Národní kolaNovinky

Vidbir 2019: Známe první tři ukrajinské finalisty

Po skoro čtyřhodinovém čekání jsme se dozvěděli jména tří postupujících do ukrajinského finále.

V semifinále se představilo celkem 8 aktů. Začínalo se krátkou pohlednicí, pokračovalo se samotným vystoupením a na konec zdlouhavým hodnocením poroty. Ta se ve složení JamalaAndriy Danylko (Verka Serduchka) Eugene Filatov nebála kritizovat, vychvalovat, pohádat nebo hašteřit se mezi sebou nebo s moderátorem a upřímně vyjádřit svůj názor. Řešila se tak ukrajinsko-ruská píseň skupiny Bahroma, polemizovalo se nad živým či hraným vystoupením piánového tria Brunettes Shoot Blondes, podstata vystoupení skupiny Цешо a zda to byla píseň. Celý galavevečer se navíc protáhnul díky reklamním pauzám. V hlasovacím slotu se nám pak v intervalaktu představil sám výherce loňského Vidbiru, Mélovin.

Nejdříve udělila každé písni své hlasy porota. U té zvítězila skupina Yuko, která míchá tradiční prvky ukrajinské hudby s modernou. Na druhém místě u poroty skončili tři mladíci s vlastnoručně vyrobeným multipiánem, Brunettes Shoot Blondes. Na třetím místě se umístila zpěvačka Maruv. Z debaty porotců po jejím vystoupení, a hodnocení Jamaly, by se dalo předpokládat, že to byla právě porotkyně Jamala, která udělila zpěvačce Maruv nejméně porotcovských hlasů.

Naopak to byla právě zpěvačka Maruv, která diváky oslnila a uzmula si pro sebe divácké vítězství. Podle reakcí fanoušků na sociálních sítích bylo jasné, že její show sklidila velký ohlas. Druzí u diváků byli Brunettes Shoot Blondes a třetí právě Yuko. Finálová trojice je tedy stejná, jako první tři písně u poroty a diváků, do finále postupuje nahradnice Maruv, skupina Brunettes Shoot Blondes a Yuko.

Na živá vystoupení z prvního semifinále se můžete podívat níže.

2 komentáře: „Vidbir 2019: Známe první tři ukrajinské finalisty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..