Národní kolaNovinky

Představujeme: Andrea Holá

Dnes patří Media Day a tedy i náš článek Andree Holé.

Andrea Holá je jednadvacetiletá česká zpěvačka a muzikálová herečka pocházející z Městce Králové, která absolvovala Státní konzervatoř v Praze, obor populární zpěv. Její velký hlas ohromil Česko a Slovensko již v roce 2014, kdy jako sedmnáctiletá pěvecká naděje skončila na úctyhodném čtvrtém místě v naší verzi soutěže The Voice. Abychom té Eurovize na našem webu neměli málo, byla právě Andrea v týmu Dary Rolins a Marty Jandové.

A pokud máte Eurovize stále málo, Andrea Holá si v jednom kole zazpívala dokonce vítěznou píseň z roku 2014 Rise Like a Phoenix od Conchity. Video si můžete pustit zde. Do komentářů nám zároveň můžete napsat své tipy, o čem Andrea v písni zhruba zpívá.

Ještě toho roku Andreu objevil Radek Balaš, který ji obsadil do svého muzikálu Antoinetta, královna Francie. Ten rozpoutal Andreinu muzikálovou kariéru, jelikož si tato talentovaná zpěvačka posléze zahrála například v Mýdlovém princi, Trháku, Mefistu nebo v muzikálu Sestra v akci. Zároveň však kvůli působení v muzikálech neměla mnoho času na realizování vlastních písní.

Píseň, se kterou Andrea bojuje o reprezentaci Česka v Tel Avivu, se jmenuje Give Me a Hint. Přímo pro Andreu ji napsal František Valena, který ji také pobídl k tomu, aby píseň společně zaslali právě do České televize. Jak sama Andrea říká, píseň je o lásce, ale naštěstí o té oboustranné. Je to takový melancholický, pomalý pop, který na ráznosti přidá pouze v třetí části před posledním refrénem. Andrea ve své soutěžní písni může ukázat svůj výrazný a silný hlas. Jak ale Give Me a Hint bude znít naživo, se dozvíme právě dnes večer.

Andrejku čeká klasický Media maraton. V 8:30 navštíví Fajn radio, v 10:00 bude v kavárně na Facebook livestreamu a od 16:00 ji můžete vidět a slyšet naživo v metru Hradčanská. Od 20:00 pak nebude chybět další díl pořadu Offstage with Kraig, kde si Andrea taktéž zazpívá a zodpoví v angličtině několik zvídavých dotazů od barbera Kraiga.

Pokud jste tak ještě neučinili, sledujte Andreu na jejím Facebooku a jejím Instagramu. Kolik bodů si od vás vyslouží píseň Give Me a Hint?

Ohodnoťte píseň Andrey Holé - Give Me a Hint
 • 5 21%, 26 hlasů
  26 hlasů 21%
  26 hlasů - 21% všech hlasů
 • 6 14%, 17 hlasů
  17 hlasů 14%
  17 hlasů - 14% všech hlasů
 • 8 11%, 14 hlasů
  14 hlasů 11%
  14 hlasů - 11% všech hlasů
 • 10 11%, 13 hlasů
  13 hlasů 11%
  13 hlasů - 11% všech hlasů
 • 7 11%, 13 hlasů
  13 hlasů 11%
  13 hlasů - 11% všech hlasů
 • 4 9%, 11 hlasů
  11 hlasů 9%
  11 hlasů - 9% všech hlasů
 • 3 6%, 7 hlasů
  7 hlasů 6%
  7 hlasů - 6% všech hlasů
 • 2 5%, 6 hlasů
  6 hlasů 5%
  6 hlasů - 5% všech hlasů
 • 1 5%, 6 hlasů
  6 hlasů 5%
  6 hlasů - 5% všech hlasů
 • 0 5%, 6 hlasů
  6 hlasů 5%
  6 hlasů - 5% všech hlasů
 • 9 3%, 4 hlasy
  4 hlasy 3%
  4 hlasy - 3% všech hlasů
Celkově hlasů: 123
15. 1. 2019 - 26. 1. 2019
Hlasování ukončeno !

5 komentářů: „Představujeme: Andrea Holá

 • 6/10
  Má nádherný hlas, působí strašně sympaticky, mile, v ESC se vyzná… Ale ta písnička… 🙁
  Je to strašná škoda, protože kdyby měla zpívat nějakou pecka baladu s velkým hlasovým rozsahem a závěrečným vyvrcholením, byla by mou automatickou favoritkou, ale tohle je bohužel na poslech sice krásné, ale na velkou stage, mezi miliony posluchačů, kteří to uslyší jedinkrát v životě, a kteří mají hlasovat mezi dvaceti songy, prostě nevýrazné a lehce zapomenutelné.
  Za mě takové 3.-4. místo, jen díky slabé konkurenci a právě tomu hlasu. Ale přála bych Andrejce, aby se přihlásila třeba hned příští rok znovu a s něčím výraznějším a budu nadšeně hlasovat právě pro ni. 🙂

  Reagovat
  • Jojo, souhlas ve všech bodech… Tak příští rok znovu a lépe, má na to 🙂

   Reagovat
 • V ideálním světě, kde by všichni kandidáti národního kola byli kompetentní zpěváci a řešili bychom pouze šance jejich písní v Eurovizi, bych měl „Give Me A Hint“ na osmém místě. Prostě proto, že je to neprůrazná písnička, která se nikam nevyvíjí a jakých Eurovize zažila desítky. Že je Andrea dobrá zpěvačka nezpochybňuji, ale to by měl být samozřejmý předpoklad. Protože v případě ESCZ to bohužel samozřejmost není, vyneslo to Andrejce krásné 6. místo v mém žebříčku.

  Reagovat
 • Andrea je skvělá zpěvačka – líbí se mi její hlas, ale, bohužel, její píseň už ne. Na začátku se zdá, že se píseň vystupňuje k nějakému bombastickému refrému, ale to se bohužel nestane. Před koncem písně je zajímavý moment, ale to je vše, co vůbec upoutalo moji pozornost. Doufám ale, že to nevzdá a zkusí bojovat o účast znova a s, pokud možno, lepší písní.
  U mě má píseň 5. místo, na youtube je ale píseň celkem oblíbená – má dokonce 3. nejsledovanější videoklip. Obecně se ale v žebříčcích pohybuje mezi 2.-4. místem.

  Reagovat
 • Ďalší song ktorý má nudné 2 minúty a 40 sekúnd a 15 sekúnd ktoré môžu prebudiť zaspávajúceho diváka. Proste song ktorý ako začne tak aj skončí, na Eurovíziu absolútne nevhodné. Európu treba zaujať a nie uspať. Ak by vyhral tento song tak organizátori dajú dajme tomu pozíciu v SF č. 2 pretože na túto pozíciu sa väčšinou dávajú balady ktoré hneď potom zaniknú v dave a končia na posledných miestach.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..