Národní kola

DNES: První přenos Pabandom iš naujo! 2023

Litva odstartuje své národní kolo prvním kolem z úvodní dvojice vyřazovacích přenosů.

Od roku 2020 došlo k rebrandingu litevského národního kola, se kterým přišel i nový název. Ten zní Pabandom iš naujo! a do češtiny ho můžeme přeložit jako Jdeme znovu!. S novým jménem přišlo i nové logo, které tvoří tzv. Möbiova páska. A dnes se můžeme těšit na první letošní přenos tohoto národního kola. Dnes uvidíme 15 soutěžících, příští týden druhých 15 a z každého kola postoupí do semifinálových kol celkem deset písní. Dále ze semifinále postoupí polovina a finále nás pak čeká 18. února 2023. Koho můžeme čekat na obrazovkách dnes?

Pabandom iš naujo! 2023 – 1. kvalifikační show – Sobota 21. ledna 2023 – 20:00
 1. Aistė Pilvelytė – We’re Not Running
 2. Joseph June – Vacuum
 3. Il Senso – Sparnai
 4. W.I – You Can Not
 5. Multiks – London
 6. Luknė – Paradise
 7. Gabrielius Vagelis – Šauksmas
 8. Alen Chicco – Do You
 9. Rūta MUR – So Low
 10. Justin 3 feat. Dj AugustYno – Not Giving Up
 11. Baiba – When the Lights Go Out
 12. Justa Rubežiūtė – When I’ll Find
 13. NOY – Destiny’s Child
 14. Paulina Paukštaitytė – Let Me Think About Me
 15. Justė Kraujelytė – Need More Fun

Některé písně jsou již dostupné na YouTube, odkazy jsme přidali k názvům písní.

Litva před pár lety začala snižovat počet jednotlivých přenosů. Nejméně jich bylo v roce 2021 – čtyři, minulý rok to bylo šest večerů a letos nás čeká přenosů pět. Těmi nás provede trojice Giedrius Masalskis, Augustė Nombeko a Richardas Jonaitis. Giedrius již moderoval předchozí národní kolo Eurovizijos Atranka, zatímco Richardas moderoval Pabandom iš naujo! již minulý rok s Giedriusem, pro Augustė bude letošní moderování premiérou v litevském národním kole. Pětičlenná porota by měla soutěžící hodnotit ze zákulisí a nikoliv z jeviště jako tomu bylo v minulosti. Novinkou je, že letos by tato porota měla být v každém kole jiná. Také neuvidíme během přenosu tradiční průběžné výsledky SMS hlasování, což se v minulosti již osvědčilo. Navíc ani hlasy porot, které byly do roku 2020 vždy odhaleny předem, když byly jednotlivé show předtočeny, letos taktéž zůstanou tajné až do sobotního přenosu.

První část národního kola začíná ve 20:00 na televizi LRT a vy jej můžete sledovat živě přes oficiální web litevské televize.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..