Národní kolaNovinky

Česká televize představila osmičku finalistů

Národní kolo ESCZ 2019 vstupuje do druhého ročníku s vyšším početem účastníků než loni. Tentokrát jich bude osm.

Během září a října probíhalo přihlašování soutěžních písní. Podmínkou bylo, že interpret musí mít českou národnost. V prosinci jsme se dočkali od české delegace potvrzení toho, že nebudeme mít letos stejný počet účastníků jako loni, tedy šest, ale tento počet se zvedne na osm. Mimo to jsme se dočkali před Vánoci prvního teaseru – fotografií rukou našich finalistů. Na Štědrý den pak následoval teaser druhý – osmička očí.

Mohli jsme marně hádat a tipovat, ale žádné jméno nebylo potvrzené, i když dokonce včera večer seznam finalistů unikl na internet. Spekulacím je ale nyní konec. Na dnešní tiskové konferenci Česká televize představila letošní finalisty a zároveň tak odstartovala online hlasování. Toho se přes oficiální aplikaci Eurovision Song Contest může tentokrát zúčastnit úplně každý. Hlasy českých fanoušků budou mít váhu 50 %, druhých 50 % pak tvoří hlasy odborné poroty. V ní najdeme některé bývalé reprezentanty Eurovize a také jednoho speciálního porotce, kterého budou zastupovat hlasy fanoušků mimo ČR.

Finalisté českého národního kola ESCZ 2019

Připravujeme pro vás články, které budou představovat postupně všech osm finalistů a kde budete moci jednotlivé soutěžní písně ohodnotit. Také se blíže podíváme na složení mezinárodní poroty.

Jak jste spokojeni s letnošním výběrem České televize?

51 komentářů: „Česká televize představila osmičku finalistů

 • 1.Jednoznačně Barbara Mochowa má krásnou píseň, která nám ostudu neudělá a podle mně by měla šanci na finále.
  2.Jakub Ondra je můj nejoblíb. náš zpěvák, má krásný nezaměnitelný hlas, tak bych ho ráda viděla postoupit, ale Space sushi mě zrovna neoslovila. Na druhou stranu písnička v rytmu reggae by mohla hlasující oslovit. Vloni přeci vyhrála Netta s daleko ujetější věcí.
  3. Lake Malawi mají kvalitní písničku dobře zazpívanou, navíc pěkný kluk, ale v posledních letech tam už něco podobného bylo.
  Ostatní by asi na finále nebylo.

  Reagovat
 • Posledné slová tobě – jediná pieseň s niečím autentickým, ale prekomplikované, násilné, nepríjemné, baba strašná a klip ako konkurz do masážneho salónu.
  Ostatné 100 x obohrané, cudzie.
  Barbora má najväčšiu šancu, počúva sa to príjemne.

  Reagovat
 • 1 bara 14k shlednuti
  2 lake 9.5k shlednuti
  3 A. hola 8.6k shlednuti

  zatim v poctu shlednuti vyhrava s prehledem bara mochowa
  pro me je nejlepsi ze vsech, kdyz ti oida luxusne live, tak finale je za me jiste 😀

  Reagovat
 • Také připojím svůj komentář. Neviděl bych to tak špatně, ale jsem spíš zklamaný. Oproti 2018 je to krok zpět a to se zdálo, že svítá k lepším časům.
  Mrzí mě to hlavně kvůli tomu, že nás ČT nejdřív natěší a pak přijde tohle. Navíc se obávám, že nedostatečně informovali kandidáty do čeho jdou, protože komentáře některých z nich jsou trochu děsivé. Také by konečně mohli začít používat geografický název Česko, tj. v angličtině Czechia, když už i sportovci jej budou brzy používat a lidé v zahraničí se neusále ptají, proč nejsme Czechia na Eurovizi. Pane Borsi, můžete s tím prosím něco udělat?

