Liverpool 2023Na místěNovinky

Výsledky finále Eurovize 2023

Jak vypadají kompletní výsledky letošního velkého finále?

Těsně po nedělní jedné hodině ráno jsme poznali nového vítěze Eurovize. Stala se jím švédská zpěvačka Loreen se svou power baladou Tattoo. Švédsko tak zvítězilo již posedmé a dotáhlo se tak v celkovém počtu vítězství na dosud první Irsko. V novém miléniu je to navíc již potřetí, co Švédsko zvítězilo, poprvé to bylo před 11 lety v roce 2012, kdy právě Loreen v Baku triumfovala se svou skladbou Euphoria, která je neoficiální hymnou eurovizních fanoušků, o tři roky později v roce 2015 to pak byl Måns Zelmerlöw s písní Heroes.

Jak ale dopadly země na dalších příčkách? Kdo překvapil a kdo naopak ve výsledcích propadl? Pojďme se nyní společně podívat na kompletní pořadí po součtu hlasů od televizních diváků i od odborných porot.

Letos neměla žádná země od televizních diváků 0 bodů, což je potěšující zpráva. Navíc ani od porot nikdo neměl 0 bodů, což jen svědčí o celkové meziroční rostoucí kvalitě přihlášených písní.

Výsledky hlasování odborných porot

Zde jen pro připomenutí výsledky hlasování odborných porot, ale tuhle tabulku moc dobře znáte. To je ta, do které se začaly podle tohoto žebříčku od 26. místa připočítávat hlasy televizních diváků. A na ty se podíváme nyní.

Výsledky hlasování televizních diváků (televoting)
 1. Finsko – 376 bodů
 2. Švédsko – 243 bodů
 3. Norsko – 216 bodů
 4. Ukrajina – 189 bodů
 5. Izrael – 185 bodů
 6. Itálie – 174 bodů
 7. Chorvatsko – 112 bodů
 8. Polsko – 81 bodů
 9. Moldavsko – 76 bodů
 10. Albánie – 59 bodů
 11. Kypr – 58 bodů
 12. Belgie – 55 bodů
 13. Arménie – 53 bodů
 14. Francie – 50 bodů
 15. Litva – 46 bodů
 16. Slovinsko – 45 bodů
 17. Česko – 35 bodů
 18. Švýcarsko – 31 bodů
 19. Estonsko – 22 bodů
 20. Austrálie – 21 bodů
 21. Portugalsko – 16 bodů
 22. Rakousko – 16 bodů
 23. Srbsko – 16 bodů
 24. Německo – 15 bodů
 25. Spojené království – 9 bodů
 26. Španělsko – 5 bodů

Očekával se souboj mezi Finskem a Švédskem a přesně k tomu také došlo. Podle očekávání fanoušků Finsko u televizních diváků zvítězilo s docela velkým náskokem 133 bodů na druhé Švédsko, jenomže to mělo od porot na Finsko náskok mnohem větší – rovných 190 bodů. Konečný náskok Švédska tak byl 57 bodů na druhé Finsko. Velký rozdíl byl vidět u Norska, které bylo u televizních diváků na krásném třetím místě, ale u porot až 17., takže celkový součet stačil na 5. místo, což je podobný scénář, jako v roce 2019 zažila norská skupina KEiiNO. Ukrajina získala 4. nejvyšší bodový zisk od televizních diváků, ale v kombinaci s 15. místem u porot to stačilo jen na celkové 6. místo.

Česká skupina Vesna od porot získala 94 bodů, což bylo 10. místo. Od televizních diváků se nám však přisypalo jen 35 bodů (v televotingu až 17. místo) a celkové konečné skóre 129 bodů znamená také konečné 10. místo. Největší rozdíl mezi hlasy porot a diváků nastal asi u Španělska. To poroty oslovilo a s 95 body skončilo na 9. místě, ale u televizních diváků propadlo a s pouhými 5 body mu patřila poslední příčka. Celkem pak 100 bodů pro Španělsko znamenalo konečné 17. místo.

Co říkáte na kompletní výsledky velkého finále? Podělte se s námi o vaše pocity a názory v komentářích pod článkem!

11 komentářů: „Výsledky finále Eurovize 2023

 • Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevíte kdo byl za ČR v odborné porotě?
  Děkuji

  Reagovat
 • Gratulujem LOREEN a ŠVÉDSKU A TEŠÍM SA NA PETRU MEDE NA BUDÚCI ROK. Teším sa, že sa porota diváci vzácne zhodli na víťazovi!

  Veľmi sa mi páčil interval act z Nettou, Mahmood a ďalšími. Pekná bola aj prehliadka súťažiacich na začiatku. Čo sa týka Česka tak „nás“ potopilo poradové číslo, ak by „sme“ boli spievali ako 24., či 25. v poradí mohol byť výsledok podstatne lepší!

  Reagovat
 • Krásný výsledek Vesny! Slečnám patří velký dík a gratulace! 10. místo je v takové konkurenci famózní úspěch. Jen je škoda slabšího přísunu bodů od diváků, ale holt doplácíme na political voting.

  Reagovat
 • Skandinávský trojboj. Letos se víc ztotožňuji s hlasováním diváků. Přál jsem Finsku, aby vyhrálo zase něco jiného. Porota Švédy prosadila víc než bych čekal. Naopak Polsku jsem u poroty dával rozhodně lepší šance.

  Český výsledek super, tady hlavně díky porotě. Těsné to bylo. Mít o 10 bodů míň, jsme myslím 15.

  Reagovat
 • Švédka má excelentní hlas , velmi zajímavý a barevný. Vítězství si rozhodně zaslouží
  Co se týče české reprezentace, byl to podprůměrný výkon možná hodného na stadiónu současné Sparty kde by mohli jako mažoretky vystupovat na spartakiádě za doprovodu hudby Michala Davida poupata
  Nevěřím Česku že by v budoucnu byla úspěšná na 💶 vizí protože potrvá mnoho století zda-li se narodí zpěvák nebo zpěvačka

  Reagovat
 • Zcela zbytečná soutěž stojící několik set milionů euro. Vyhrává ten, kdo se nejvíce odlišuje od heterosexuální rodiny!!!

  Reagovat
  • A není to jedno? I Belgie dostala několik plných počtů bodů a to mi Ukrajinská píseň přijde opravdu o dost lepší… Nebo ti prostě vadí něco jiného?

   Reagovat
   • Nič iné mi nevadí. Boli tam oveľa lepšie hlasy to je všetko.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..