JESCNovinky

JESC: Dětskou Eurovizi vyhrálo Polsko!

Dnes odpoledne se v rámci dětské Eurovize utkalo dvacet zemí. Podívejme se, jak eurovizní soutěž mladých talentů dopadla!

Nedělní odpoledne v běloruském Minsku se neslo ve znamení Junior Eurovision Song Contest, tedy dětské Eurovize. Té se každoročně účastní nadějní zpěváci, kteří se toho ročníku pohybují ve věkovém rozmezí 9 a 14 let. Každým rokem je soutěž o něco větší a velkolepější a každý rok je na co se dívat! Jinak tomu nebylo ani letos. Dvacítka talentovaných zástupců z dvaceti zemí včetně Kazachstánu a Austrálie se utkala o prestižní roli nástupce loňské vítězky Poliny Boguševič.

Vítězkou klání se stala polská mladá zpěvačka Roksana Węgiel se svou soutěžní písní Anyone I Want To Be. V hlasování získala krásných 215 bodů. Na pomyslné hudební paty jí ve finálových výsledcích šlapala Angélina, která pro Francii vysoutěžila s písní Jamais Sans Toi druhé místo. Získala 203 bodů a o dva body předběhla australanku Jael, která tak s písní Champion skončila na krásném třetím místě, s 201 body.

Na opačné straně finálové tabulky, na které možná zavládl trochu smutek, se objevilo Portugalsko, Srbsko a Wales. Wales se dětské Eurovize zúčastnil letos poprvé. Doufejme, že poslední místo v soutěži delegaci Walesu neodradí, ale naopak podpoří ve větší snaze dosáhnout v příštím ročníku lepšího výsledku. Portugalsko skončilo v loňském roce na šestém místě, a rádo jistě letos přenechalo vyšší pozice pro ostatní.

Podíváme-li se na rozdělené hlasování porot a online hlasování, které probíhalo přes internet a mohl se ho zúčastnit kdokoliv, je na první pohled jasné, že poroty daly přednost Austrálii, která u porotců vyhrála. Naproti tomu Polsko, které vyhrálo hlasování online, se u porot umístilo až na sedmém místě. Austrálie v online hlasování skončila dokonce ještě hůře než Polsko u odborných porot, a to až na devátém místě. Nejvíce se poroty a diváci prostřednictvím online hlasování neshodli na písni Gruzie. Ta se u porot umístila na třetím místě, u diváků však až na čtrnáctém. Zato v případě Ukrajiny a Běloruska a Albánie byla shoda a tyto země se u porot i diváků umístily na stejných pozicích.

Každý eurovizní přenos přináší mnoho pozitivní energie, je oslavou hudby, a o to hezčí pohled je, soutěží-li na pódiu mladí talentovaní umělci. Junior Eurovision Song Contest je báječnou událostí, která dokonale vyplňuje prostor mezi děním na „velké Eurovizi“ a umožňuje mladým zpěvákům zviditelnit se a uplatnit se na světovém hudebním poli. Mnohdy představuje i odrazový můstek pro budoucí účast na Eurovision Song Contest. Gratulace míří do Polska a držme i všem ostatním zúčastněným mnoho štěstí do dalších let!

Zdroj: junioreurovision.tv, escxtra.com, ebu.ch

4 komentáře: „JESC: Dětskou Eurovizi vyhrálo Polsko!

 • Porota hlasovala jak nesvepravna. Jeste, ze to divaci dokazali vykompenzovat.
  (Mimochodem ten pocit vitezstvi je uzasny a dechberouci. Porad tomu nejsem schopna uverit. Preji i sve druhe domovske zemi, tedy CR, aby ten opojny pocit vitezu brzy poznala na vlastni kuzi. 🙂 )

  Reagovat
 • Portugalsko bolo minulý rok 14. takže spokojný určite nie sú 😀

  Reagovat
 • To, že vyhraje Polsko, mi bylo tak nějak jasné 🙂
  Ale s výsledky jsem lehce nespokojen 🙁

  Reagovat
 • Polsko vyhrálo zasloženě, byl to můj nevětší favorit:) Ale co absolutně nechápu je hlasování poroty. Tu maltu bych ještě pochopila, ale že u nich vyhrála Austrálie to fakt nepochopím, jinak si myslím, žze porota dost podhodnotila Kazachstán, Francii i Polsko. S hlasování diváku o většinou souhlasím, kromě umístění Gruzie a Makedonie

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..