Národní kolaNovinky

DMGP 2022: Poslechněte si osmičku finálových písní

Dánsko je další zemí, která dnes představila účastníky svého národního kola pro Eurovizi 2022.

Jedno z posledních severských národních kol bývá v posledních letech pravidelně dánské Dansk Melodi Grand Prix. Právě dnes dánská televize DR představila osmičku finalistů, kteří se v sobotu 5. března 2022 utkají o jedno místo na Eurovizi 2022 v Turíně. Večerem nás provede stejně jako minulý rok dvojice Tina Müller a Martin Brygmann. Martin je herec a hudebník, zatímco Tina je úspěšná televizní moderátorka. Dánsko letos slaví již 52. ročník svého národního kola.

Koho v něm uvidíme?

Mezi největší veterány lze považovat Junckera, který svou kariéru začal již v polovině 90. let v dánské skupině Bloom. Vlastním jménem Christian Juncker po roce 2000 tvrořil duo se zpěvákem Jakobem Grothem Bastiansenem, během této spolupráce již používal umělecké jméno Juncker. Sólově se poprvé více prosadil až v roce 2014. Skupina Der Var Engang je pro změnu rodinné duo, které tvoří otec a dcera, což bude příjemná změna. Před pár lety jsme dvojici rodiče a potomka mohli vidět například v národním kole na Maltě. Ve skupině Reddi pak možná někteří z vás poznají Ihan Haydar, která se již na eurovizním pódiu objevila po boku Soluny Samay v roce 2012. Skupina bude velmi ráda za to, že během národního kola DMGP se všechna hudba hraje živě, což je věc, které se bohužel na Eurovizi v případě výhry nedočkají. Morten Fillipsen v srpnu sice oslavil již 35. narozeniny, ale v Dánsku byl slavný již během dospívání. V roce 2002 se umístil na druhém místě v dětské verzi dánské Melodi Grand Prix.

V Dánsku se očividně dvojicím daří, protože letos mezi finalisty vidíme kromě již zmíněné rodiny ještě Josie Elinor a Jacka Warrena. Nemusíme asi připomínat, že v roce 2020 zvítězilo v Dánsku duo Ben a Tan, takže bude zajímavé sledovat, jak se bude této dvojici dařit letos, obzvláště když je právě Ben z roku 2020 jedním z autorů letošní písně. Ostatně loňští reprezentanti Fyr og Flamme byli také duem, takže zřejmě Dánsko našlo svůj oblíbený žánr.

Jak se vám letošní dánské písně líbí? Těšíte se na 5. března až poznáme vítěze? Mezitím hlasujte pro svého favorita v naší anketě!

Kdo by měl podle vás vyhrát DMGP 2022?
 • Fuld Effekt – Rave med de hårde drenge 31%, 4 hlasy
  4 hlasy 31%
  4 hlasy - 31% všech hlasů
 • Reddi – The Show 31%, 4 hlasy
  4 hlasy 31%
  4 hlasy - 31% všech hlasů
 • Morten Fillipsen – Happy Go Lucky 23%, 3 hlasy
  3 hlasy 23%
  3 hlasy - 23% všech hlasů
 • Josie Elinor & Jack Warren – Let Me Go 15%, 2 hlasy
  2 hlasy 15%
  2 hlasy - 15% všech hlasů
 • CONF3SSIONS – Hallelujah 0%, 0 hlasů
  0 hlasů
  0 hlasů - 0% všech hlasů
 • Der Var Engang – En skønne dag 0%, 0 hlasů
  0 hlasů
  0 hlasů - 0% všech hlasů
 • Juncker – Kommet for at blive 0%, 0 hlasů
  0 hlasů
  0 hlasů - 0% všech hlasů
 • Patrick Dorgan – Vinden suser ind 0%, 0 hlasů
  0 hlasů
  0 hlasů - 0% všech hlasů
Celkově hlasů: 13
10. 2. 2022 - 5. 3. 2022
Hlasování ukončeno !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..