Národní kolaNovinky

Představujeme: Tomáš Boček

Dnešek věnujeme prvnímu finalistovi Tomáši Bočkovi!

Ačkoliv má soutěžní číslo 2, z časových důvodů jiných soutěžících je dnešní den v režii právě tohoto kandidáta.

Tomáš Boček je 25letý zpěvák, kytarista, písničkář, busker, bývalý atlet a student Všeobecného lékařství na lékařské fakultě Univerzity Palackého v jedné osobě. Narodil se v Uherském Hradišti, odkud se po maturitě v roce 2013 odstěhoval do Prahy kvůli závodnímu věnování se právě atletice. Té se nakonec vzdal kvůli hudbě. Stejně jako mnoho jiných dnes velmi úspěšných hudebníků, i Tomáš Boček začínal svou kariéru buskingem, tedy hraním na ulicích. V prstech otlačených od strun má na tři desítky evropských měst.

Na internetu se začal Tomáš objevovat především díky svým cover videím, kterých má na svém kontě nepřeberné množství. Zlomovým okamžikem pro něj byl březen roku 2017, kdy vydal svůj první videoklip ke své vlastní písni You Are. Videoklip zaujal veřejnost nejen velmi kvalitním zvukem písně, ale též skutečností, že byl natočen v psychiatrické léčebně Bohnice. Producent písně Boris Carloff již tehdy o Tomášovi řekl, že je jedním z největších talentů, které kdy měl ve svém studiu. Podívejte se na videoklip k písni You Are:

 

Tomášův druhý videoklip vychází v prosinci loňského roku. Jedná se o píseň Don’t Know Why, tedy o píseň, se kterou soutěží v letošním českém národním kole. Píseň zní na první poslech veseleji a svižněji, vždyť i videoklip se přestěhoval z psychiatrické léčebny až na střechu domu na Letné, kde si za pozdního letního večera zazpíval se svými přáteli. Na originální videoklip se můžete podívat nyní. Co myslíte, byla by takhle veselá atmosféra i na izraelském pódiu?

 

Abyste si mohli udělat obrázek o Tomášových hlasových kvalitách, nabízíme vám jedno z jeho novějších cover videí, konkrétně jsme pro vás vybrali píseň Fragile od interpretů Kygo a Labrinth, kterou Tomáš nazpíval a publikoval v létě roku 2016.

 

Máte-li zájem dívat se nejen na klipy ale i fotografie tohoto umělce, měli byste určitě hodit follow na jeho Instagramu:

Client error: `GET https://graph.facebook.com/v10.0/instagram_oembed?url=https%3A%2F%2Fwww.instagram.com%2Fp%2FBp7wEg6l-4g%2F&access_token=EAAG5hzKyxakBAEpb3ALpAZC7KaqksB0STp43hEt0ryNVGni55vBMRCBP2v3GBU7163ehfTE6mdoUpdIFRBKSo9CldRd5PKP9rWwwMYSIrGa3VIbtv7IjFrRzG1x8evdH1iCcm4jTZA2S2nPz0H0BaScuCCC4Tb5w3I4ozKL9kKIcLTLI7dq5nWeKmxQ3ZCZAIGf1iZBCU6PMFA3RQME6BBZCsDCPq1l52tVYZA4zXgcyzZAFDQkZBggnHhentPyOARswZD` resulted in a `400 Bad Request` response:
{"error":{"message":"Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their pass (truncated…)

 

Ode dneška budete mít možnost nejen seznámit se blíže se všemi kandidáty, ale zároveň každého z nich ohodnotit individuálně na škále od nuly do deseti bodů. Kolik bodů si od vás vyslouží Tomášova soutěžní píseň?

Ohodnoťte píseň Tomáše Bočka - Don't Know Why
 • 6 16%, 22 hlasy
  22 hlasy 16%
  22 hlasy - 16% všech hlasů
 • 5 15%, 21 hlas
  21 hlas 15%
  21 hlas - 15% všech hlasů
 • 7 13%, 18 hlasů
  18 hlasů 13%
  18 hlasů - 13% všech hlasů
 • 4 9%, 13 hlasů
  13 hlasů 9%
  13 hlasů - 9% všech hlasů
 • 8 9%, 12 hlasů
  12 hlasů 9%
  12 hlasů - 9% všech hlasů
 • 10 8%, 11 hlasů
  11 hlasů 8%
  11 hlasů - 8% všech hlasů
 • 0 7%, 10 hlasů
  10 hlasů 7%
  10 hlasů - 7% všech hlasů
 • 1 6%, 8 hlasů
  8 hlasů 6%
  8 hlasů - 6% všech hlasů
 • 2 6%, 8 hlasů
  8 hlasů 6%
  8 hlasů - 6% všech hlasů
 • 3 6%, 8 hlasů
  8 hlasů 6%
  8 hlasů - 6% všech hlasů
 • 9 6%, 8 hlasů
  8 hlasů 6%
  8 hlasů - 6% všech hlasů
Celkově hlasů: 139
9. 1. 2019 - 26. 1. 2019
Hlasování ukončeno !

