Národní kolaNovinky

Představujeme: Lake Malawi

Den druhý je ve znamení Alberta Černého a skupiny Lake Malawi.

Pořadovým číslem se dnes vrátíme o jedno zpět, tedy k jedničce, kterou si vylosovala skupina Lake Malawi.

Skupina Lake Malawi vznikla v roce 2013. Založil ji současný frontman skupiny Albert Černý, a to téměř ihned po rozpadu známé a populární skupiny Charlie Straight. V současné době skupina Lake Malawi vystupuje ve složení Albert Černý, Jeroným Šubrt, Antonín Hrabal a Pavel Palát. Skupina Lake Malawi se zaměřuje na indie-pop a produkuje písně v angličtině. První desku s názvem We Are Making Love Again skupina vydala v roce 2015. Díky tomuto albu se dostali do povědomí hudební veřejnosti, a to nejen české, ale i zahraniční. V roce 2016 například vystoupili v Praze jako předkapela zpěváka MIKA. Své druhé album přivedli na svět v roce 2017 a nese název Surrounded by Light.

Albert Černý se narodil v únoru 1989 v Třinci a vystudoval obor překladatelství a tlumočnictví anglického jazyka na univerzitě v Olomouci. Albert se věnoval hudbě už na gymnáziu. Jeho první skupina Charlie Straight prorazila do hudebního světa v roce 2007 a o dva roky později Albert Černý se svou skupinou vydal první album s názvem She’s a Good Swimmer. To sklidilo velký úspěch a obdrželo cenu Anděl pro rok 2009.

Pravděpodobně nejúspěšnější skladbou skupiny Lake Malawi je píseň Chinese Trees. Videoklip písně byl zveřejněn v listopadu roku 2014 a na YouTube má více než půl milionu zhlédnutí.

Skupina se v posledních měsících věnuje i cover verzím světově známých písní. Jednou z nich je například píseň Videogames od zpěvačky Lany Del Rey.

I skupinu Lake Malawi můžete sledovat na Instagramu pod názvem @lakemalawimusic a neunikne vám tak žádná novinka.

Lake Malawi také včera ráno navštívili pořad ostravského studia České televize Dobré ráno. Jejich výstupy můžete zhlédnout v iVysilani.cz.

Nezapomeňte ohodnotit soutěžní píseň Friend of a Friend na škále od nuly do deseti. Kolik bodů od vás dostane?

Ohodnoťte píseň Lake Malawi - Friend of a Friend
 • 10 20%, 31 hlas
  31 hlas 20%
  31 hlas - 20% všech hlasů
 • 8 18%, 27 hlasů
  27 hlasů 18%
  27 hlasů - 18% všech hlasů
 • 9 16%, 25 hlasů
  25 hlasů 16%
  25 hlasů - 16% všech hlasů
 • 7 16%, 24 hlasy
  24 hlasy 16%
  24 hlasy - 16% všech hlasů
 • 6 12%, 19 hlasů
  19 hlasů 12%
  19 hlasů - 12% všech hlasů
 • 5 8%, 12 hlasů
  12 hlasů 8%
  12 hlasů - 8% všech hlasů
 • 0 5%, 7 hlasů
  7 hlasů 5%
  7 hlasů - 5% všech hlasů
 • 1 1%, 2 hlasy
  2 hlasy 1%
  2 hlasy - 1% všech hlasů
 • 2 1%, 2 hlasy
  2 hlasy 1%
  2 hlasy - 1% všech hlasů
 • 3 1%, 2 hlasy
  2 hlasy 1%
  2 hlasy - 1% všech hlasů
 • 4 1%, 2 hlasy
  2 hlasy 1%
  2 hlasy - 1% všech hlasů
Celkově hlasů: 153
10. 1. 2019 - 26. 1. 2019
Hlasování ukončeno !

