Novinky

Ukrajina den poté: ultimátum vítězce Maruv

Ukrajinský národní vysílatel, UA:PBC, prohlásil, že o reprezentaci zpěvačky Maruv rozhodne do 48 hodin.

Finále ukrajinského Vidbiru v sobotu večer bylo nabité politikou. Nejeden reprezentant byl zpovídán ohledně propojení s Ruskem. Zpěvačky Anna a Maria došly až k slzám, když vysvětlovaly, že Ukrajina je jejich vlast, ale své ruské matky se nezřeknou.

Favoritka Maruv byla ihned dotázána moderátorem ohledně své koncertní šňůry v Rusku. Ta odvětila:

“Chtěla bych ještě jednou připomenout, že Eurovision Song Contest vznikl po Druhé světové válce, aby se země  spojily a byl to pro všechny společný svátek, při kterém sdílí svou kulturu. Myslím, že to je super. Především je to písňová soutěž, nikoliv politické volby.“

Načež přišla řada na porotkyni Jamalu,  která z Krymu pochází, co by zpěvačka odpověděla, až se ji novinář na tiskové konferenci zeptá, komu Krym patří.  Velmi ofenzivním stylem dotazu se znelíbila mnoha fanouškům. Odpověď Maruv byla jasná: „Ukrajině, samozřejmě…“

Mrkněte se na Tweet uživatele @jenxesc.

Před vyhlášením výsledků pak naprosto bezprecedentně moderátor večera přečetl zcela nové,  nikdy před tím nevídané pravidlo: televize STB je zodpovědná za Vidbir a zajišťuje ukrajinskou reprezentaci, UA:PBC je ale národní vysílatel, který si vyhrazuje právo na zvážení reprezentanta.

Poté co Maruv Vidbir vyhrála,  se na její podporu vyjádřil i Andriy Danilko (Verka Serduchka):

„Jestli UA:Pershiy rozhodne, že si Maruv nezaslouží reprezentovat Ukrajinu, nechápu, proč jsme tu všichni seděli celé dny a jaký je smysl celé selekce.“

Zpravodajský server Obozrevatel poté uvedl, že zpěvačka Maruv obdržela 24hodinové ultimátum. Buď zruší svoji šňůru v Rusku, nebo nepojede Ukrajinu reprezentovat.

Svůj názor vyjádřil i ukrajinský první předseda vlády Vycheslav Kirilenko, který prohlásil, že  země by neměla být reprezentovaná někým, kdo koncertuje na území agresora. Poté co svůj názor zveřejnil na twitteru, oficiální stránka Eurovize stáhla ze svého webu článek, ve kterém Maruv gratuluje k reprezentaci Ukrajiny.

Alexandra Koltsova, členka rady UA:PCB, pak prohlásila, že: „musíme vybrat nebo se shodnout na ukrajinském reprezentantovi. My, jakožto národní vysílatel, nasloucháme názoru společnosti. Ta má různé pohledy na to, zda umělec, který koncertuje v Rusku může reprezentovat Ukrajinu. Ve smlouvě je klauzule, kterou nyní musíme s Maruv probrat.“ Koltsova však neuvedla, kdo by Ukrajinu namísto Maruv zastupoval.

Jak celá věc dopadne, se dozvíme během zítřejšího dne, nebo v úterý ráno. Spousta fanoušků už teď apeluje na sociálních sítích za reprezentaci Maruv a někteří naopak volají po zákazu účasti Ukrajině. Co si o situaci myslíte vy, měla by zpěvačka Maruv na toto ultimátum přistoupit?

10 komentářů: „Ukrajina den poté: ultimátum vítězce Maruv

 • Vyhodit Ukrajinu a dát jim takovou pokutu, že se z toho jen tak nevzpamatujou

  Reagovat
 • Maruv nakoniec na ESC nejde, dám si pár minút na predýchanie kým nájdem vhodné slová

  Reagovat
 • Nechutne. Držim Maruv palce bola jednoznačne najlepšia, vyhrala právom a súhlasim že ka jej na ESC zakážu ísť z „politickych „dôvodov, malo by bať Ukrajine zakázane zúčastniť sa.

  Reagovat
 • Pokud jim tak vadí, že má nějaký spojení s Ruskem (tím že tam koncertuje), tak neměla v národním kole vůbec být a ne že po tom co spravedlivě a legálně vyhraje tam kvůli tomu nepojede, stejně jako tam neměly být vubec AnnaMaria.. ať si uvědoměj co teda vlastně chtěj 😀 každopádně jestli na to Maruv nekývne a koncerty v Rusku nezruší a tím pádem na ESC nepojede tak by mělo EBU Ukrajinu fakt vyřadit!

  Reagovat
 • Souhlasím. Už co předvedli v přenosu bylo nepřijatelné, natož tahle ultimáta. Nejde o účastnici – ta píseň se mi vůbec nelíbí – ale o princip. Ukrajinu vyřadit.

  Reagovat
 • Myslím si, že UA:PBC nakonec nechá MARUV reprezentovat Ukrajinu. To už by pak bylo hodně divný. I když po zákazu Ruska na ESC 2017 už se u této země ničemu nemůžeme divit…

  Reagovat
 • Možno by stačilo aj 5 rokov, ale ak naozaj nedostanú preplesk, pokoj nebude. Lenže niekomu to tak asi vyhovuje.

  Reagovat
  • Souhlasím. Už co předvedli v přenosu bylo nepřijatelné, natož tahle ultimáta. Nejde o účastnici – ta píseň se mi vůbec nelíbí – ale o princip. Ukrajinu vyřadit.

   Reagovat
 • V žádném případě..Ukrajinu vyřadit na minimálně 10 let jako odstrašující případ!

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..