  Reagovat
  • Nemusíš vsedě psát o tom Czechia, na fb si to určitě už od tebe přečetl 🙂 Mě se to třeba vůbec nelíbí… Vyděl jsem i pár vtipných videí na YT a dost cizinců s vyslovením dost válčí 🙂

   Reagovat
   • Ty s tou češtinou taky dost válčíš teda… 😀

    Reagovat
 • Prvotní naději následovalo velké zklamání. Prý „nejsilnější line-up písní napříč všemi zeměmi“.
  Teď nevím, jestli si z nás Bors jenom dělal srandu anebo je úplně mimo.

  S loňským ročníkem je to zcela nesrovnatelné. Nač jsou ty 2 místa navíc, když se reálně dá vybírat maximálně ze 3? Bohužel už teď je jasné, že naděje na finále jsou minimální. A to se zdálo, že se vše obrací k lepšímu. Tak snad příští rok a navrhuji ČT obměnu Eurovizního týmu, protože myslím, že máme na víc. A také už prosím konečně začněte používat název Czechia v angličtině!

  Reagovat
 • Po prvním poslechu jediné – letošní finále bude bez nás!!!
  Jsme tam, kde jsme byli před rokem 2018. Jedním slovem – prázdnota!
  Nechám si odstup, než budu hlasovat pro nějakou písničku. Ale je to letos hodně slabé!
  Nevím, kdo vybíral a z jakého materiálu, ale k loňské účasti je to tak k 20%, to jsem ještě štědrý…

  Reagovat
 • Výběr písní je na tento rok je obravdu hrozně slabá. Všechny zní navzájem hrozně stejně a žádná z nich nemá nic čím by vynikala. Zkoušela jsem si poslechnout třikrát každou píseň, ale žádná z nich mi neutkvěla v hlavě moc dlouho, ani refrény písní. A videoklipy k písním tomu vůbec nepomáhají. Nevím kdo to vymyslel, ale tento styl videoklipů na mě působí velmi špatně a špatně prezentuje jak píseň tak finalista.
  Tento rok to nemá cenu.

  Reagovat
 • tak toto je fail od ČT 😀 po paráda z minulého roku zase tam kde boli v 2017. Nuda, nuda, nuda …posledné miesta v semifinále isté

  Reagovat
 • Jak jsem se minulý rok nemohla moc rozhodnout, protože mi přišlo dobrých věcí víc, tak letos to mám naopak. Za mě Lake Malawi, to je aspoň takový milý… :).

  Reagovat
 • Omlouvám se, ale za mě ne. Ani jedna písnička mě nebaví a navíc jsem o většině z finalistů nikdy neslyšel. Škoda Terky Maškové se songem New me – to je aspoň pecka! Asi se mi na to nechce ani koukat, škoda.

  Reagovat
 • Ten výběr není vůbec špatný, ale patří úplně někam jinam. Většina mi připadá (nevím jak to popsat lépe) jako „kavárna“. Takový ten večer, když sedíte v kavárně (která si hraje na uměleckou) a přijde tam kluk s kytarou a jde ukázal jak se dělá umění… Po čtvrtém večeru s údivem zjistíte, že každý večer tam hrál někdo jiný, i když to znělo vždycky stejně. Přesně takový mám pocit z většiny….

  Reagovat
 • Tak to je zlo! Jak hluboko jsme klesli… Nějak se mi nechce věřit, že by se mezi přihlášenými nenašlo nic lepšího. Toto je tak šedej průměr, že zapadne všechno. Barbora zaujme možná tou hlasovou podobností s Lanou. Loni v národním výběru 4 pecky a teď tento zmar a bída. A já myslel, že jsme na dobré cestě Eurovizí. A ono prdlajs… Je mi z toho smutno. Nu což, tak holt naše budou jen sudé roky.

  Reagovat
 • Barbora ma dobrou sanci na uspech. U poroty by mela byt hodne vysoko a u divaku… jeste tezko rict. Mohlo by to dopadnout minimalne jako u GG, mozna i o neco lepe.

