Národní kolaNovinkyReprezentanti

Festival di Sanremo 2022 vyhrálo duo Mahmood a Blanco

Mahmood bude opět reprezentovat Itálii na Eurovizi, tentokrát společně s Blancem!

Dnes večer proběhlo finále populárního hudebního festivalu z italského Sanrema. Jeho 72. ročník ovládlo duo ve složení Mahmood a Blanco se svou písní Brividi! S největší pravděpodobností tak bude reprezentovat Itálii na letošní Eurovizi v Turíně. Vítěz festivalu získává každoročně možnost se Eurovize zúčastnit. Nepředpokládá se, že by toto úspěšné duo účast odmítlo. Pro Mahmooda by to tak byla účast již druhá. To, zda Mahmood a Blanco v Turíně opravdu vystoupí, se dozvíme brzy.

EDIT: Mahmood a Blanco v noci na tiskové konferenci potvrdili, že odloží své jarní koncerty a budou reprezentovat Itálii na domácí Eurovizi v Turíně!

Večer v divadle Ariston proběhl ve znamení hudby, vtipu a dobré nálady doprovázené zcela zaplněným publikem, na které nejsme v posledních měsících zvyklí. Své soutěžní písně předvedlo 25 umělců a hvězd italské hudební scény.

Z hlasování tří složek Festivalu di Sanremo, novinářů, tisícičlenného vzorku obyvatel Itálie a hlasujících televizních diváků vzešla do užšího finále z celkových 25 písní trojice úspěšných. Mezi nimi byli Elisa, Gianni Morandi a Mahmood s Blancem. Vítězství nakonec dokázali utrhnout právě Mahmood a Blanco se songem Brividi!



Celkové pořadí bude doplněno později.

Sledovali jste letošní ročník Festivalu di Sanremo? A jste spokojení s vítezi? Napište nám do komentářů!

Ohodnoťte píseň Mahmooda a Blanca - Brividi

Jeden myslel na “Festival di Sanremo 2022 vyhrálo duo Mahmood a Blanco

  • Wow, ja tu Itálii prostě můžu ❤️👌
    Tahle písnička z letošních bezkonkurenčně nejlepší, klip i živý vystoupení mě naprosto dojímají, je to krásná hudba i text. Jsem překvapená, jak moc odlišné je to od Soldi, ale jak moc je to zároveň dobrý.
    A pak ještě speciální ocenění, ze Sanrema mě ještě chytl za srdce Irama, vloni i letos, tak snad to vyjde příští rok!

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..