ESCZ 2023Národní kolaNovinky

ESCZ 2023 se uskuteční na konci ledna

V pondělí 30. ledna nás čeká jeden živý přenos, ve kterém vystoupí trojice finalistů.

Česká eurovizní delegace dnes večer zveřejnila i další informace o našem nadcházejícím výběru ESCZ 2023. Dle šéfa delegace Kryštofa Šámala dorazilo do České televize přes 170 přihlášek a většina pocházela od českých skladatelů. Všechny došlé písně také splňovaly základní podmínku účasti, tedy že jsou zpívány českým interpretem. Vybrat z těchto přihlášek pouze trojici bylo dle Šámala velice náročné a výsledky tohoto výběru by měly být známy i veřejnosti během následujících dnů či týdnů. Dodává také, že české národní kolo ESCZ si na naší hudební scéně vytvořilo silnou pozici a pro skladatele i interprety je stále více a více atraktivní.

Poprvé za dobu pořádání národního kola ESCZ se diváci dočkají živého finálového přenosu národního kola. To proběhne v pondělí 30. ledna 2023 večer ze studií České televize na Kavčích horách. Zatím není známo, na jaké platformě bude přenos vysílán, ale možností se nabízí několik. Nejméně pravděpodobné je vysílání na televizních obrazovkách, pravděpodobnější je buď online platforma České televize iVysilani.cz nebo YT kanál ESCZ či přímo Eurovision Song Contestu. Ahmad Halloun, který i nadále spolupracuje s českou delegací především na komunikaci s mezinárodními médii a fanoušky, dodává, že nás čeká opět vysoce kvalitní show, jejímž hlavním cílem je představit české talenty nejen českému publiku, ale i divákům ze zahraničí. A právě k tomu je živá show nejideálnější volbou.

Na videu si můžete připomenout vyhlášení výsledků loňského národního kola ESCZ 2022, ve kterém zvítězili We Are Domi, kteří posléze z Turína přivezli 22. místo.

Koho byste si přáli vidět ve finálové trojici letošního národního kola ESCZ?

2 komentáře: „ESCZ 2023 se uskuteční na konci ledna

  • Pokud bude vyskakovat upozorňující lišta na iVysilani národního kola, tak by to mohlo mít i slušnou sledovanost + samozřejmě reportáž v Událostech. TV vysílání by bylo nejlepší, ale nechtěj obětovat kriminálku a sledovanost(

    Reagovat
    • Tak program na konec ledna zatím zveřejněný nebyl, třeba se to objeví na artu, těch možností je docela dost, uvidíme, až budou zveřejněny další informace, zatím musíme čekat.

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..