  Reagovat
 • Tak taky přidám svůj názor. Co se týče Pam Rabbit, může to být sexy stage a umím si představit, že by jí s tím hodně pomohl Mikolas. Lake Malaxi a Tomáš Boček: To jsou songy, se kterými by se určitě dalo pracovat na stagi, takže bych nad tím dokázal přemýšlet. Ale zatím u mě jasně vítězí Barbora Mochowa. Zamiloval jsem si její hlas a má svoje kouzlo. Nemůžu si pomoct. Ostatní nemá cenu rozebírat. PS: Neskutečně by mě zajímalo, jestli se hlásila Tereza Mašková s New Me, protože jestli jo a nevybrali jí, tak je to historický úlet. Nechápu to a mrzí mě to, navíc u ní bychom měli jistotu, že živě by to bylo perfektní. A nakonec, škoda, že Mikolas do toho znovu nejde s Me Gusta, protože ne jen, že by drtivě vyhrál národní kolo, ale byl by velký favorit na celkovou výhru Eurovize. Škoda, škoda, škodááááááá.

  Reagovat
 • Velké očekávaní a pak velké zklamání. Tak bych ohodnotil výběr našeho národního kola. Po loňském silném národním kole, kde však byl Mikolas ještě o level výš, je toto krok zase zpět. Navíc když se přihlásilo 2x více českých interpretů než loni, tak bych čekal, že bude z čeho vybírat. Pokud toto je ta TOP8, tak by mě pak zajímalo, jak vypadalo dalších 52 songů a kdo vše neuspěl.

  Zklamalo mě, že zde nejsou (ať už se nepřihlásili, nebo nebyli vybráni do top8) Debbi, Thom Artway, či Lenny. To byli interpreti, od kterých jsme si sliboval, že by mohli přijít s dobrou písní.

  Z toho co se nabízí se rozhodnu asi mezi Lake Malawi, Pam, Barborou a Ondrou. Ani jedno mě na první poslech neoslovilo. Po více přehrání se mi do paměti nejvíc vrylo Sushi. Nejvíc se mi líbí asi Lake Malawi, ale větší naděje na úspěch bych dával spíš Báře a trochu i Pam. Tady ten žánr co má Bára se mi sice nelíbí, ale podobné písně mají v Eurovizi většinou úspěch. Co jsem registroval, tak i mezi zahraničními fanoušky má asi nejvíc sympatií ona.

  Organizátoři mají pravdu, bude to vyrovnané a ty písničky jsou různorodé. Jenže vyrovnané jsou kvůli své průměrnosti, ne že by něčím vynikali. Bohužel.

  Reagovat
 • Nerad bych se unáhloval a okamžitě pro někoho hlasoval na základě prvních dojmů, takže budu ještě chvíli poslouchat a zvažovat pro a proti, ale zatím se mi jako nejperspektivnější trio jeví Lake Malawi, Tomáš Boček a Barbora Mochowa, i když ta je na můj osobní vkus trošku studená, abych tak řekl. Ale výborná zpěvačka se solidní písní, wtz. O Pam Rabbit bych uvažoval, kdyby byla poslala Try. Tato nová písnička podle mě nemá ty grády, aby vynikla nad ostatními. Divoká karta je pořád Jakub Ondra. Reakce na Space Sushi jsou od začátku tak rozporuplné (a zdá se že víc je negativních), že nevím jestli by to nebyl úplně vyhozený hlas, jenže zároveň musím říct, že jeho písničku si umím nejživěji představit na eurovizní stagi. Velké dilema. :/ Písničky Járy a Andrey mi připadají zcela průměrné, jasné NQ. A pro Hanu Barbaru bych nehlasoval ani s pistolí u hlavy.

  Reagovat
 • Vypadá to, že se budeme držet vzorce postupů do finále: ne ano ne ano ne

  Bylo by dobré vybrat hezkou písničku, za kterou se nebudeme muset stydět, bez ohledu na úspěšnost v ESC (ideálně „True Colors“)

  Reagovat
 • Poslouchám to celé odpoledne..Barbora nakonec nezní vůbec špatně. Možná dostane můj 2. hlas 🙂

  Reagovat
 • Ví někdo, jak dlouho bude probíhat hlasování?
  Přiznávám, že docela váhám mezi Jakubem Ondrou a Barborou Mochowou. Tomáš Boček taky nezní špatně.

