JESC

Dětská Eurovize 2021 zná své logo i účastníky

Kromě toho byly odhaleny i další detaily k plánovanému ročníku Junior Eurovision.

Datum a místo konání jsme poznali velmi brzo po skončení dětské Eurovize 2020 – netradičně se finále uskuteční až v polovině prosince, konkrétně v neděli 19. prosince v Paříži. Nečekejte ale žádnou obrovskou halu, protože místem, které bude hostit letošní Junior Eurovision je La Seine Musicale – koncertní hala se 6 000 místy k sezení. Kdo se tedy na dětskou Eurovizi do Francie vypraví, může výlet spojit také s návštěvou adventní Paříže.

Nedávno bylo odhaleno logo Junior Eurovision 2021, které v sobě ukrývá několik různých motivů. Jedním z nich je raketa, která symbolizuje představivost a jednu z možností, jak se dotknout hvězd. Dále v logu určitě poznáte náznak jedné z pařížských nejikoničtějších staveb – Eiffelovy věže. A v neposlední řadě, tím, že se finále uskuteční ani ne týden před Vánoci, tak logo připomíná také vánoční stromeček.

Motto letošní dětské Eurovize je Imagine, tedy kromě hesla „Představ si“ je to také část názvu francouzské vítězné písně J’imagine. Volba tohoto hesla je tak více než logická a k dětské Eurovizi skvěle pasuje. A na koho se můžeme v prosinci těšit?

Jak můžete na soupisce vidět, oproti minulému roku se vrátili téměř všichni, kdo se odhlásili pouze krátkodobě kvůli situaci okolo pandemie covidu 19. Těmito zeměmi jsou Albánie, Arménie, Irsko, Itálie, Portugalsko a Severní Makedonie. Kromě nich se nám po dvouleté pauze vrací na scénu Ázerbájdžán a po čtyřleté pauze se vrací Bulharsko.

Naopak neúčast po loňském odhlášení trvá u Austrálie a u Walesu. Z důvodu vyloučení běloruského vysílatele BTRC se musíme na nějkou dobu bohužel rozloučit také s Běloruskem, které se zatím účastnilo dětské Eurovize každý rok, letos to tak bude poprvé, co běloruského reprezentanta neuvidíme.

Dalo by se tak říci, že se stav účastníků vrátil na předcovidovou úroveň, protože 19 států jsme mohli vidět před dvěma lety v polských Gliwicích. Tenkrát se do soutěže vrátilo s velkou slávou Španělsko a minulý rok i Německo. Kazachstán je pro změnu každý rok závislý na speciálním pozvání od EBU, protože tamější televize Khabar Agency je pouze přidruženým členem EBU.

Výběry v jednotlivých zemích jsou téměř na spadnutí a my vás o nich již brzy budeme informovat v samostatných článcích.

Na koho se v letošním ročníku dětské Eurovize těšíte nejvíce? A kam byste si přáli, aby se soutěž přesunula příští rok?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..