19 komentářů: „Představujeme: Lake Malawi

 • Skvělá skupina, proto mě mrzí, že jejich song není nijak silný.. Každopádně s dobrou stage by to klapnout mohlo. Uzavírají moji Top 2, víc se mi toho letos fakt nelíbí..

  Reagovat
  • Úplně stejné to podle mě není. Doporučuji kouknout na záznam ze včerejšího livestreamu Q&A, kde se právě tohle řešilo. Souhlasím s názorem, že v kvantu písiček, které denně vznikají, se prostě musí něco opakovat. Nikdy nepřijdeš s písničkou, která nebude alespoň v nějakém kousku podobná jiné. Někdy se trefíš do písničky neznámého autora, co zpívá svou muziku na Youtube, jindy máš tu smůlu, že se shodneš v melodii s mezinárodně úspěšným zpěvákem, přesto, že ho třeba vůbec neposloucháš.
   A že by to udělali v tomhle případě záměrně, mi přijde jako blbost. I když mi Ready to go nepřijde jako nejznámější písnička od Hurts, samozřejmě že jde o kapelu, která má fanoušky po celém světě a byla by blbost chtít okopírovat tak známou kapelu.
   A v Eurovizi bychom vážně nebyli první, kdo má song, který někomu připomíná jinou písničku.
   Jo a ta žaloba by byla fakt přehnaná 😀

   Reagovat
 • Můj osobní favorit. Albert je mi osobnostně nejsympatičtější, písničku jsem si jako jedinou zapamatoval hned po prvním poslechnutí a vyvolává ve mě pozitivní, veselou náladu. Vzhledem k tomu, že přibrali do týmu PR expertku Jitku Fürstovou, která stála za loňskou precizně vedenou kampaní Mikolase Josefa, věřím, že pozornost publika bude zaručena. A taky proto, že Albert si je podle všeho (soudím z rozhovorů) vědom, že Lake Malawi začínají být lehoulince za svým zenitem a tohle je neopakovatelná šance, jak jim vlít novou krev do žil. Takže věřím, že pokud národní kolo vyhrají, půjdou do všeho na plné pecky a ne tak laxně, jak se to bohužel zatím jeví u většiny ostatních kandidátů.

  Reagovat
 • Pro mě jsou velká láska a z těch všech, co se do našeho národního kola přihlásili, úplně nejlepší. Navíc mám pocit,že na živo zní jejich songy ješte líp než z nahrávek.

  Reagovat
 • Mně se jejich písnička líbí z našeho výběru nejvíc, Albert vypadá schopně, umí dobře anglicky, sebepropagaci na sociálních sítích má solidní, zatím jsem mu fakt fandila – bohužel ale to živý vystoupení dneska nebylo tak přesvědčivý :-(. Věřím, že se na tom dá zapracovat, ale pokud pořád to budu muset ještě hodně rozmýšlet.

  Reagovat
  • A viděli jste už někdo tohle? https://m.youtube.com/watch?v=xkqaJULO_YY to je taky live. Jasně, je vidět, že ten refrén má hodně rychle a moc se to nedá udýchat, ale tak snad nejsou blázni a vezmou si k tomu nějaké vokalisty. Miki měl taky Pam Rabbit. Mě tohle video docela přesvědčilo. Skvělá angličtina, dobrý rozhovor, zahráli to dobře a hlavně! Hodně se snaží, vypadají přirozeně, sympaticky a jsou aktivní na soc. sítích apod. Podívejte se na Barboru, ta má na instagramu fotku zasněžené střechy z prosince 🙁 to mě trochu mrzí. V rozhovoru říkala, že vlastně ji Eurovize ani nenapadla a musel jít to říct nějaký kamarád. Tak to zkusila. A přijde mi, že k tomu tak i přistupuje. No a právě Friend of a Friend a True Colors jsou pro mě nejlepší písničky. A proto asi budu hlasovat pro Lake Malawi. Dokážu si představit, že budou dělat rozhovory, reagovat na zahraniční fanoušky a můžou uspět!

