Novinky

První zkoušky a tisková konference San Marina

Dnešní den byl zakončen energickým vystoupením sanmarinského reprezentanta Serhata.

Poslední země, kterou uvidíme v prvním semifinále, je San Marino, které zakončilo dnešní druhý den zkoušek. Serhat je stejně jako skupina tří vokalistek a dvou vokalistů / tanečníků oblečený v bílém.

V jeho případě se jedná o oblek, tanečníky jsme pak dnes viděli v bílých kraťasech, což není zrovna obvyklé oblečení pro takové vystoupení. Na začátku písničky stojí Serhat vzadu před projekčním obdélníkem, který na sebe navazuje s LED pozadím. Vpředu pak tancuje ostatních pět účinkujících, než se vokalistky odeberou na kraj jeviště, kde utvoří tradiční „lajnu“, což běžně při koncertech vokalisté dělají. Podobné postavení bylo vidět i u vokalistů San Marina např. v Kyjevě před dvěma lety.

Na LED pozadí se během písně promítají části textu Say Na Na Na a celkově tato grafika včetně fontu působí energicky. Serhat před projekční plochou lehce tancuje, za což sklízí obdiv. Uvidíme, jestli u těchto tanečních kreací vydrží až do příštího týdne. V druhé části písně si vezmou tanečníci do rukou žluté megafony a při následném refrénu se objeví na pozadí velké žlutě ohraničené trychtýře evokující větší verze oněch megafonů a i v nich se objevují nápisy Na Na Na.

Vtipné je, že z určitého pohledu, kdy je vidět podobný tvar i na LED podlaze, může tato scéna připomínat symbol pro radioaktivitu. Celkově však Serhatovo vystoupení působí svěže a energicky a nejspíše zaujme i diváky u televizních obrazovek, podobně jako se to Serhatovi podařilo před třemi lety ve Stockholmu.

Serhat – tisková konference
Serhat sršel na konferenci pozitivní energií a bylo vidět, že si svoji druhou účast na Eurovizi nesmírně užívá. Udělal by prý cokoli pro to, aby se Turecko vrátilo zpět.
Serhatův tým byl oděn do oranžových triček s motivačními potisky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..