Národní kolaNovinky

Festival di Sanremo má svého vítěze!

Italský Festival di Sanremo vyhrál Mahmood s písní Soldi!

Týdenní maraton italských písní dnes večer dospěl do svého finále! Světoznámý a v Itálii velmi oblíbený Festival di Sanremo začal již v úterý 5. února, kdy byly představeny všechny soutěžní písně, a to naživo z divadla Ariston. Písní se zúčastnilo celkem 24. Vyhrát však mohla jen jedna z nich. O vítězné písni rozhodli v sobotním finále televizní diváci, odborné poroty a italští novináři, tvz. „stampa“.

Vítězem Festivalu di Sanremo 2019 se stal Mahmood s písní Soldi! V následujícím videu si píseň můžete poslechnout.

https://www.youtube.com/watch?v=KvJUrrMgyGs

Již několik let je pravidlem, že vítězná píseň odjíždí reprezentovat Itálii na Eurovizi. V případě, že se vítězný interpret Sanrema nechce Eurovize zúčastnit, bývá osloven další v pořadí dle umístění ve finále. V letošním roce se však žádný z interpretů předem nevyjádřil, že by se Eurovize zúčastnit nechtěl, a proto je pravděpodobné, že Mahmood do Tel Avivu odjede. Na potvrzení si však budeme ještě muset chvilku počkat. Obvykle se však tohoto potvrzení dočkáme v řádu hodin.

EDIT: Mahmood se v tiskové konferenci po skončení přenosu vyjádřil, že se Eurovize zcela jistě zúčastnit chce!

Velkou favoritkou sobotního finále byla zpěvačka Loredana Bertè. Ta však v celkovém součtu skončila na čtvrtém místě, což si vysloužilo bouřlivé nespokojené reakce publika divadla Ariston. V TOP 3 nicméně skončili Ultimo, Il Volo a Mahmood. Tito tři se v závěru večera utkali znovu v diváckém hlasování. Na třetím místě se nakonec umístili Il Volo a na druhém Ultimo.

Líbí se vám vítězná píseň italského Sanrema? Hlasujte v anketě a napište nám do komentářů!

Ohodnoťte píseň Mahmooda - Soldi
 • 10 42%, 46 hlasů
  46 hlasů 42%
  46 hlasů - 42% všech hlasů
 • 9 13%, 14 hlasů
  14 hlasů 13%
  14 hlasů - 13% všech hlasů
 • 8 10%, 11 hlasů
  11 hlasů 10%
  11 hlasů - 10% všech hlasů
 • 7 6%, 7 hlasů
  7 hlasů 6%
  7 hlasů - 6% všech hlasů
 • 3 6%, 6 hlasů
  6 hlasů 6%
  6 hlasů - 6% všech hlasů
 • 1 6%, 6 hlasů
  6 hlasů 6%
  6 hlasů - 6% všech hlasů
 • 6 5%, 5 hlasů
  5 hlasů 5%
  5 hlasů - 5% všech hlasů
 • 0 5%, 5 hlasů
  5 hlasů 5%
  5 hlasů - 5% všech hlasů
 • 5 4%, 4 hlasy
  4 hlasy 4%
  4 hlasy - 4% všech hlasů
 • 4 3%, 3 hlasy
  3 hlasy 3%
  3 hlasy - 3% všech hlasů
 • 2 2%, 2 hlasy
  2 hlasy 2%
  2 hlasy - 2% všech hlasů
Celkově hlasů: 109
10. 2. 2019 - 9. 5. 2019
Hlasování ukončeno !

35 komentářů: „Festival di Sanremo má svého vítěze!

 • Jinak letos to bude zajimavý rok( asi jako vždy…), tady mám takovou malou predikci:

