Národní kolaNovinky

Poslechněte si písně španělského Benidormu 2023

Mezi osmnáctkou písní se nachází nový španělský zástupce!

Španělská televize představila 18 písní, které se na přelomu ledna a února utkají o post reprezentanta Španělska na Eurovizi 2023.

V loňském roce Španělsko obnovilo oblíbený hudební festival Benidorm Fest, který v současnosti slouží k výběru reprezentanta této pyrenejské země na nadcházející Eurovizi. Po loňském historickém umístění Chanel s písní SloMo se ve Španělsku strhla doslova lavina zájmu o Eurovizi, a to nejen mezi veřejností, ale právě i mezi umělci. Do národního kola bylo zasláno bezmála 900 písní, z nichž 394 přihlásily profesionální nahrávací společnosti. Jedná se tedy o velký nárůst oproti loňsku, o čemž svědčí i fakt, že se RTVE rozhodlo do živých přenosů vybrat rovnou 18 interpretů. Ti budou opět nejprve bojovat ve dvou semifinále o postup do velkého sobotního finále, ve kterém bude poté zvolen nový zástupce Španělska na Eurovision Song Contest.

V seznamu 18 šťastlivců, kteří prošli přísným sítem výběru RTVE, najdeme tři jména, která se o reprezentaci neúspěšně pokoušela v minulých letech. Blanca Paloma, která se letos probojovala do finále Benidormu s písní Secreto de agua, a dále dvojice, která se v roce 2018 a 2019 účastnila oblíbené show Operacion Triunfo – jmenovitě Agoney (2018) a Famous (2019). O reprezentaci Španělska se pokusí i Alfred García. Ten v Lisabonu 2018 vystoupil po boku vítězky Operacion Triunfo Amaiy, kdy tehdy ještě jako zamilovaný pár soutěžili s písní Tu canción. Nyní se do boje o Eurovizi Alfred pouští sám.

V seznamu účastníků vidíme i dva interprety, kteří se těší oblibě především na sociální síti TikTok – dvojčata Twin Melody a také mladý tanečník Aritz Aren. V neposlední řadě je třeba zmínit i umělce Sharonne, který nedávno zvítězil v populární show Drag Race Španělsko.

Termíny Benidorm Festu 2023:

  • 31. ledna : První semifinále
  • 02. února : Druhé semifinále
  • 04. února : Velké finále

Kdo by měl vyhrát Benidorm Fest 2023?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..