Eurovizní pokec: Kdo se postaral o největší ostudu Švýcarska na Eurovizi?
69. ročník Eurovision Song Contest se uskuteční ve Švýcarsku. Jaká je ale historie země na Eurovizi? Kolikrát tato alpská země vyhrála soutěž? Jaké známé osobnosti zemi reprezentovaly? Bez jakého Švýcara bychom se na Eurovizi obešli? Přivítáme další ročník Eurovize v Basileji nebo Ženevě? Podcast Eurovizní pokec si můžete přehrát níže nebo na následujících platformách: Spotify, Apple podcasts, Google podcasts, Youradio Talk, České podcasty a dalších.
► Přehrát epizodu můžete zde ◄
0:40 – První roční Eurovision Song Contest měl společného s dnešní podobou je pramálo. Jak vypadal úplně první ročník? Proč nás překvapilo sebevědomí první vítězky Lys Asii? A pokoušela se ještě někdy vrátit zpátky na Eurovizi jako soutěžící?
13:26 – Céline Dion se účastnila Eurovize náhodou. Vystřídala Lenku Filipovou, která na Eurovizi nemohla odcestovat. Jak Eurovize nastartovala Céline kariéru? Je skladba Ne Partez Pas Sans Moi známější v dnešní době než před 36 lety? A proč jsou 80. léta v historii soutěže označována za dobu temna?
25:44 – Zavzpomínáme na známé interprety ze Švýcarska. Kdo se postaral o největší ostudu v soutěži? Bez jakého vystoupení bychom se obešli? Které skladby naopak doporučujeme k poslechu? Byl DJ Bobo v roce 2007 už za zenitem?
49:07 – Kde se bude konat 69. ročník Eurovize? Vyrazili bychom raději do Basileje nebo Ženevy a kdy se dozvíme konečné rozhodnutí?
Použité skladby v tomto díle:
- Annie Cotton – Moi, Tout Simplement
- Céline Dion – Ne Partez Pas Sans Moi
- DJ BoBo – Vampires Are Alive
- Gjon’s Tears – Tout l’Univers
- Luca Hänni – She Got Me
- Lys Assia – Refrain
- Michael von der Heide – Il Pleut de L’Or
- Nemo – The Code
- Sebalter – Hunter of Stars
- Timebelle – Apollo
- Vanilla Ninja – Cool Vibes
- ZiBBZ – Stones