  Hodně vysoko letos bude RUSKO, prostě je to Lazarev, tam se kvalitně zpracovaný song prostě očekává…ale mysín, že top 10/top 5 to bude určitě( a tipuju, že bude v top 3). Hodně vysoko po nějakém čase očekávám ÁZERBAJDŽÁN, po tom minulém nepostupu si dají víc záležet a mám tušení, že to opět bude kvalitní song, a že oni umí dělat kvalitní hudbu víme…ARMÉNII taky tipuju na solidní umístění, to stejný jako Ázer, loni nepostup, letos se to prostě změní a navíc Srbuk vypadá vážně slibně. KYPR může určitě útočit na úplně nejvyšší pozice, ale taky může úplně propadnout. BELGII A NIZOZEMSKU letos úplně něvěřím, trochu mě zklamal výběr interpretů, ale uvídíme…ze Skandinávie očekávám nejlepší výsledek od ŠVÉDSKA, Hold me je top 5 materiál, naopak celkem mě zklamal výběr DÁNSKA a NORSKA, fakt nevím, jak by dopad ISLAND s těmi šílenými Hatari, ale jako překvapit by mohli. Útok klidně na vítěství by mohl přijít od NĚMECKA, už loni měli skvělý výběr a letos by to třeba mohlo dopadnout ještě o trochu lépe. Vysoko by mohla být i Paenda za RAKOUSKO, určitě perspektivní výběr zpěvačky. Z východu to zatím vypadá jenom na RUSKO, možná by nějaký lepší výsledek mohla získat UKRAJINA- Maruv, Kazka…RUMUNSKO může být vysoko s Bellou a pochopitelně s Laurou, ale maximálně top 10, možná ani to ne, je to určitě slabší než Forza, a ta taky na úplný vrchol neutočila. AUSTRÁLIE bude letos opět celkem vysoko u porot a pokazí ji to diváci..možná top 10, ale víc fakt ne. ITÁLIE může být hodně vysoko, je to chytlavý song, může si získat hodně fanoušku, a podpory porot se nebojím , myslím, že je to klidně top 5 materiál. Zajimavé je letos PORTUGALSKO, mohou opět skončit hooodně vysoko, nebo už si alternativní, pomalá hudba fanoušky nenajde, těžko říct, ale v úplném vrcholu asi nebudou. FRANCIE je letos hodně výrazná, ale myslím, že budou maximálně kolem 10.místa…ale jestli vyhraje, zas taková senzace by to nebyla…Tak takhle nějak bych to viděl…ale pochopitelně( je mi jasné, že se to tak stane) nějaká země od které se to nečeká, překvapí, nevím, třeba MALTA…GRUZIE, CHORVATSKO, ŠVÝCARSKO, IRSKO( to by mohl být ten skrytý favorit), nějaká balkánská balada…SRBSKO. Překvapit by mohlo POLSKO, ŘECKO po minulém nepostupu…nebo i LITVA s Monikou by mohla udělat nějakej fajn výsledek.

  Reagovat
 • Ohromná spokojenost! Když jsem poprvé slyšel letošní italské songy, Soldi mě hned zaujalo…ale myslel jsem si, že je bez šance…ale Itálie překvapila! Jinak song je fakt super, pro mě letos zatím jasně nejlepší song, je to pro mě i nejlepší italský song v esc vůbec. Je to něco uplně jinýho, než na co jsme byly od Itálie zvyklí( možná ještě 2017 byla trochu změna, ale mně se to nelíbilo), fakt super…Je dost možný, že Soldi bude i v květnu můj favorit, těžko už to něco překoná( a to jsem třeba loni a předloni měl Itálii někde kolem 37-38 místa…)

  Reagovat
 • SUPER! SRDEČNE GRATULUJEM! DOKONCA SI TO VIEM PREDSTAVIŤ ROTOVAŤ VO VYSIELANÍ OČKA, ČI V SK RÁDIO ÉTERI. SKVELÁ VOĽBA ŽELÁM SI ESC 2020 V RÍME, ALEBO MILÁNE!

  Odkiaľ inak chlapec pochádza?

  Reagovat
  • Chlapec pochází z Milána. Jeho matka je Italka a otec je Egypťan, s otcem však není v kontaktu. Co nejdříve se na webu objeví medailonek. 🙂

   Reagovat
 • Nejlepší song vyhrál. I když díky podpoře poroty a novinářů 🙂 je to pro San Remo netypický vítěz a v Tel Avivu rozhodně zaujme, zatim nejlepší výběr. Na ESC to bude mnohem lepší než v San Remu, protože týhle písni orchestr nesvědčí, na Eurovizi se pojede studiová verze, která hodně pomůže.

