Představujeme: Lake Malawi

Den druhý je ve znamení Alberta Černého a skupiny Lake Malawi.

Pořadovým číslem se dnes vrátíme o jedno zpět, tedy k jedničce, kterou si vylosovala skupina Lake Malawi.

Skupina Lake Malawi vznikla v roce 2013. Založil ji současný frontman skupiny Albert Černý, a to téměř ihned po rozpadu známé a populární skupiny Charlie Straight. V současné době skupina Lake Malawi vystupuje ve složení Albert Černý, Jeroným Šubrt, Antonín Hrabal a Pavel Palát. Skupina Lake Malawi se zaměřuje na indie-pop a produkuje písně v angličtině. První desku s názvem We Are Making Love Again skupina vydala v roce 2015. Díky tomuto albu se dostali do povědomí hudební veřejnosti, a to nejen české, ale i zahraniční. V roce 2016 například vystoupili v Praze jako předkapela zpěváka MIKA. Své druhé album přivedli na svět v roce 2017 a nese název Surrounded by Light.

Albert Černý se narodil v únoru 1989 v Třinci a vystudoval obor překladatelství a tlumočnictví anglického jazyka na univerzitě v Olomouci. Albert se věnoval hudbě už na gymnáziu. Jeho první skupina Charlie Straight prorazila do hudebního světa v roce 2007 a o dva roky později Albert Černý se svou skupinou vydal první album s názvem She’s a Good Swimmer. To sklidilo velký úspěch a obdrželo cenu Anděl pro rok 2009.

Pravděpodobně nejúspěšnější skladbou skupiny Lake Malawi je píseň Chinese Trees. Videoklip písně byl zveřejněn v listopadu roku 2014 a na YouTube má více než půl milionu zhlédnutí.

Skupina se v posledních měsících věnuje i cover verzím světově známých písní. Jednou z nich je například píseň Videogames od zpěvačky Lany Del Rey.

I skupinu Lake Malawi můžete sledovat na Instagramu pod názvem @lakemalawimusic a neunikne vám tak žádná novinka.

Lake Malawi také včera ráno navštívili pořad ostravského studia České televize Dobré ráno. Jejich výstupy můžete zhlédnout v iVysilani.cz.

Nezapomeňte ohodnotit soutěžní píseň Friend of a Friend na škále od nuly do deseti. Kolik bodů od vás dostane?

Ohodnoťte píseň Lake Malawi - Friend of a Friend
 • 10 20%, 31 hlas
  31 hlas 20%
  31 hlas - 20% všech hlasů
 • 8 18%, 27 hlasů
  27 hlasů 18%
  27 hlasů - 18% všech hlasů
 • 9 16%, 25 hlasů
  25 hlasů 16%
  25 hlasů - 16% všech hlasů
 • 7 16%, 24 hlasy
  24 hlasy 16%
  24 hlasy - 16% všech hlasů
 • 6 12%, 19 hlasů
  19 hlasů 12%
  19 hlasů - 12% všech hlasů
 • 5 8%, 12 hlasů
  12 hlasů 8%
  12 hlasů - 8% všech hlasů
 • 0 5%, 7 hlasů
  7 hlasů 5%
  7 hlasů - 5% všech hlasů
 • 1 1%, 2 hlasy
  2 hlasy 1%
  2 hlasy - 1% všech hlasů
 • 2 1%, 2 hlasy
  2 hlasy 1%
  2 hlasy - 1% všech hlasů
 • 3 1%, 2 hlasy
  2 hlasy 1%
  2 hlasy - 1% všech hlasů
 • 4 1%, 2 hlasy
  2 hlasy 1%
  2 hlasy - 1% všech hlasů
Celkově hlasů: 153
10. 1. 2019 - 26. 1. 2019
Hlasování ukončeno !

19 komentářů: „Představujeme: Lake Malawi

 • 12. 1. 2019 (14:47)
  Trvalý odkaz

  Skvělá skupina, proto mě mrzí, že jejich song není nijak silný.. Každopádně s dobrou stage by to klapnout mohlo. Uzavírají moji Top 2, víc se mi toho letos fakt nelíbí..

