Národní kolaNovinkyReprezentanti

Island vyšle do Turína sesterské trio Sigga, Beta & Elín

Pojedou se svou písní Með hækkandi sól, se kterou zvítězily ve finále show Söngvakeppnin 2022.

Tři týdny jsme strávili ve společnosti islandského národního kola Söngvakeppnin 2022. Z desítky semifinalistů se postupně stala pětice finalistů a z nich dnes večer společnými silami odborná porota a televizní diváci vybrali jako vítěze sesterské trio Sigga, Beta & Elín. Ty bookmakeři příliš nefavorizovali, dávali jim šanci na vítězství jen necelých 10 %. V semifinále zazněla jejich píseň Með hækkandi sól v islandštině. Jako jediná z 10 semifinálových písní totiž ani žádnou anglickou verzi neměla.

Po skončení prvního kola hlasování byla oznámena dvojice superfinalistů. Zde později vítězné trio doplnila skupina excentrických raperek Reykjavíkurdætur s písní Turn This Around. Ty patřily mezi velké favoritky na celkové vítězství jak mezi fanoušky, tak i u bookmakerů, kteří jim dávali asi 54% šanci na výhru. V superfinále však více hlasů od televizních diváků získaly právě Sigga, Beta & Elín. Beta je také jedinou autorkou jejich vítězné písně.

Během finále vystoupil jako host poslední reprezentant Islandu Daði Freyr, ale také Tusse ze Švédska se svou písní Voices, kde několikrát pozměnil část textu písně na podporu Ukrajiny.

Island vystoupí na Eurovizi v druhé polovině prvního semifinále Eurovize 2022 v úterý 10. května. Píseň Með hækkandi sól sesterského tria Sigga, Beta & Elín můžete již nyní ohodnotit v naší anketě a okomentovat v diskuzi pod článkem!

Ohodnoťte píseň Siggy, Bety & Elín - Með hækkandi sól

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..