DNES: Finále Eesti Laul 2022

Pobaltský výběr reprezentantů dnes zahájí Estonsko.

Po sérii šesti večerů estonského národního výběru Eesti Laul 2022 nadešel čas vybrat vítěze. O něm se rozhodne v rámci dnešního finálového kola, kterého se zúčastní 10 dvojnásobných kvalifikantů ze čtvrtfinále, respektive semifinále. Až všichni vystoupí, výsledky diváckého hlasování se férově zkombinují s hlasováním odborné poroty a tři nejoblíbenější perfomeři postoupí do superfinále. Z něj pak už samotní diváci vyberou svého vítěze a reprezentanta Estonska na letošní Eurovizi.

Seznam finalistů Eesti Laul 2022:

  1. Elina Nechayeva – Remedy
  2. Andrei Zevakin feat. Grete PaiaMis nüüd saab
  3. Jaagup Tuisk Kui vaid
  4. ElysaFire
  5. Ott LeplandAovalguses
  6. Stig RästaInterstellar
  7. Minimal Wind ft. elisabeth tiffany What to Make of This
  8. STEFAN Hope
  9. Anna Sahlene Champion
  10. Black Velvet Sandra

Největším favoritem je STEFAN se svou písní Hope, jemuž bookmakeři připisují až 57% šanci na vítězství. S tím ostatně korespondují i výsledky naší ankety, čtenářům ESC Areny se také zalíbila skladba Remedy od bývalé estonské reprezentantky Eliny Nechayevy či Interstellar od Stiga Rästy. Poprvé také uslyšíme živé verze písní Fire od Elysy a What to Make of This od hudebního uskupení Minimal Wind & elisabeth tiffany, které se semifinálových večerů nemohly osobně zúčastnit z důvodu pozitivních testů na koronavirus.

Přímý přenos z tallinské haly Saku Suurhall začíná v 18:30 SEČ, sledovat jej můžete na stránkách národního vysílatele ERR.

Kdo by měl vyhrát finále Eesti Laul 2022?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..