  Reagovat
  • 11. 1. 2019 (13:06)
   Trvalý odkaz

   Úplně stejné to podle mě není. Doporučuji kouknout na záznam ze včerejšího livestreamu Q&A, kde se právě tohle řešilo. Souhlasím s názorem, že v kvantu písiček, které denně vznikají, se prostě musí něco opakovat. Nikdy nepřijdeš s písničkou, která nebude alespoň v nějakém kousku podobná jiné. Někdy se trefíš do písničky neznámého autora, co zpívá svou muziku na Youtube, jindy máš tu smůlu, že se shodneš v melodii s mezinárodně úspěšným zpěvákem, přesto, že ho třeba vůbec neposloucháš.
   A že by to udělali v tomhle případě záměrně, mi přijde jako blbost. I když mi Ready to go nepřijde jako nejznámější písnička od Hurts, samozřejmě že jde o kapelu, která má fanoušky po celém světě a byla by blbost chtít okopírovat tak známou kapelu.
   A v Eurovizi bychom vážně nebyli první, kdo má song, který někomu připomíná jinou písničku.
   Jo a ta žaloba by byla fakt přehnaná 😀

   Reagovat
 • 11. 1. 2019 (09:10)
  Trvalý odkaz

  Můj osobní favorit. Albert je mi osobnostně nejsympatičtější, písničku jsem si jako jedinou zapamatoval hned po prvním poslechnutí a vyvolává ve mě pozitivní, veselou náladu. Vzhledem k tomu, že přibrali do týmu PR expertku Jitku Fürstovou, která stála za loňskou precizně vedenou kampaní Mikolase Josefa, věřím, že pozornost publika bude zaručena. A taky proto, že Albert si je podle všeho (soudím z rozhovorů) vědom, že Lake Malawi začínají být lehoulince za svým zenitem a tohle je neopakovatelná šance, jak jim vlít novou krev do žil. Takže věřím, že pokud národní kolo vyhrají, půjdou do všeho na plné pecky a ne tak laxně, jak se to bohužel zatím jeví u většiny ostatních kandidátů.

  Reagovat
 • 10. 1. 2019 (21:14)
  Trvalý odkaz

  Pro mě jsou velká láska a z těch všech, co se do našeho národního kola přihlásili, úplně nejlepší. Navíc mám pocit,že na živo zní jejich songy ješte líp než z nahrávek.

  Reagovat
 • 10. 1. 2019 (20:39)
  Trvalý odkaz

  Mně se jejich písnička líbí z našeho výběru nejvíc, Albert vypadá schopně, umí dobře anglicky, sebepropagaci na sociálních sítích má solidní, zatím jsem mu fakt fandila – bohužel ale to živý vystoupení dneska nebylo tak přesvědčivý :-(. Věřím, že se na tom dá zapracovat, ale pokud pořád to budu muset ještě hodně rozmýšlet.

  Reagovat
  • 10. 1. 2019 (21:03)
   Trvalý odkaz

   A viděli jste už někdo tohle? https://m.youtube.com/watch?v=xkqaJULO_YY to je taky live. Jasně, je vidět, že ten refrén má hodně rychle a moc se to nedá udýchat, ale tak snad nejsou blázni a vezmou si k tomu nějaké vokalisty. Miki měl taky Pam Rabbit. Mě tohle video docela přesvědčilo. Skvělá angličtina, dobrý rozhovor, zahráli to dobře a hlavně! Hodně se snaží, vypadají přirozeně, sympaticky a jsou aktivní na soc. sítích apod. Podívejte se na Barboru, ta má na instagramu fotku zasněžené střechy z prosince 🙁 to mě trochu mrzí. V rozhovoru říkala, že vlastně ji Eurovize ani nenapadla a musel jít to říct nějaký kamarád. Tak to zkusila. A přijde mi, že k tomu tak i přistupuje. No a právě Friend of a Friend a True Colors jsou pro mě nejlepší písničky. A proto asi budu hlasovat pro Lake Malawi. Dokážu si představit, že budou dělat rozhovory, reagovat na zahraniční fanoušky a můžou uspět!

