Novinky

Lucembursko se vrací do Eurovize!

Stává se tak po 30 letech od jejich poslední účasti!

Lucembursko bylo jednou ze zakládajících zemí při úplně prvním ročníku Eurovize v roce 1956. Od té doby se účastnilo celkem 37krát, naposledy v roce 1993, tedy před 30 lety. Na svém kontě má Lucembursko celkem 5 eurovizních vítězství, to poslední získalo před 40 lety v roce 1983 díky Corinne Hermès a její písni Si la vie est cadeau. Další velice známé vítězky jsou například Anne Marie David z roku 1973 s písní Tu te reconnaîtras nebo Vicky Leandros o rok dříve s písní Après toi, tyto skladby se totiž proslavily i u nás. V roce 1988 Lucembursko reprezentovala Lara Fabian. Na výběr nejlepších lucemburských písní se můžete podívat ve speciálním videu:

Lucembursko se do Eurovize vrátí příští rok, ale oznámení o návratu přišlo dnes, tedy den před velkým finále letošního ročníku Eurovize. Lucembursko bude zastupovat domácí televizní stanice RTL a o detailech tamějšího výběru bychom se měli dozvědět bližší detaily během letošního července.

Co na tuto překvapivou novinku říkáte? Těšíte se na návrat Lucembursko? A kdo by měl podle vás v dnešní moderní době tuto zemi na Eurovizi reprezentovat? Vaše oblíbené lucemburské interprety s námi sdílejte v komentářích pod článkem a my se jim budeme během léta věnovat ve speciálním článku.

4 komentáře: „Lucembursko se vrací do Eurovize!

 • Teď budu trochu toxický, ale aspoň nás někdo nahradí.. Vzhledem k tomu, že už letos působilo, že je to s účastí nahnuté a hroznému 14 místu v obležení hodně hlasitých vystoupení, nečekám uspokojivý výsledek. Podle mě to ČT letos zabalí…

  Reagovat
 • Veľmi sa teším, dúfam, že nepríde už žiadna kríza, alebo nejaké ekonomické dôvody, kvôli ktorým by si to Luxembursko rozmyslelo!

  Reagovat
  • Tak zrovna u Lucemburska bych neřekl, že je problém v penězích.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..