s velkou show. Uprostřed stage stojí trojúhelníkový stojan, před kterým stojí Chingiz a míří na něj dva lasery, které vytváří a obkreslují tepající srdce na Chingizově hrudi, celé jeviště je v tu dobu potemnělé, aby tento efekt vynikl.

Následně ho lasery skenují a na LED pozadí je vidět obří žluté tepající srdce a když je lasery Chingiz propuštěn, při druhé sloce vidíme na pozadí projekci pohybující se ženské hlavy.

Před závěrečným refrénem vidíme záběr shora na jeviště a na LED podlaze jsou vidět paprsky světla, které pak při čelním pohledu na jeviště vystřelí paprsek světla, který bude vidět pouze na televizních obrazovkách. V rámci této grafiky je i postava Chingize „vystřelena“ nad samotné jeviště. Po celou dobu však Chingiz nepřestává zpívat až orientálně působící závěr své písně. Celé představení končí efektním rozpažením ve smyslu odevzdání se.

Kromě již zmíněných barev dominuje tomuto vystoupení hlavně modrá a červená. Snad to Ázerbájdžán nepřehnal a na televizního diváka a na porotu nebude prezentace písně Truth až příliš překombinovaná různými vjemy. I tak ale tohle číslo má zajímavý scifi a hi-tech nádech, který je na Eurovizi spíše výjimečný.

Chingiz – tisková konference
Chingiz představil na tiskové konferenci celý svůj tým a také říkal, jak se jmenují roboti, kteří jsou součástí jeho vystoupení.
Pro novináře a fanoušky si připravil akustickou verzi své písně Truth a přidal i izraelskou eurovizní píseň z roku 2010 od Harela Skaata

Jeden myslel na “První zkoušky a tisková konference Ázerbájdžánu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..