Národní kolaNovinkyReprezentanti

Barvy Polska bude v Liverpoolu hájit Blanka

Se svou písní Solo se představí ve druhém semifinále Eurovize 2023.

Show Tu bije serce Europy nás provedla moderátorská trojice Małgorzata Tomaszewska, Aleksander Sikora a Ida Nowakowska. Během soutěžního podvečera vystoupilo hned několik speciálních hostů. Stefania z Řecka se svou písní z Eurovize 2021 Last Dance, Efendi z Ázerbájdžánu z toho samého roku se svou Mata Hari, loňský reprezentant Polska Ochman s písní River, dosud kralující vítěz Eurovize 2022 ukrajinská skupina Kalush Orchestra se svou vítěznou písní Stefania a také dvojice reprezentantek Polska z dětské Eurovize – vítězka z roku 2018 Roksana Węgiel s písní Anyone I Want to Be a také Sara James, která v roce 2021 s písní Somebody skončila druhá.

Po skončení všech 10 soutěžních vystoupení bylo otevřeno 10minutové okno pro hlasování polské veřejnosti. Po jeho skončení ohlásila předsedkyně pětičlenné poroty Edyta Górniak výsledky jejich hlasování. TOP 10 dle poroty vypadala následovně:

Publikum v sále zcela očividně podporovalo velkého favorita Janna, takže jeho umístění až na čtvrtou příčku je velice pobouřilo. Ještě než jsme se dozvěděli, jak hlasovala polská veřejnost, zazpívala předsedkyně poroty Edyta Górniak svou novou píseň. Oproti původnímu očekávání, že bude následovat druhé kolo hlasování mezi TOP 3 kombinovaného hlasování, jak tomu bylo například minulý rok, však byly výsledky konečné. Níže můžete vidět kompletní pořadí po sečtení obou hlasovacích skupin – první sloupec je celkový počet bodu, druhý sloupec je hlasování diváků a třetí sloupec je hlasování poroty.

Po sečtení hlasů diváků a poroty se na třetím místě umístil Dominik Dudek, stříbro bral favorizovaný Jann a do Liverpoolu odjede Blanka s písní Solo. Že nikdy není nic jistého si určitě fanoušci pamatují již z roku 2016, kdy velká favoritka Margaret skončila druhá. Podobný osud tak dnes potkal Janna.

Blanka vystoupí v druhé polovině druhého semifinále Eurovize 2023 ve čtvrtek 11. května. Jak se vám její píseň Solo líbí? Ohodnoťte ji v naší tradiční anketě!

Ohodnoťte píseň Blanky - Solo

6 komentářů: „Barvy Polska bude v Liverpoolu hájit Blanka

 • Hezky si ji TVP koupilo. 😀 porota ji schválně zajistila vítěžství

  Reagovat
 • Tak tohle nechápou, je to jak z filmu eurovize, kdy si Island chtěl za každou cenu zajistit nepostup….

  Reagovat
  • Mám jeden doraz, Poláci jsou si celkem jistí v kramflecích, že se jim peticí podaří vydupat Janna… Je to vůbec možné? Vím, že se nechá měnit píseň, ale když už byla oficiálně na stránkách ESC potvrzená Blanka, je možné změnit i interpreta?

   Reagovat
 • Čím víc na to lidi nadávají, tím víc se mi ta písnička líbí. Můj favorit od začátku. A kdo nadává na to, že je to jen další kopie podobných tanečních holčičích skladeb, tak nevím co se jim líbilo na té blitce od Janna, která byla jen trapnou kopií loňského Ochmana

  Reagovat
  • Jen pár dní před show změnili pravidla hlasování, přednost mělo mít nově rozhodnutí poroty před televoltingem. Bylo to v době, kdy byl zřejmý favorit Jann nejen dle bookmakerů, ale i počtu shlédnutí yt. a stáhnutí na Spotify. Je pochopitelné, proč to vyvolává tak rozhořčené reakce a lidé na Solo a Blanku nadávají, okolnosti jsou minimálně podezřelé…

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..