Národní kola

DNES: Druhý přenos Pabandom iš naujo! 2022

Litva pokračuje se svým národním kolem dalším z úvodních tří vyřazovacích přenosů.

Od roku 2020 došlo k rebrandingu litevského národního kola, se kterým přišel i nový název. Ten zní Pabandom iš naujo! a do češtiny ho můžeme přeložit jako Jdeme znovu!. S novým jménem přišlo i nové logo, které tvoří tzv. Möbiova páska. A dnes se můžeme těšit na druhý přenos tohoto národního kola. Dnes uvidíme opět 11 soutěžících, příští týden pak už obvyklých 12 a z každého kola postoupí do semifinálových kol celkem šest písní. Dále ze semifinále postoupí polovina a finále nás pak čeká 12. února 2022.

Za nižší počet účastníků v prvních dvou kolech může odhlášení dvou soutěžících – reprezentantky z roku 2015 Moniky Linkytė a Artūrasa Aleksiejuse-Alekase, který se v Litvě proslavil účastí v pěvecké show The Voice. Skupina Basas Pegasas, která se původně měla objevit již minulý týden, byla přesunuta do třetího přenosu.

Koho můžeme čekat na obrazovkách dnes?

Pabandom iš naujo! 2022 – 2. kvalifikační show – Sobota 15. ledna 2022 – 20:00
 1. Clockwork Creep – Grow
 2. Justė Kraujelytė – How to Get My Life Back
 3. Gabrea – Make it Real
 4. Titas & Benas – Getting Through This
 5. Cosmic Bride – The Devil Lives in Spain
 6. Viktorija Kajokaitė – Piece of Universe
 7. Emilijana – Illuminate
 8. Justin 3 feat. nanaart – Something that is Natural
 9. Ieva Zasimauskaitė – I’ll be There
 10. Moosu X – Love that Hurts
 11. Queens of Roses – Washing Machine

Některé písně jsou již dostupné na YouTube, odkazy jsme přidali k názvům písní.

Litva před pár lety začala snižovat počet jednotlivých přenosů. Nejméně jich bylo v roce 2021 – čtyři, letos nás čeká přenosů šest. Těmi nás provede trojice Giedrius Masalskis, Ieva Stasiulevičiūtė a Richardas Jonaitis. Giedrius již moderoval předchozí národní kolo Eurovizijos Atranka, zatímco Ieva moderovala Pabandom iš naujo! již minulý rok. Pětičlenná porota by měla soutěžící hodnotit ze zákulisí a nikoliv z jeviště jako tomu bylo v minulosti. Novinkou je, že letos by tato porota měla být v každém kole jiná. Také neuvidíme během přenosu tradiční průběžné výsledky SMS hlasování, což se v roce 2020 osvědčilo. Navíc ani hlasy porot, které byly do roku 2020 vždy odhaleny předem, když byly jednotlivé show předtočeny, letos taktéž zůstanou tajné až do sobotního přenosu.

Druhá část národního kola začíná ve 20:00 na televizi LRT a vy jej můžete sledovat živě přes oficiální web litevské televize.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..