Novinky

Heads of Delegations se sešli v Tel Avivu!

Vedoucí delegací jednotlivých států se sjeli na meeting do Tel Avivu! Eurovize se kvapem blíží!

Každoroční meeting hlav delegací jednotlivých států v místě konání Eurovize proběhl v uplynulých dvou dnech. V pondělí a úterý přivítal pořadatel v izraelském Tel Avivu všech 41 delegací, které přijedou v květnu se svými zpěváky a hudebníky bojovat o skleněný mikrofon. Na pořadu setkání bylo hned několik důležitých bodů!

Nejprve bylo důležité vedoucí delegací blíže seznámit se vším, co celý tento „event“ obnáší. Jak dobře víme, Eurovize není jen o třech živých přenosech, které proběhnou 14., 16. a 18. května. Kromě těchto tří důležitých večerů musejí interpreti a jejich delegace absolvovat několik zkoušek, konferencí a dalších záležitostí, pro které je nezbytné, aby v Tel Avivu, stejně jako v každém jiném předchozím místě konání, strávili dva týdny. A jsou to pěkně nabité dva týdny.

Zdroj: eurovision.tv

Zásadní informace se také týkaly samotné arény, pódia a dalších záležitostí, které vedoucí delegací potřebují vědět, aby se mohli na své vystoupení a působení v soutěži náležitě připravit. Osvětlení a možnosti stage spolu s ozvučením a dalšími efekty umožní delegacím a interpretům připravit to nejlepší vystoupení, aby zaujali téměř 200 milionů diváků.

Zdroj: eurovision.tv

Informace obnášely také ubytování, dopravu a další fungování v místě konání Eurovize. Nechyběla ani zmínka o oblíbené Eurovision Village, která bývá každoročně hojně navštěvována a využívána, a to nejen fanoušky, ale i samotnými interprety v rámci koncertů, vystoupení a setkávání s příznivci.

Součástí konference byla také volba zástupců takzvané Reference Group, která je součástí EBU a má na starost vysílatele účastnících se zemí Eurovize. Zvoleni byli: člen italské televize RAI Nicola Caligiore, Alexander Radić ze slovinské televize RTVSLO a Head of Delegation Švýcarska Reto Peritz. Od příštího roku tak vystřídají Emilie Sickinghe z nizozemské televize AVROTROS.

Zdroj: www.eurovoix.com

Ke zlehčení atmosféry a rozptýlení vystoupila se svou hudební vložkou loňská vítězka Netta a zazpívala baladovou verzi písně A-Ba-Ni-Bi. Ta se stala vítěznou v roce 1978 a započala tak izraelské vítězné roky „8“ (1978, 1998 a 2018).

Velmi důležitým bodem programu byla volba pořadového čísla, pod kterým bude Izrael jako hostící země vystupovat v sobotním velkém finále 18. května. Prestižní možnost vylosovat toto číslo byla svěřena Evi Papamichael, Head of Delegation Kypru, který na loňské Eurovizi skončil druhý. Los padl na číslo 14, a proto Izrael uvidíme otevírat druhou polovinu finálového večera!

Zdroj: oikotimes.com

Konference je za námi, písně máme kompletní a můžeme se zvolna připravovat na Eurovision Pre-Parties a odpočítávat dny do zahájení letošního ročníku Eurovize!

2 komentáře: „Heads of Delegations se sešli v Tel Avivu!

  • Kdy se dozvíme pořadí vystoupení v semifinálových kolech?

    Reagovat
    • To není jisté, nepochytili jsme nikde žádný konkrétní termín. Bývá to však na přelomu března a dubna, takže zanedlouho.

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..