Národní kola

DNES: První semifinále Pabandom iš naujo! 2022

Litva pokračuje se svým národním kolem prvním semifinálovým přenosem, ze kterého vzejdou čtyři finalisté.

Od roku 2020 došlo k rebrandingu litevského národního kola, se kterým přišel i nový název. Ten zní Pabandom iš naujo! a do češtiny ho můžeme přeložit jako Jdeme znovu!. S novým jménem přišlo i nové logo, které tvoří tzv. Möbiova páska. A dnes se můžeme těšit na první semifinále tohoto národního kola. V prvních dvou večerech se utkalo 11 interpretů, ve třetím to bylo 12 soutěžících a z každého kola postoupilo do semifinálových kol celkem šest písní. Nyní z každého ze dvou semifinále postoupí vždy čtyři skladby do finále, které nás pak čeká 12. února 2022.

Koho můžeme čekat na obrazovkách dnes?

Pabandom iš naujo! 2022 – 1. semifinále – Sobota 29. ledna 2022 – 20:00

Pod odkazy u názvů písní najdete vystoupení z prvních přenosů národního kola.

Litva před pár lety začala snižovat počet jednotlivých přenosů. Nejméně jich bylo v roce 2021 – čtyři, letos nás čeká přenosů šest. Těmi nás provede trojice Giedrius Masalskis, Ieva Stasiulevičiūtė a Richardas Jonaitis. Giedrius již moderoval předchozí národní kolo Eurovizijos Atranka, zatímco Ieva moderovala Pabandom iš naujo! již minulý rok. Pětičlenná porota by měla soutěžící hodnotit ze zákulisí a nikoliv z jeviště jako tomu bylo v minulosti. Novinkou je, že letos by tato porota měla být v každém kole jiná. Také neuvidíme během přenosu tradiční průběžné výsledky SMS hlasování, což se v roce 2020 osvědčilo. Navíc ani hlasy porot, které byly do roku 2020 vždy odhaleny předem, když byly jednotlivé show předtočeny, letos taktéž zůstanou tajné až do sobotního přenosu.

První semifinále národního kola začíná ve 20:00 na televizi LRT a vy jej můžete sledovat živě přes oficiální web litevské televize.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..