  Reagovat
 • Nechápu tu italskou nespokojenost. Za mě osobně nejlepší song výběru, konečně něco jinýho. Ze zatím zveřejněných písní můj favorit

  Reagovat
 • Tohle je opravdu neštěstí co se letos děje. Je to jen můj pocit, že kromě Španělska (a tam je to taky hodně těsně) si všechny země co už mají jasno, výrazně pohoršili? Tady u toho songu by mě hrozně zajímalo o čem je text. Zase nějaká hra na city od Italů? Jinak si nedokážu vysvětlit, že vyhrálo tohle.

  Reagovat
  • Hra na city to není, to by se možná dalo říct o Iramově songu, kterej fakt dojemnej a hlubokej text má. Soldi je o penězích, hlubší význam v něm já nenacházím. Ale je to moderní muzika, která se určitě bude líbit. Čekám dobrý výsledek v Tel Avivu.

   Reagovat
   • Díky za info. Nerad bych, aby to byl loňský případ. Každopádně já z toho odvázaný nejsem. Radši bych kdyby vyhráli Il Volo.

    Reagovat
   • Soldi je píseň adresovaná otci, který ho a jeho matku opustil kvůli penězům. Aspoň takhle to chápu já. Jestli je to příběh z jeho života, to nevím.

    Reagovat
    • Je možné, že to je tak jak píšeš, Sandro. Vlastně by to i dávalo smysl. To však ze samotného překladu textu zjistit nelze. Díky každopádně za poznámku. I kdyby to pravda byla, tak si nemyslím, že by šlo o hru na city, jak se ptal Fofi. 🙂

    • Já vám děkuju za tyto příspěvky, aspoň mám představu. Nelíbí se mi na ESC zneužívání velmi citlivých témat (loňský případ Itálie nebo Francie nebo vlastně i Jamala) k vlastnímu prospěchu v soutěži. Proto jsem se ptal, protože mě to štve. Takže co se týče textu, tak všechno v pořádku, za to jsem rád, ale jak jsem psal. Radši bych Il Volo.

 • Mňa by zaujímali výsledky hlasovania do úzkeho finále a potom aj v ňom.
  Toto by mali byť výsledky úzkeho finále, ale len z diváckeho hlasovania:

  Ultimo = 46,5%
  Il volo = 39,4%
  Mahmood = 14,1%

  Ak je to pravda, zaúradovali poroty a nečudujem sa Talianom, že sú naštvaní. Veď on nemá hlas, spev priemerný až nijaký, energia veškerá žádná. A pritom bolo z čoho vyberať, nejednalo sa o San Marino.

  Reagovat
  • Mahmood získal málo hlasů od lidí jen proto, že oproti Ultimovi a Il volo je prakticky neznámý interpret. Naprosto nesouhlasím s tím, že to je průměrný zpěvák, který nemá hlas!! Jeho hlas je naprosto luxusní a pěvecký projev naživo též. Itálie navíc není naštvaná, že vyhrál Mahmood, ale především proto, že jejich miláček skončil až čtvrtý.
   Během dne se tu objeví konkrétní výsledky, ale celkově získal Mahmood necelých 39% bodů, zatímco Ultimo necelých 36%.
   A ne, lepší song tam letos jednoduše nebyl.

   Reagovat
   • Nezaujímajú ma celkové percentá, ale pekne rozdelenē za jednotlivých hlasujúcich a aj do úzkeho finále, tam by aj Loredana bola zaujímavá, na základe čoho sa tam nedostala …
    Honza, to, že drukuješ Mahmúdovi bola jasné uz z tvojich článkov a reakcií. Neviem, čo je na tom rape tak ohromujúceho a čo sa týka Mahmúdovho hlasu a spevu, mám uši, iste, iné ako ty. A možno mám na spevákov aj iné nároky.
    Keby vyhrala Loredana, bola by som sklamaná, ale pre mňa bola na druhom mieste a je to celkom iný kaliber ako Mahmúd. A čo som čítala, Taliani proste naštvaní sú. Keď dáš niekomu 14% a druhému 46%, vyhrá ten so 14%, tak asi nebudeš nadšený. A to ešte nevieme, aké bolo divácke hlasovanie do úzkeho finále a prečo obľúbená Loredana neprešla…

    Reagovat
    • Z mých reakcí možná ano. Ale rozhodně jsem mu nedrukoval (??) v žádném z článků. To bych si nedovolil. 🙂

    • Minimálne, zo všetkých možnostî si dal do článku len video s Mahmúdom, aj keď nepatril k najväčším favoritom. Myslím článok ešte pred finále.

