Národní kolaNovinky

Představujeme: Jara Vymer

Pátým finalistou v pořadí je Jara Vymer.

Po Tomáši Bočkovi, Lake Malawi, Haně Barbaře a Jakubu Ondrovi přichází Jara Vymer, který představuje píseň On My Knees.

Jara Vymer, 19letý začínající zpěvák a autor, se nenarodil v České republice, nýbrž v malém měste na pobřeží Kostariky a jeho matka je Peruánka. Jarův táta je však Čech a rok po jeho narození se přestěhovali s rodinou do České republiky. Díky českým pohádkám se zamiloval do hudby, jelikož jsou krásně hudební, říká. V mládí chodil do dětského sboru, avšak později přestal a až po přestěhování do Prahy se k hudbě vrátil, opět zpíval ve sboru, načež se brzy rozhodl začít skládat a zpívat písně s vlastními texty. První písničku, kterou se nestyděl vydat, vytvořil na podzim v roce 2017, poměrně nedávno si totiž ujasnil, jaký žánr chce vlastně vytvářet. Podle jeho slov se chce v budoucnu věnovat především R&B.

On My Knees je jeho debutovým singlem, který produkoval společně s Borisem Carloffem.

Písnička vypráví příběh o dospívání a ztráty dětského vnímání světa, dále pak o rodině a její důležitosti, také vypráví o vymezování hranic a touze jít po vlastní cestě. Původní klip byl natočen s režisérem Tomášem Krejčí. Jak sám Jara říká, písnička má old school feeling, který je ale oblečen do moderního kabátu. To dělá píseň jedinečnou.

Pokud chcete, můžete ho během úterý sledovat na livestreamu v 10:00 a od 16 hodin nás pak čeká tradiční busking challenge, tentokrát opět na stanici metra Můstek. Večer ve 20:00 proběhne premiéra další epizody pořadu Offstage with Kraig na YouTube.

Jaro teprve svou kariéru rozjíždí, můžete ho sledovat třeba na YouTube, kde má zatím pouze svůj videoklip k jeho soutěžní eurovizní písni. Mimo to ho samozřejmě najdete i na Facebooku, kde postupně získává své fanoušky. Co myslíte, má tento sympatický mladík šanci uspět v našem národním kole a potažmo i na Eurovizi?

Nezapomeňte Jarovu soutěžní píseň On My Knees ohodnotit v naší anketě. Její výsledky vám přineseme příští víkend před zveřejněním celkových výsledků našeho národního kola.

Ohodnoťte píseň Jary Vymera - On My Knees
 • 3 19%, 21 hlas
  21 hlas 19%
  21 hlas - 19% všech hlasů
 • 4 16%, 18 hlasů
  18 hlasů 16%
  18 hlasů - 16% všech hlasů
 • 1 12%, 13 hlasů
  13 hlasů 12%
  13 hlasů - 12% všech hlasů
 • 2 11%, 12 hlasů
  12 hlasů 11%
  12 hlasů - 11% všech hlasů
 • 5 11%, 12 hlasů
  12 hlasů 11%
  12 hlasů - 11% všech hlasů
 • 7 8%, 9 hlasů
  9 hlasů 8%
  9 hlasů - 8% všech hlasů
 • 0 8%, 9 hlasů
  9 hlasů 8%
  9 hlasů - 8% všech hlasů
 • 6 6%, 7 hlasů
  7 hlasů 6%
  7 hlasů - 6% všech hlasů
 • 10 5%, 5 hlasů
  5 hlasů 5%
  5 hlasů - 5% všech hlasů
 • 8 3%, 3 hlasy
  3 hlasy 3%
  3 hlasy - 3% všech hlasů
 • 9 1%, 1 hlas
  1 hlas 1%
  1 hlas - 1% všech hlasů
Celkově hlasů: 110
14. 1. 2019 - 26. 1. 2019
Hlasování ukončeno !

8 komentářů: „Představujeme: Jara Vymer

 • 3/10. Vibe té písničky jako takový se mi líbí, ale bohužel hlasově mi zpěvák nepřipadá nijak zázračný a song jako takový působí poněkud… nezáživně. Plus jak už zde bylo psáno, neříkám, že je špatný člověk, to vůbec ne, může to být super sympaťák, ale na soutěž, jako je ESC, kde musí přinést kromě dobrého songu i určité osobní sympatie, se mi jeho osobnost prostě nehodí a připadá mi, že i on sám by tam, mezi čtyřiceti dalšími soutěžícími spíš trpěl, než si to užíval.

  Reagovat
 • Mě ta jeho písnička neuráží, ale ani mě nijak nezaujala, jak už tu psali jiní, rychle vyšumí z hlavy.
  Jara je pro mě taky místo 7. (kdo je poslední asi nemusím zmiňovat) a fakt myslím, že to vůbec nedocenil, do jak velkýho podniku se s Eurovizí pustil. A že mu vadí se 10 minut fotit – možná to bude pro něj lepší, když nepostoupí 😀 .

  Reagovat
  • Mě přijde, že je to tak trochu póza. On se evidentně dost zajímá. Nepamatuji se, že bych zaznamenal interpreta, který svůj song obhajuje pod reakčním videem, což on dělá (naštěstí slušně)

   Reagovat
 • Járovu písničku jsem zpočátku považoval za takové průměrné nic proti ničemu někde v půlce pomyslného žebříčku. Po zhlédnutí dnešních videí se u mě propadla na předposlední místo (pozicí Hany Barbary jako mého čísla 8 by neotřásl ani výbuch sopky). Další diletant s pomyslnou mantrou „we don’t need no education“, žijící ve svém vlastním imaginárním světě, který nemá ani rámcovou představu do čeho se přihlásil, co přesně to obnáší a oč vyšší jsou nároky zbytku Evropy proti těm nízkým českým. Hanu budou aspoň volit vidláci, trollové a masochisté, ale Jára je úplně bez šance.

  Vůbec mě netěší být takhle negativní, opravdu ne. Ale začíná mě jímat podezření, že tentokrát kandidáty ani nevybíral žádný tým hudebních expertů jako obvykle, ale že je snad pánové Bors a Šámal losovali z bubnu.

  Reagovat
 • Koukal jsem jako každý den na stream z kavárny a před chvílí na busking. A mám bohužel víc než dost. Jara se po dnešku u mě osobně propadl na poslední místo. Ne, že by na tom záleželo. V kavárně některé odpovědi? Nevěřil jsem vlastním uším. A busking v podstatě na stejné úrovni, nic moc a bylo mi až trapně když jsem si představil, že to není busking, ale Eurovize.

  Reagovat
  • Souhlasím, v kavárně jeho odpovědi působily hrozně arogantně.

   Reagovat
 • Jara je rozhodně dobrý zpěvák a píseň je taky dobrá, ale není nijak výrazná a po chvíli poslouchání spíše uspává.

  Reagovat
 • Hlas má dobrý aj song nie je sám o sebe vyložene zlý ale na Eurovíziu zlý je. Nikam nevedie, je to proste tri minúty to isté a zapadne to úplne na dno semifinále. Dalo by sa vyhrať na stagy ako Írsko minulý rok ale tam bol song silnejší.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..