ESCZ 2023Národní kolaNovinky

ESCZ 2023: Další informace k národnímu kolu

ČT představila moderátory i pořadí vystoupení pro příští pondělí.

S blížícím se termínem českého národního kola ESCZ 2023 se objevují další a další informace. Pojďme si je nyní společně shrnout.

Moderátoři

Jako hlavní moderátor byl představen český zpěvák a herec Adam Mišík. Ten by měl ESCZ 2023 moderovat převážně v angličtině, což je také poprvé, kdy v českém národním kole angličtina zazní v takové velké míře. Nebude však na moderování sám, protože ho doplní dvojice Rob Lilley a James Rowe, které můžete znát jako tvůrce podcastu The Euro Trip. Ti se budou starat o atmosféru v green roomu a díky nim bychom měli trochu blíže poznat pětici našich finalistů.

Pořadí vystoupení

Šéf české eurovizní delegace Kryštof Šámal také losoval v pondělí 23. ledna pořadí vystoupení finalistů během živé show k národnímu kolu ESCZ 2023, která nás čeká v pondělí 30. ledna 2023 od 21:00 na iVysilani.cz a také na oficiálním YT kanálu Eurovision Song Contest. Pořadí po losování bylo následující:

 1. Maella
 2. Pam Rabbit
 3. Markéta Irglová
 4. Vesna
 5. Rodan

Kromě toho, že v tomto pořadí finalisté vystoupí během pondělní show, tak jim také budou v následujících dnech věnovány tzv. media days. Jak si možná pamatujete z předchozích let, během těchto media days finalisté navštívili ranní vysílání pořadu Studio 6 na ČT24 a také se konaly livestreamy, kde bylo možné zodpovídat otázky od fanoušků a více poznat jednotlivé interprety. Tyto meet and greet by měl mít na starosti Ahmad Halloun. První nás čeká Maella v úterý 31. ledna, celou pětici by měl uzavřít v sobotu 4. února Rodan. Během těchto media days se jednotlivým finalistům budeme věnovat i u nás na webu, jak jste byli zvyklí v uplynulých letech. Čeká vás vždy medailonek každého interpreta včetně ankety, jak se vám líbí jeho soutěžní píseň, a jeho tvorbě se ten den budeme věnovat i na našich sociálních sítích.

Hlasování

Hlasování bude spuštěno na konci živé show ESCZ 2023 v pondělí 30. ledna večer a ukončeno bude o týden později o půlnoci 6. února. Večer v úterý 7. února by pak Česká televize měla oficiálně oznámit výsledky českého národního kola.

Soutěžní písně

Jak bylo oznámeno Českou televizí, tak jména soutěžních písní všech 5 interpretů budou oficiálně potvrzena až během živé show v pondělí 30. ledna večer. Zároveň však bylo zdůrazněno, že jakákoliv píseň, která splňuje pravidla, může být ta, se kterou interpreti budou soutěžit. Tedy jakákoliv píseň, která byla zveřejněna po 1. září 2022. Jelikož však sami interpreti nějaké nové písně vydali nebo jejich vydání chystají, dá se tak předpokládat, že se bude jednat právě o nové písně, se kterými se nám představí v našem národním kole ESCZ 2023.

 • Maellaflood
  • Maella včera představila jméno své nové písně flood, kterou bychom měli poznat příští týden. Toto načasování pasuje právě na dobu, kdy nás čeká naše národní kolo. Ve videu na oficiálním Instagramu ESCZ Maella odhalila, že by se mělo jednat o baladu, která bude okořeněna latinskoamerickými rytmy.
 • Pam RabbitGhosting
  • Již na začátku ledna Pam Rabbit začala lákat na novou píseň Ghosting, která vyjde brzy. Pak došlo k jejímu odhalení jakožto jedné z pěti českých finalistů a nyní víme i to, že její píseň bude vydána v pátek 27. ledna. Náhoda? Nemyslím si.
 • Markéta IrglováHappy
  • Markéta Irglová před pár dny vydala novou píseň Happy, která má idáelní tříminutovou stopáž, která je povoleným maximem pro Eurovizi. Bude právě tahle píseň tou, se kterou se Markéta pokusí získat srdce českých a zahraničních fanoušků a diváků?
 • Vesna???
  • Skupina Vesna je zatím jedinou z pětice našich finalistů, kdo neodhalil ani název nové písně ani termín jejího zveřejnění. Na svém Instagramu je však skupina velice aktivní a během uplynulých dní sdílela množství záběrů z natáčení nového videoklipu, možná právě k jejich skladbě pro ESCZ 2023. Překvapením je, že pro naše národní kolo a potažmo také účast na Eurovizi v případě vítězství se k Vesně vrátila její bývalá členka Tanita Yankova z Bulharska. O soutěžní písní Vesny víme akorát to, co naznačily během odpovědí na otázky fanoušků na Instagramu – tedy že by se mělo jednat o skladbu, která bude kombinovat jak češtinu, tak i angličtinu.
 • RodanIntrovert Party Club
  • Podobně jako Pam Rabbit, tak i Rodan ve velké míře láká na Instagramu na svou novou skladbu s názvem Introvert Party Club, která má stejně jako píseň od Pam vyjít v pátek 27. ledna. A stejně jako v případě Pam a její skladby Ghosting, tak i u Rodana na Instagramu najdete již nyní u některých reels a videí malé úryvky této nové skladby. Ta by měla být věnována všem, kdo se řadí do pomyslného party klubu introvertů, kteří se neradi nechávají tlačit do účasti na velkých oslavách, když jim to není příjemné.

Jak moc se těšíte na naše národní kolo ESCZ? A na čí píseň jste nejvíce natěšení?

Na čí píseň ESCZ 2023 se nejvíce těšíte?

Jeden myslel na “ESCZ 2023: Další informace k národnímu kolu

 • Trochu mě mrzí, že tam Maella jde nejspíš s baladou, moc se mi líbila její energie v posledním singlu

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..