Národní kolaNovinky

Změny ve švýcarském národním výběru

Národní kolo se letos ruší! Ale i vy můžete ovlivnit volbu švýcarského reprezentanta! Unvitř článku se dozvíte detaily.

V posledních letech mělo Švýcarsko své národní kolo, ale pokud se podíváme na jejich úspěch na Eurovizi, tak od roku 2007 se Švýcarsku podařilo dostat do finále pouze dvakrát. Bylo tedy již načsase s tímto nepříznivým vývojem něco udělat. Švýcaři se tak rozhodli to vzít celé zgruntu a raději celé národní kolo zrušili. I když možná ne až tak docela. Zrušili veřejný výběr reprezentanta s televizní show. Výběr bude stále probíhat ve spolupráci tří jazykových mutací švýcarské veřejnoprávní televize. Jednat se ale bude o výběr interní, kde bude rozhodovat porota a divácký panel, kam se může přihlásit kdokoliv, kdo žije ve Švýcarsku.

Jak se můžete zapojit?

Italská RSI totiž nenominuje své kandidáty do celostátního interního výběru tajně, ale naopak dává možnost lidem z celého světa, aby se k možným kandidátům vyjádřili. Na jejich webu je zveřejněn seznam třinácti písní, které po registraci a přihlášení do webové aplikace můžete ohodnotit a pomoci tak RSI v nominování toho správného kandidáta či kandidátů. Mezi třináctkou songů můžete najít i Sebaltera, který Švýcarsko reprezentoval v roce 2014 v Kodani a patří mezi ty dva šťastné, kterým se za posledních deset let podařilo kvalifikovat se do eurovizního finále.

Sami posuďte, jak se vám jeho píseň líbí a jestli nejsou jeho konkurenti lepší. Kdo je váš favorit z této skupiny? Dejte nám to vědět do komentářů!

8 komentářů: „Změny ve švýcarském národním výběru

  • Nebyla by špatná, pořád je to ale jen o tom, koho nominují do toho celostátního kola. Takže tohle ještě úspěch nemusí znamenat, tak uvidíme, s čím přijdou.

   Reagovat
 • Najviac sa mi páčia:
  1. Sebalter
  2. Dianaerika Lettieri
  3. Matteo Rossi

  Reagovat
 • Sebalter nebo Scilla Hess!
  top 3:
  1. Playground
  2. Carry the Light
  3. Silence Breakers

  Reagovat
  • Souhlasím s touhle trojicí, i když ne přesně v tomhle pořadí. Ještě se mi líbí Julie Meletta nebo TH3O.

   Reagovat
   • Julie taky fajn, tu mám pátou (ještě po Karin Cerini), TH3O mě moc nezaujalo. :/

    Reagovat
 • Hunter of Stars bylo mnohem lepší než I’ll Carry the Light!

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..