Novinky

Eurovizní vesnička bude ve velkém Parco del Valentino

Oblíbená „eurovillage“ se tak vrací po třech letech do místa konání!

Eurovizní vesnice, nebo chcete-li eurovillage, je pravidelně místem v hostícím městě, kde se koncentrují fanoušci z celého světa, aby si poslechli naživo své oblíbené umělce, aby ochutnali místní jídlo nebo aby společně se svými přáteli mohli zdarma fandit před obří obrazovkou během všech tří živých přenosů. V rámci eurovillage se též představují sponzoři, kteří promují své „zboží“ v jednotlivých stáncích. Naposledy však taková vesnička proběhla před třemi lety v izraelském Tel Avivu, a to přímo na hlavní městské pláži. Eurovize v Rotterdamu byla stále ještě velmi opatrná co do shromažďování lidí na jednom místě, a tak veškeré plány ohledně vesnice byly zrušeny.

Turín už však fanoušky přivítá s otevřenou náručí. Letošní eurovillage proběhne v jednom z nejstarších italských parků – Parco del Valentino. Stylově tak i vesnice splní téma letošní Eurovize, které se intenzivně opírá o prvky zahrad a parků. Fanoušci ale budou muset pevně věřit, že slunce, které vyjde nad pódiem v PalaAlpitour, bude k vidění i v eurovizní vesnici, která bude samozřejmě pod širým nebem. Park je natolik velký, že by v něm mohlo být přítomno bezpečně až 10 000 fanoušků. V plánu jsou dokonce dvě velké promítací obrazovky, aby se i diváci přímých přenosů mohli rozprostřít do více míst.

Vstup a provoz vesnice bude samozřejmě podléhat v tu dobu platným bezpečnostním opatřením. Věřme, že jich bude co nejméně. Bližší program vesnice bude představen později, otevřeno by však mělo být od soboty 7. května do sobotní noci 14. května, kdy proběhne velké finále 66. ročníku Eurovision Song Contest.

Připomeňte si atmosféru doposud poslední eurovizní vesnice v Tel Avivu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..