S písní Baller vyhráli v národním kole Chefsache ESC.

Nový formát neměckého národního výběru s názvem Chefsache ESC dnes vyvrcholil finálovým večerem. V něm se představilo celkem devět účastníků, kteří se kvalifikovali ze semifinále a dvou předkol. Ta se uskutečnila minulý a předminulý týden a o postoupivších rozhodovala pouze odborná porota. Během dnešního přenosu jsme mohli postupně sledovat všechny účastníky vystoupit s jedním coverem své volby a svou soutěžní skladbou. Po všech osmnácti výstupech přišlo na řadu poslední hlasování odborné čtyřčlenné poroty (Conchita Wurst, Stefan Raab, Nico Santos, Yvonne Catterfeld), která rozhodla o pěti superfinalistech. Po vyhlášení výsledků poroty přišel konečně čas na hlasování diváků, kteří byli ve druhém kole jedinou hlasující složkou a poroty již do volby nezasáhly.

Celkovými vítězi národního kola se stali jedni z favoritů Abor & Tynna, kterým porota v prvním kole eliminovala jedny z hlavních konkurentů – skupinu Feuerschwanz. Ve finále tedy Abor s Tynnou získali s písní Baller přes 34% všech hlasů před druhou Lyzou, která s písní Lovers on Mars získala 31%. Zbytek finalistů za těmito dvěma výrazně zaostalo.

Celkové výsledky druhého kola:

  1. Abor & Tynna – Baller (34,9%)
  2. Lyza – Lovers on Mars (31,1%)
  3. Moss Kena – Nothing Can Stop Love (22,6%)
  4. Leonora – This Bliss (7,0%)
  5. The Great Leslie – These Days (4,4%)

Píseň Baller se v květnu stane první německou eurovizní skladbou zpívanou kompletně v němčině od roku 1998. Abor & Tynna se budou snažit navázat na skvělé loňské umístění zpěváka Isaaka, který s písní Always on the Run skončil dvanáctý.

[democracy id=“621″]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

zpět nahoru