NovinkyReprezentanti

Francii bude v Liverpoolu reprezentovat La Zarra

Letos se tak národního kola v zemi galského kohouta nedočkáme.

Ačkoliv se tak trochu automaticky očekávalo opět francouzské národní kolo Eurovision France, c’est vous qui décidez!, nakonec je vše jinak a dnes šéfka francouzské delegace Alexandra Redde-Amiel představila interně zvolenou reprezentantku Francie pro Eurovizi 2023 v Liverpoolu – zpěvačku La Zarra. Ta vyrostla v Kanadě a tedy již jako dítě snila o francouzské módě a hudbě. La Zarra strávila hodiny sledováním videí z koncertů Mylène Farmer a Céline Dion a právě od nich získávala inspiraci, kterou dala dohromady s marockými kulturními vlivy od svých rodičů.

Pro La Zarru je čest reprezentovat Francii na Eurovizi, která je podle jejích slov nejikoničtější pěveckou soutěží na světě. Obdivuje francouzské zpěvačky jako například Edith Piaf, Barbara, Dalida, nebo Céline Dion. Těší se, až bude moct představit evropskému publiku svou píseň a doufá, že ji každý vezme také za svou. Podle francouzské eurovizní delegace má La Zarra všechny předpoklady skvělého interpreta – hlas, vzhled, energii a v případě La Zarry také boky. La Zarra kombinuje dohromady klasický styl Audrey Hepburn a Marilyn Monroe se smyslem pro tragédii, kterým oplývala Edith Piaf, postmoderním opojení Lady Gagy, nahou upřímností Barbary a křehkostí Dalidy.

Francie v roce 2021 obsadila na Eurovizi s Barbarou Pravi stříbrnou příčku a v posledních třech letech Francie dvakrát zvítězila také v dětské Eurovizi a právě na tyto úspěchy se pokusí La Zarra navázat. Loni se totiž Alvanovi a dívkám ze skupiny Ahez v Turíně příliš nedařilo a se 17 body obsadili pouze 24. místo.

Soutěžní píseň pro La Zarru bude zveřejněna v pozdějším termínu. Jak se vám líbí francouzská interní volba pro Liverpool?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..