Národní kola

DNES: Druhé semifinále Söngvakeppnin 2022

Island dnes pokračuje ve svém národním kole druhým semifinálovým přenosem.

Letos se islandské národní kolo Söngvakeppnin 2022 o týden posunulo oproti původním plánům. Islandská televize RÚV to odúvodnila aktuální situací okolo koronavirové epidemie a také tím, že doufají, že se v pozdějším termínu bude moci semifinálových i finálových přenosů zúčastnit co nejvíce diváků v publiku. Kdyby zde nebyl stanovený termín pro přihlášení písní do EBU na pondělí 14. března, tak bychom nejspíše na islandské národní kolo museli čekat ještě déle, protože přesně to z RÚV zaznělo.

Na koho se můžeme těšit v dnešním druhém semifinále?

  1. Markéta Irglová – Mögulegt 
  2. Suncity & Sanna – Hækkum í botn 
  3. Reykjavíkurdætur – Tökum af stað 
  4. Katla – Þaðan af 
  5. Hanna Mia & The Astrotourists – Séns með þér 

Z této pětice do finálového přenosu v sobotu 12. března postoupí dvě nejlepší písně podle kombinovaného hodnocení odborné poroty a televizních diváků. Po skončení obou dvou semifinále bude ještě udělena jedna divoká karta jedné z šesti neúspěšných písní. I ve finále bychom tak měli slyšet pět písní. Jak je na Islandu pravidlem, tak v semifinále písně zazní povinně v islandštině, ale ve finále už pak zazní písně v jazyce, se kterým by interpreti rádi odjeli na Eurovizi. Až na jednu výjimku tak má 9 semifinalistů dostupné také své písně v angličtině.

V naší anketě vás ze všech semifinalistů, kteří se účastní druhého semifinále, oslovila nejvíce Čechoislanďanka Markéta Irglová. Uvidíme, jestli se její píseň v islandštině bude tamějším hlasujícím porotcům a veřejnosti líbit natolik, aby se dostala do finále.

Semifinálový přenos začíná ve 20:45 SEČ na islandské televizi RÚV a vy jej můžete sledovat online na jejím webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..