   Reagovat
   • Moje úvaha je úplně stejná a ze stejných důvodů budu asi taky hlasovat pro Lake Malawi. Akorát kdyby ten live zpěv byl bezchybný, tak by to bylo úplně ideální :-)). Ještě čekám, jestli se Barbora při svém media dni neprojeví nějak super charismaticky…

    Reagovat
   • Ježišmarja, se nezblázněte, že ze kdy má kdo fotky. 😀 Je 10. ledna a vy někomu vyčítáte fotku z prosince, wtf? 😀 Kvalita umělce není v tom, kolik má přátel na fejsbůčku nebo folouverů na instáči nebo kýho výra. :/ Mně je to naopak sympatické, že někdo ještě v dnešní době preferuje reálné umění před sezením přilepený k svítící obrazovce telefonu jak o život a honícím lajky.

    Reagovat
 • Když jsem song slyšela poprvé (a jen půlku songu!) tak mi refrén a melodie ihned utkvěly v hlavě! Je to hodně catchy a pro mě jsou vítězové našeho NF. Doteď mi hraje v hlavě She is a friend of a friend…

  Barbora je u mě na druhém místě, má krásný hlas ale její song jsem si musela poslechnout aspoň 5x abych si vůbec zapamatovala melodii songu. A stále s tím mám problémy. Já se tedy obávám, že to bude nevýrazné a v řadě dalších cca 17 songu zapadne.

  Reagovat
  • Ale dneska to živý vystoupení od nich bylo hrozný… bojím se, že na stage to bude znít hrozně.

   Reagovat
   • Náhodou – hrozné to nebylo, ani zdaleka. Mě se to líbilo. Dokonalé to nebylo, to je pravda. Chybky tam byly, ale naštěstí jen drobnosti, které se dají do května dopilovat.

    Reagovat
    • Naprosto souhlasím. Myslím, že živé vystoupení bylo velmi dobré. Ano, všechno se dá kdyžtak do května ještě dopilovat 🙂

    • Pustila jsem si to ještě párkrát a vlastně už mi to taky nepřijde nijak hrozný :-).

 • 9/10. Protože Barbora je neporazitelná. 😀 Ale pokud ne ona, pak doufám právě v Lake Malawi, písnička je skvělá, jiná, vůbec by nemuseli dopadnout zle.

  Reagovat
 • Já osobně to řadím na druhé místo našeho finále. Těsně před Tomáše a po včerejšku ještě mnohem těsněji. Nestyděl bych se za to, kdyby to jelo do Izraele reprezentovat. Ovšem můj favorit nebo spíš favoritka je stále na míle daleko od ostatních.

  Reagovat
 • Dobrá píseň, ale musela jsem si ji poslechnout několikrát, abych ji dostala do hlavy (což není zrovna dobré). Docela mi vadí ty mluvené pasáže, ale jinak je to pohodová píseň a vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby vyhráli, byť jen na body. Jak se tak dívám, tak je lidi v žebříčkách řadí většinou mezi 2. – 4. místem a mají (alespoň v tuto chvíli) 2. nejsledovanější video. U mě osobně jsou na 4. místě, ale jak říkám – nezlobila bych se, kdyby nás reprezentovali.

  Reagovat
 • Stále nejsem úplně jasného názoru, kdo má největší šanci uspět v Izraeli. Však to, že je Lake Malawi mezi největšími favority na výhru našeho kola, je prakticky jasné. Písnička mě baví a moc se mi líbí. S dobrým nápadem by jistě nezapadla ani v Tel Avivu. Chlapcům fandím, za jejich reprezentaci bych se vůbec nestyděl. Dávám 8/10. 🙂

  Reagovat
 • Lake Malawi jsou jedni z mých dvou oblíbených songů v letošním národním kole. Konečné bodové ohodnocení ještě nemám, ale moderní zvuk, mladí a šikovní kluci, to je kombinace, která by mohla zabrat. Uvidíme, jak to všechno nakonec dopadne…

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..