Náš tým redaktorů představuje své tipy na vítěze Eurovize 2026!
![]()
Vždy den před přímým přenosem semifinále či finále Eurovize se koná tzv. jury show, tedy přenos, který je vysílán pouze do jednotlivých televizních společností, které jsou členy EBU a účastní se Eurovize. Tam sedí pospolu sedmička porotců, která právě během těchto přenosů rozdává své body. O polovině výsledků je tak rozhodnuto již v pátek večer. My se však detailní výsledky dozvíme až v noci ze soboty na neděli, kdy bývají publikovány na oficiálním webu Eurovize. Určitě se jim budeme věnovat posléze v samostatném článku.
Přímo v místě konání Eurovize ve Vídni máme našeho šéfredaktora Pepu, který tyto jury show pečlivě sleduje společně s redaktory Vláďou a Radkem. Zbytek našeho redaktorského týmu letos hlídá dění v zákulisí Eurovize pouze v rámci online press centra či dostupných záznamů ze zkoušek.
V předpovědích prvního semifinále bylo nejúspěšnější duo Radek a Vláďa, kteří měli správně 9 z 10 postupujících, za nimi se pak seřadili s 8 správnými kvalifikanty Pepa, Honza a Štěpán a náš admin Dominik se musel spokojit s třetí příčkou za 7 správných tipů. V případě čtvrtečního druhého semifinále si vedl nejlépe Dominik, který správně tipnul všch 10 postupujících, s 9 správnými tipy se za ním seřadili Pepa, Honza, Vláďa a Radek a s osmičkou správných kvalifikantů naší redaktorskou šestici uzavírá Štěpán. Pokud bychom sečetli správné tipy v obou semifinálových predikcích, na trůn by se nám posadil tandem Radek a Vláďa s 18 z 20 správnými kvalifikanty. Druhá příčka patří triu Dominik, Honza a Pepa s 17 postupujícími a pomyslný bronz by zbyl Štěpánovi, který tipnul úspěšně 16 z 20 postupujících interpretů.
Pojďte se podívat, kdo by dnešní finále podle našich reportérů mohl vyhrát a kdo by se za ním mohl seřadit v prestižní TOP 10.
Vítězství podle naší predikce bezesporu nejpravděpodobněji připadá Finsku nebo Austrálii, na kterých se shodlo všech šest redaktorů. Třetím horkým kandidátem je pak Izrael a Řecko, které vždy na umístění v TOP 3 tipují tři z nás. Obsazení v rozmezí 4. – 10. místa pak dominantně získali reprezentanti Francie, Dánska a Rumunska, na nichž se shodli všichni. Více než polovina z nás pak na umístění v TOP 10 tipuje Česko a Itálii. Menší šanci na umístění do TOP 10 podle našich odhadů mají Moldavsko, Švédsko, Ukrajina a Bulharsko. Zbylé země v našem hodnocení nezískaly ani jednu pozitivní predikci.
Souhlasíte s našimi předpověďmi? Kdybyste vy měli tipovat stejně jako my, kdo by se podle vás měl letos umístit v TOP 3 a kdo ve zbytku TOP 10?