   Reagovat
   • 10. 1. 2019 (21:10)
    Trvalý odkaz

    Moje úvaha je úplně stejná a ze stejných důvodů budu asi taky hlasovat pro Lake Malawi. Akorát kdyby ten live zpěv byl bezchybný, tak by to bylo úplně ideální :-)). Ještě čekám, jestli se Barbora při svém media dni neprojeví nějak super charismaticky…

    Reagovat
   • 10. 1. 2019 (22:19)
    Trvalý odkaz

    Ježišmarja, se nezblázněte, že ze kdy má kdo fotky. 😀 Je 10. ledna a vy někomu vyčítáte fotku z prosince, wtf? 😀 Kvalita umělce není v tom, kolik má přátel na fejsbůčku nebo folouverů na instáči nebo kýho výra. :/ Mně je to naopak sympatické, že někdo ještě v dnešní době preferuje reálné umění před sezením přilepený k svítící obrazovce telefonu jak o život a honícím lajky.

    Reagovat
 • 10. 1. 2019 (19:29)
  Trvalý odkaz

  Když jsem song slyšela poprvé (a jen půlku songu!) tak mi refrén a melodie ihned utkvěly v hlavě! Je to hodně catchy a pro mě jsou vítězové našeho NF. Doteď mi hraje v hlavě She is a friend of a friend…

  Barbora je u mě na druhém místě, má krásný hlas ale její song jsem si musela poslechnout aspoň 5x abych si vůbec zapamatovala melodii songu. A stále s tím mám problémy. Já se tedy obávám, že to bude nevýrazné a v řadě dalších cca 17 songu zapadne.

  Reagovat
  • 10. 1. 2019 (20:14)
   Trvalý odkaz

   Ale dneska to živý vystoupení od nich bylo hrozný… bojím se, že na stage to bude znít hrozně.

   Reagovat
   • 10. 1. 2019 (20:29)
    Trvalý odkaz

    Náhodou – hrozné to nebylo, ani zdaleka. Mě se to líbilo. Dokonalé to nebylo, to je pravda. Chybky tam byly, ale naštěstí jen drobnosti, které se dají do května dopilovat.

    Reagovat
    • 10. 1. 2019 (23:15)
     Trvalý odkaz

     Naprosto souhlasím. Myslím, že živé vystoupení bylo velmi dobré. Ano, všechno se dá kdyžtak do května ještě dopilovat 🙂

    • 11. 1. 2019 (07:49)
     Trvalý odkaz

     Pustila jsem si to ještě párkrát a vlastně už mi to taky nepřijde nijak hrozný :-).

 • 10. 1. 2019 (18:19)
  Trvalý odkaz

  9/10. Protože Barbora je neporazitelná. 😀 Ale pokud ne ona, pak doufám právě v Lake Malawi, písnička je skvělá, jiná, vůbec by nemuseli dopadnout zle.

  Reagovat
 • 10. 1. 2019 (17:12)
  Trvalý odkaz

  Já osobně to řadím na druhé místo našeho finále. Těsně před Tomáše a po včerejšku ještě mnohem těsněji. Nestyděl bych se za to, kdyby to jelo do Izraele reprezentovat. Ovšem můj favorit nebo spíš favoritka je stále na míle daleko od ostatních.

  Reagovat
 • 10. 1. 2019 (16:51)
  Trvalý odkaz

  Dobrá píseň, ale musela jsem si ji poslechnout několikrát, abych ji dostala do hlavy (což není zrovna dobré). Docela mi vadí ty mluvené pasáže, ale jinak je to pohodová píseň a vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby vyhráli, byť jen na body. Jak se tak dívám, tak je lidi v žebříčkách řadí většinou mezi 2. – 4. místem a mají (alespoň v tuto chvíli) 2. nejsledovanější video. U mě osobně jsou na 4. místě, ale jak říkám – nezlobila bych se, kdyby nás reprezentovali.

  Reagovat
 • 10. 1. 2019 (16:11)
  Trvalý odkaz

  Stále nejsem úplně jasného názoru, kdo má největší šanci uspět v Izraeli. Však to, že je Lake Malawi mezi největšími favority na výhru našeho kola, je prakticky jasné. Písnička mě baví a moc se mi líbí. S dobrým nápadem by jistě nezapadla ani v Tel Avivu. Chlapcům fandím, za jejich reprezentaci bych se vůbec nestyděl. Dávám 8/10. 🙂

  Reagovat
 • 10. 1. 2019 (16:09)
  Trvalý odkaz

  Lake Malawi jsou jedni z mých dvou oblíbených songů v letošním národním kole. Konečné bodové ohodnocení ještě nemám, ale moderní zvuk, mladí a šikovní kluci, to je kombinace, která by mohla zabrat. Uvidíme, jak to všechno nakonec dopadne…

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..