    • To není vůbec pravda. To byl oficiální playlist televize RAI. To že v tomto playlistu byl první Mahmood a tím pádem se objevoval na úvodním videu (nejen na našem webu ale i na jiných), za to bohužel nemůžu já. Tím bych tuto nesmyslnou konverzaci ukončil. 🙂 A mimochodem, nepřijde mi fér měnit v konverzaci svou přezdívku.

    • Že to bolo prevzaté som nevedela, tak pardón. Ale nezmyselná konverzácia? Fúha. A aké máš rád? (Ber to len ako rečnícku otázku, neočakávam odpovedať)

    • Ale, no tak…. klepla som vedľa, prečo by som mala meniť nick? To naozaj nemám vo zvyku. Navyše, z kontextu bolo jasné o koho ide, že? Stačilo upozorniť.

  • Talianom vo všeobecnosti chýba istý pud sebazáchovy a svoj nesúhlas dávajú počas výsledkov každoročne veľmi najavo… Ich serie najmä Loredana na 4.mieste.

   Jasne, že aj ja som chcela Il Volo… ale Mahmood bol hneď v tesnom závese za nimi.
   Osobne si myslím, že je to pre Talianov skvelá voľba. Vystúpenie z komfortnej zóny a narozdiel od takej Austrálie je to je DOBRÉ 😂 skromne

   Reagovat
   • No, z pohľadu San Rema je to mimo komfortnej zóny, ale z pohľadu ESC nie. Rap tam bol, aj bude. Ale typická talianska kantiléna bude mnohým chýbať, práve ich osobitosť dopĺňala rôznorodosť ESC a bolo z čoho vyberať. Nehovoriac o kvalite spevu, piesne a pod. A chudáci Taliani sú naštvaní, aj kvôli Loredane, aj sa im nezdá víťaz a ako k víťazstvu prišiel atď.
    No a Austrália😀… čo dodať? Snáď aspoň zrušia to húpajúce sa čudo… aby náhodou nezrazilo Kate ako kuželku. Pre mňa je jedno, aj druhé mimo hry.

    Reagovat
 • Myslím, že dobrá volba, přestože nevím o čem text. Zajímavý hlas i píseň.

  Reagovat
 • Skvělý vítěz, stylizace a hudba jednoduše úžasná.. jen mi trochu neladí jeho barva hlasu, ale na to se dá asi zvyknout.. Za mě 8/10

  Reagovat
 • Letošní Eurovize má nakročeno k tomu být nejslabší ročník za posledních 10 let. Tohle prostě ty státy nemůžou myslet vážně…

  Jakože tohle špatné úplně není, ale Mahmood bude muset zapracovat na živém výstupu. I když teda ten jeho hlas mi bude asi nepříjemný pořád…

  I tak Soldi spadá do toho lepšího, co letošní ročník zatím nabízí. (6/10)

  Reagovat
  • Za posledních 10 let?
   Ja si myslím, že príšernú úroveň Düsseldorfu a Viedne len tak niečo nepreskočí 😂

   Reagovat
   • Hlavně teda Dusseldorfu…dodnes nechápu co to vlastně bylo? Taková malá šance, že většina zemí pošle blbej song, a ono se to stane…Kdyby podobná kvalita byla i loni, tak je Miki jasnej vítěz.

    Reagovat
 • To ako naozaj?
  Nemastný, neslaný Mahmúd? Majú Il Volo a pošlú toto?
  Zvláštne…

  Reagovat
 • Jako vždy souhlasím s Honzou Sakem. Tohle je bomba a fakt jsem to nečekal.

  Reagovat
 • Jsem spokojený. Mahmood patřil mezi skupinu mých oblíbených písní letošního Sanrema. Ultimo sice také, ale nelíbil se mi tolik. Když odpadla Loredana a posléze i Il Volo, měl jsem jasno, ale nevěřil jsem. Sázkaři očividně také nevěřili 😀

  Reagovat
 • Tak toto jsem nečekal, ale stálo to za to čekání 🙂

  Reagovat
 • ANO, ANO, ANO!!!!!!!!
  Nejlepší song celého festivalu a pro mě dost možná nejlepší song letošní Eurovize!
  Grazie, Italia!!!

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..