  Reagovat
 • Pam Rabbit, prosím! 🔥🔥 Neskutečně světová je! Bombastická angličtina (nejen akcent ale i způsob, jakým si s tím jazykem hraje), skvělý taneční pohyby, samotná písnička má i tím, jak je taneční (tohle vás určitě nenechá sedět na gauči), velkej potenciál na dobrou show. Jestli něco z letošního národního kola vyniká, tak právě tenhle kousek 💛

  Reagovat
 • Tak z toho výběru jen Barbora Mochowa a možná, když zavřu obě oči, Malawi… Obě volby s tím, že nepostoupíme, ale se ctí. Ta Hana musela někoho něčím uplatit nebo má někdo opravdu zvrácený smysl pro humor… možná obojí 😀

  Reagovat
 • Opravdu nevím, pro koho hlasovat.
  Mimochodem, u bookmarkerů jsme se propadli až na poslední místo <3

  Reagovat
  • Jj to mě taky zděsilo, ja si upřímně myslim, že musíme vybrat něco, co zaujme… něco hodně zajímavýho…a to je Barbora Mochowa… jasně nejlepší volba…Lake Malawi by nám jen delali ostudu

   Reagovat
 • Ve výsledku:

  1. Barbora Mochowa
  2. Lake Malawi
  3. Pam Rabbit
  4. Andrea Holá
  5. Jakub Ondra
  6. Tomáš Boček
  7. Jara Vymer
  8. Hana Barbara

  Reagovat
  • Přesně Barbora může dosáhnout dobrého výsledku…ten Lana styl není na ESC moc k vidění…to by mohlo být veliké plus

   Reagovat
   • Naprosto souhlas! Navíc je to diametrálně odlišné od minulého roku, tkaže bychom přinesli zase něco nového, jiného, ale stejně kvalitního… inu, pro mě jasný hlas. :3

    Reagovat
   • Naprosto souhlasím. Není to sice můj šálek kávy, ale dokážu si to ve finále představit. Dokážu si to představit i v TOP 10. Na druhou stranu si to dokážu představit i bez bodu 😀.

    Reagovat
    • Je to riskantní, ale risk je zisk, že jo. Většina ostatních je jistota zapadnutí v davu a nulové šance na finále…

 • Největší bizár je stejně Jara Vymer, to nikdo v ČT neslyší ten šílený přízvuk? A ta písnička zní jak mnohem horší verze Our Choice od Ariho Olafssona a ten dobře víme, jak dopadl.

  Reagovat
  • Největší bizár je teda podle mě Hana Barbara 😀 😀
   Jara Vymer by získával body aspoň jako dvojník Salvadora Sobrala, hned se to všude objevuje 😀

   Reagovat
   • Hana Barbara by hlavně vůbec neměla zpívat česky, když evidentně není rodilá mluvčí (jinak si ten její přízvuk nedovedu vysvětlit). Písnička sama o sobě mi nevadí.

    Reagovat
    • LOL 😀
     A taky ty rýmy „nejde – přejde“, „uslyšíš – dozvíš“, „prohrála – vyhrála“… No nic 😀

    • Mně na tom songu teda přijde bizarní úplně vše. (A ona teda taky není zrovna vrchol sympatie. :D) Za mě tohle jedna z nejhorších věcí, co jsem kdy v životě slyšela. Někde na úrovni mezi přejetím nehty po tabuli a brzdícím vlakem ve stanici. 😀

  • No jasně, Our Choice! A já pořád co mi to tak připomíná. 🙂 Ano, má trošku zvláštní akcent. Před pár dny o něm kdesi psali a stálo tam, že je napůl Peruánec a narodil se ještě kdesi jinde, zapomněl jsem kde. V nižších polohách má Jára docela příjemný hlas, ale ve výškách to teda tahá až z paty a písnička jako taková je dost průměrná.