14 komentářů: „Představujeme: Tomáš Boček

 • Za mě 6/10 a 4.-5. místo. Je to sympaťák, hlas má taky dobrý, ale ta písnička je takové to, neurazí, nenadchne. Na Eurovizi málo, bohužel. 🙁

  Reagovat
 • Pouštím si ten Offstage a jsem z toho dost smutný. Sakra, vždyť ten Tomáš naživo zpívá naprosto luxusně. Proč jen nemůže mít lepší song pro Eurovizi? Má výbornou písničku, ale která se moc nehodí na to eurovizní jeviště. To je tak obrovská škoda 🙁

  Reagovat
 • Tak po buskingu musím říct, že má fakt krásnej hlas, covery všeho možnýho mu fakt jdou a navíc já tyhle kluky s kytarou fakt můžu :-).
  Bohužel písničku pro ESC nemá tak zajímavou, slyšela jsem ji už hodněkrát a pořád z ní nic neutkvělo, co bych si broukala cestou z práce – i když potom když ji znova slyším, tak si říkám, že má dobrej rytmus a vlastně se mi líbí! Takže teda můj hlas mít asi nebude, ale je to sympaťák!

  Reagovat
 • Písnička se mi moc líbí a je jednou z asi tří až čtyř, které bych dobrovolně poslouchal i mimo kontext Eurovize. Jestli se hodí do soutěže, to už si tak jistý nejsem. Zpěvák zřejmě úplně netuší do čeho se vlastně přihlásil a co ho v případě zvolení čeká. Neumím si představit takto nesměle působícího člověka, jak rozdovádí dav na nějaké Eurovision Pre Party, jak dělá desítky rozhovorů v angličtině se všemi těmi excentrickými bloggery a jak čtyři měsíce den co den vymýšlí nový content pro sociální sítě. A nic si nenamlouvejme, pro získání oddaných, aktivně hlasujících fanoušků je tohle všechno nezbytnost a nikdo jiný to za něj neudělá.

  Reagovat
 • Rozhodně dobrá píseň a určitě si ji stáhnu do iPodu, ale hlasovat pro ni nebudu – nemyslím si, že by byla nějak výrazná, nebo zapamatovatelná. Co jsem se dívala na žebříčky na youtube, tak se pohybuje spíše mezi 4.-5. místem.

  Reagovat
 • Mám dotaz na kohokoliv. Nevíte kde by se daly ty songy z NF stáhnout v mp3? Abych si je mohl dát do mobilu a trochu naposlouchat, i když moje favoritka je více než jasná.

  Reagovat
  • V tuto chvíli jedině stáhnout mp3 z videí na youtube. Když to bude možné, pokusíme se pro vás zajistit i něco ke stažení, ale nic neslibujeme. 🙂

   Reagovat
   • Díky za snahu a určitě i za tyto stránky a dobrou práci, kterou odvádíte 🙂

    Reagovat
 • No, na festivalové pódiu se písnička nehodí. Nezaujme. Prostě další do počtu. Nenadchne, neurazí…

  Reagovat
 • Možno sa to zdá len mne ale s tým originálnym klipom ten song pôsobí úplne inak ako s klipom na národné kolo.

  Reagovat
 • Taky se mi písnička jako taková docela líbí, tenhle kytarový zvuk je moderní a rozhodně by to bez odezvy nebylo. Nějak si pořád názor tvořím, takže uvidím, kolik bodů nakonec dám… Je sympatický, to bez debat a je to docela plus, občas by neuškodilo se více smát. Znalosti o Eurovizi nebo laxnost v přístupu jsou věci, které se dají časem napravit.

  Reagovat
 • Mně se ta písnička líbí víc a víc, baví mě. Trochu mě jen mrzí, například z dnešního livestreamu, že Tomáš prakticky netuší, jak by jeho případné vystoupení vypadalo a působí obecně trochu laxně. Ale na posledním místě našeho národního kola rozhodně neskončí. 🙂
  Abych body nějak rozvrstvil mezi všechny, dávám Tomášovi 7/10.

  Reagovat
 • Není to špatný song, ale čím víc to poslouchám, tím víc si myslím, že na ESC se to nehodí. Nedokážu si to tam představit. Každopádně čistě jako song je to úplně v pohodě.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..