Národní kola

DNES: Finále Eurovision France, c’est vous qui décidez! 2022

Francie dnes vybere nástupce stříbrné Barbary Pravi z Rotterdamu.

Je to pouze pár týdnů, co jsme vás informovali o představení 12 francouzských finalistů. Kvůli pořádání dětské Eurovize 2021 v prosinci loňského roku byly přípravy národního kola odsunuty a netradičně tak upínáme své zraky k Paříži až začátkem března, zatímco v minulých letech jsme byli zvyklí na dřívější termín pořádání národního kola v zemi galského kohouta.

Koho dnes večer uvidíme?

Jak bude dnešní večer probíhat? Na začátku by měla zaznít skladba ukrajinské reprezentantky z Eurovize 2013 Zlaty Ognevich, která nese název Pray for Ukraine. Francie tak vyjádří svoji podporu ukrajinskému lidu, který čelí útoku ruské armády již druhý týden. Následně uslyšíme všech 12 finalistů a bude poprvé otevřeno hlasování televizních diváků. Ti vyberou pět písní do druhé fáze přenosu, kde je ještě doplní šestá píseň, kterou ze zbylých sedmi skladeb vybere desetičlenná porota přítomná přímo v sále. Jejími členy jsou:

Následně dojde k vynulování skóre pro všech šest superfinalistů a bude spuštěno druhé kolo hlasování. Až bude ukončeno hlasování televizních diváků, tak porotci v sále jeden po druhém udělí své body pro jednotlivé písně a následně bude k jejich hlasům přičtena druhá polovina všech hlasů, která pochází od televizních diváků. Vítěze bychom tak měli poznat těsně před půlnocí.

Pokud se podíváme na předpovědi bookmakerů, tak největší šanci na vítězství má sourozenecké duo z Madagaskaru – SOA (asi 40 %), ale také uskupení Alvan & Ahez (13 %) nebo Saam (9 %). S kurzy sázkových kanceláří se shodujete i vy na našem webu. V anketě od vás získalo duo SOA 32 %, Saam 28 % a Alvan & Ahez 22 %. Následovala ještě Joan s 8 % a také Julia se 4 % všech došlých hlasů.

Finále francouzského národního kola začíná ve 21:05 na televizi France 2. Pokud nebude vysílání blokováno na základě geografické lokality, bude možné jej sledovat na webu francouzské televize. Přenos byl v minulých letech dostupný i online na kanálu TV5 Monde, který je také v nabídce některých poskytovatelů televizních služeb v Česku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..