   Ovšem ta Hana Barbara, to je teda dílo ďáblovo. Pořád trochu doufám, že je to nějaký fiktivní charakter, něco jako Borat nebo Nicky Tučková, a že se Jan Bors odněkud vynoří a vykřikne „It’s a prank!“ . Jinak snad ani není možné, že by něco takového bylo vpuštěno mezi normální zpěváky, jako by se nechumelilo. V každém případě je to krutý výsměch třeba takové Anabelle nebo Maelle, které nebyly pro NF dost dobré a pak je tam tohle… Bizár jako stehno.

   Reagovat
   • No jo, Nicky!!! Já si říkala, jaké dílko mi to připomíná! 😀
    Já myslím, že tento kousek musí být výsměch snad úplně každému, kdo se tam letos přihlásil a nedostal se, nejen zmíněným. :/ Též stále doufám, že je to jen nějaký novoroční vtípek. 😀

    Reagovat
 • Mně to nepřijde tak strašný. Sice tam není žádná vyloženě výrazná písnička, ale tu jsem zatím nenašla ani v ostatních probíhajících národních výběrech.
  Máme zde spoustu zpěváků, které jsme nikde neviděli vystupovat, takže si neumíme předtavit, jak budou působit při živém zpěvu na stagi. Třeba fakt překvapí.
  Neviděla bych to tak černě 😉

  Reagovat
 • Hana Barbara – Tak to je dost hrůza. 😀 Nepamatuju si, kdy bych slyšela něco tak extrémně nepříjemného po všech ohledech. Text, hudba, akcent… strašné. To snad musí být trolling. :O
  Tomáš Boček – Nevím, no, mě to strašně nebaví a je mi nepříjemná jeho barva hlasu. :/
  Andrea Holá – Tohle tu už bylo tolikrát…. 🙁 Ne.
  Pam Rabbit – Try se mi líbila hrozně moc, když jsem ji objevila, tohle mi připadá jen takový lepší průměr. Ale z toho chabého výběru, co tu máme, pořád dost dobré.
  Lake Malawi – Jednoznačně jedna z nejlepších možností. Pokud ne Barbora, tak toto!
  Barbora Mochowa – Ano, ano, ano!!! Tohle je moje hudba! Prosím! Je naprosto úžasná, zamilovala jsem se! :O <3
  Jakub Ondra – Tohle mě zklamalo už, když jsem to slyšela poprvé. Nic nového a zajímavého z toho necítím. :/
  Jara Vymer – Šeď, nuda a místy falešné až hrůza. Ne, ne. 🙁

  Reagovat
 • Jo a přišla jsem na to, proč ty písničky / výběr jako celek působí tak příšerně – ty klipy jsou hrozný… Vloni ty decentní s textem byly teda vkusnější.

  Reagovat
 • Tak neříkám, že písně jsou vyloženě špatné, ale nejsou ani příliš výrazné – většina se podobá jako vejce vejci. Jediné písně, které mi prozatím utkvěly v hlavě: True Colors (trochu Lana Del Rey, moc dobré), Space Sushi (možná proto, že jsem ji slyšela už dříve, ale vážně má něco do sebe), Poslední slova tobě (utkvěla ve špatném smyslu – skvělá hudba, ale očividně psaná pro anglický text, čeština tam razí jako pěst na oko)

  Reagovat
 • Hele ale mně přijde dobrý, že musí všichni naživo odzpívat, abychom viděli, co tam vlastně posíláme… A jinak mi to nepřijde jako *taková* hrůza! I když myslím, že nic, co by se rovnalo Mikolasovi tam není, no :-(…

  Za mě Pam, Lake Malawi, Barbora by byly asi ok!

  Tak to jdem poslouchat pořád dokola, co se chytí :-).

  Reagovat
 • Pro mě někdo z této 3ky:

  1. Lake Malawi
  2. Barbora
  3. Pam

  I tak je mi z toho smutno. Myslím, že většina z minulého výběru by je byla schopna porazit. Bohužel.

  Reagovat
 • Tak tohle je fakt síla… Kdo má nějakou šanci aspoň postoupit do finále, jsou podle mě Barbora nebo Pam. Zbytek opravdu nechápu…

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..