Z deštivých Ostrovů do horkého Tel Avivu: Michael Rice za Spojené království!
V manchesterském Salfordu se během finále se představilo šest vystupujících se třemi písněmi, šťastný však mohl být jen jeden.
Ve 20:30 středoevropského času začal britský výběr v netradiční podobě. Celým večerem nás provedl vítěz Eurovize 2015 Måns Zelmerlöw a známá britská moderátorka Mel Giedroyc. Postupně se nám představily tři písně ve dvou různých podobách, porota po zaznění každého duelu poslala jednu verzi do tzv. superfinále. V prvním souboji s písní Sweet Lies uspěla Kerrie-Anne, ve druhém duelu postoupil do finále John Clarke se svou verzí písně Freaks a to možná i díky Mikolasi Josefovi, který mu se svým loňským vystoupením byl velkou inspirací při produkci vlastní verze. Ve třetím duelu zvítězil Michael Rice s velmi emotivní verzí písně Bigger Than Us.
Po představení všech tří postupujících vystoupení se na řadu dostala veřejnost. V magických deseti minutách, kdy zasílala své hlasy, zazněla v intervalaktu sama vítězka loňské Eurovize – Netta. Minulé ročníky pak zhodnotil legendární britský komentátor Graham Norton, který nás svými komentáři baví již 10 let. SuRie pak ve druhé části hlasovacího slotu zazpívala svou loňskou píseň za doprovodu smyčcového kvartetu a piana. Při čekání na výsledky jsme si pak mohli připomenout úspěchy Spojeného království v eurovizním klání, když nám moderátoři, a zejména Måns, předvedli medley všech úspěšných písní. Nakonec se k Månsovi přidala poslední britská eurovizní vítězka, Katrina, aby společně zazpívali Love Shine a Light.
Hlasy veřejnosti rozhodly jasně a vítězem se stal Michael Rice s písní Bigger Than Us. Britského reprezentanta si představíme blíže během následujících dní v sérii medailonků letošních reprezentantů. Mezitím si poslechněte vítěznou píseň a ohodnoťte ji v naší anketě.
- 10 21%, 13 hlasů13 hlasů 21%13 hlasů - 21% všech hlasů
- 7 21%, 13 hlasů13 hlasů 21%13 hlasů - 21% všech hlasů
- 8 13%, 8 hlasů8 hlasů 13%8 hlasů - 13% všech hlasů
- 5 11%, 7 hlasů7 hlasů 11%7 hlasů - 11% všech hlasů
- 6 10%, 6 hlasů6 hlasů 10%6 hlasů - 10% všech hlasů
- 9 8%, 5 hlasů5 hlasů 8%5 hlasů - 8% všech hlasů
- 4 6%, 4 hlasy4 hlasy 6%4 hlasy - 6% všech hlasů
- 0 6%, 4 hlasy4 hlasy 6%4 hlasy - 6% všech hlasů
- 2 3%, 2 hlasy2 hlasy 3%2 hlasy - 3% všech hlasů
- 3 2%, 1 hlas1 hlas 2%1 hlas - 2% všech hlasů
- 1 0%, 0 hlasů0 hlasů0 hlasů - 0% všech hlasů
Fúha, až dnes som si pozrela jeho živé vystúpenie a chlapec potešil, o to viac, že som to nečakala. Má hlas, aj spievať vie a vďaka nemu ide z toho pódia aj energia. Pieseň taká klasika, ale dal jej potenciál. Ak sa mu vydarí aj vystúpenie na ESC, vôbec nemusí skončiť zle.
Tohto som si prial najmenej! Čo narobím…
Typická recyklovaná britská produkce. Zpěvák taky na mě k této písni nepůsobí ideálně. Dost šedý průměr a neumím si představit, že by to skončilo lépe než v Kyjevě Lucie Jones.
Som celkom spokojná – pekná pesnička. Len neviem či to bude pre Britániu lepšie umiestnenie ako mávajú…
Audio bylo fakt vydařené, ale musím se přiznat, že takhle živě mě to nechává docela chladným. Do top 15 asi dobrý, ale výš nevím.. Každopádně John Clarke mi přijde jako zahozený potenciál na top 5..
Ono, takhle… není to špatné, ale nic to se mnou nedělá.
Ovšem po možném revampu (který Spojené království podniká každý rok) by to mohlo být o něco málo lepší. Takže uvidíme.
Nevím. Asi mám na kolébku hudby nějaké vyšší nároky, ale tohle prostě ne. Takhle se GBR nikam neposune. Další typický britský rádoby megalomanský song, který neurazí, ani nenadchne. Ničím zapamatovatelné.