Novinky

Report: Alexander Rybak a Elina Nechayeva v Brně

Vítěz Eurovize 2009 Alexander Rybak přijel opět do Česka a svým fanouškům přivezl estonskou operní divu Elinu Nechayevu.

Po svém vítězství v Eurovizi měl Alexander Rybak svůj koncert v Praze, pak jsme ho mohli vidět spolu s Elis v Ostravě a dva koncerty připravil spolu s Janáčkovo filharmonií a Patricií Janečkovou v Ostravě a Plzni. Do Brna však zavítal poprvé a byl překvapený atmosférou a množstvím fanoušků, kteří dorazili do brněnského klubu Fléda.  Už před otevřením koncertního prostoru v klubu se tvořila fronta u vstupu, která následně zaplnila necelou polovinu sálu. Během hodiny se však Fléda zaplnila celá a koncert mohl začít.

Drobné zpoždění na začátku koncertu fanouškům nevadilo, protože se hned na úvod dočkali Alexanderova megahitu Fairytale. Bohužel se však objevily problémy s odposlechem, a proto se Alexander rozhodl, že si skladbu zazpívá ještě jednou. Aby to nebylo úplně stejné, snažil se rozpomenout na ruský text písně, což se mu ne vždy úspěšně dařilo. Kdo má rád Alexovy písničky si následně přišel na své, když zazněl v ruštině zpívaný Kotik. Pak už ale přišla na řadu Elina Nechayeva a hned jako první vystřihla svůj loňský eurovizní song La Forza, na který navázala svou novinkou, kterou v Brně zazpívala úplně poprvé. Elina měla na sobě krásné červené šaty, které se doplňovaly s jejím operním hlasem. Ten v plné kráse ukázala i v populární árii O Mio Babbino Caro z opery Gianni Schicchi. Pak už se na jeviště vrátil Alexander Rybak a doprovodil Elinu v Meine lippen, sie küssen so heiß, árii Giuditty z operety Veselá vdova. Než se odešla převléknout na druhou polovinu koncertu, tak Elina vystřihla Olympiinu píseň z Hoffmannových povídek Jacquese Offenbacha. V této známé árii „lidské loutky“ je velmi důležitý někdo, kdo v druhé polovině skladby unavené loutce natáhne klíček. Tím zde nebyl nikdo jiný, než právě Alexander Rybak.

V druhé polovině koncertu, když se interpreti vystřídali, začal Alexander vyzvídat jména lidí z publika, aby je mohl použít do komorní verze skladby Elvise Presleyho Love Me Tender. Následovala houslová exhibice při celosvětově proslavené instrumentální skladbě norského autora Rolfa Løvlanda Song from a Secret Garden. U klasické hudby se ještě chvíli zůstalo, protože Alex zahrál známou Maďarskou suitu, po níž následoval útěk k jinému žánru. Alex zahrál a zazpíval svou oblíbenou jazzovou skladbu Jealous. Poté se již vrátila na podium Elina v černém modelu a s lehce upraveným textem a vzájemným laškováním předvedli společně s Alexem píseň Luise Mariana C’est magnifique. Elina také prozradila, že další skladbu budeme všichni znát ze světa filmu. Jedná se totiž o árii, kterou v Pátém elementu zpívala mimozemská Diva Plavalaguna. Poté již byl čas se rozloučit, a tak jsme na závěr slyšeli znovu nejznámější eurovizní skladby Eliny i Alexe, tedy La Forzu a Fairytale, tentokrát se však vzájemně oba dva doplňovali.

Oba interprety doprovázel po celou dobu klavírista Stefan, který odváděl skvělou práci. Koncert tak trval necelou hodinu a půl a byl spíše klasického rázu. Fanoušci Alexandera Rybaka, kteří se těšili především na jeho vlastní autorské skladby, tak mohli být mírně zklamaní, protože takových písní se ve větší míře nedočkali. O to nadšenější mohli být ti, kdo přišli na Elinu Nechayevu. Vzhledem k tomu, že to bylo její první takové vystoupení v Česku, tak se uvedla na výbornou. Elina se po koncertě zastavila, aby se vyfotila s fanoušky a posílá pozdrav našim čtenářům a přeje Lake Malawi hodně štěstí na nadcházející Eurovizi.

2 komentáře: „Report: Alexander Rybak a Elina Nechayeva v Brně

  • Bylo to úžasné, skvělé, dechberoucí! Elina je královina a Alex… to je prostě miláček. Byla čest držet svému vzoru a idolu smyčec. :‘)

    Reagovat
    • Tos byla ty, které dal Alex podržet smyčec? Paráda, škoda, že jsme o sobě nevěděli, je fajn si k nicku v komentářích přiřadit i skutečný obličej. 🙂

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..