ESCArena hodnotí !Ročník 2021

ESC Arena hodnotí (8): Love Is On My Side (#POR)

Tým našeho webu hodnotí písně Eurovision Song Contest 2021!

ESC Arena vám každý den servíruje zhodnocení jedné písně soutěžící na letošní Eurovizi v Rotterdamu. Přečtěte si názory lidí, kteří se starají o chod našeho webu, a koukněte na jejich výsledné bodové hodnocení. Nesouhlasíte s námi a máte zcela odlišný názor? Změnil se váš postoj k písni od jejího prvního zveřejnění? Neváhejte a podělte se s námi o své postřehy dole v komentářích! A koho že si detailně rozebereme dnes?

The Black Mamba – Love Is On My Side

Reprezentant Portugalska 2021

Josef

Portugalsko letos přichází s jednou obrovskou nudou. Bohužel. Když už chtěli mít historické prvenství a poslat poprvé v historii píseň v angličtině, měli si vybrat spíše Neeva s jeho srdceryvnou (byť mírně klišé) baladou Dancing In The Stars. Ale také ostatní finalisté byli velmi zajímaví. O to větší překvapení pro mě je, jak mohlo dojít k tomu, že se porota a diváci v kombinaci hlasů shodli na Love Is On My Side od skupiny The Black Mamba. Nic z této písně ve mě nezůstane, nic mě nenutí si ji pustit znovu a myslím si, že ji při přehrávání playlistu Eurovize 2021 budu přeskakovat.

Hodnocení: 2

Honza

Jakožto milovník portugalské hudby musím opět smutnit. Letos dvojnásobně, jelikož píseň nejen že nezní portugalsky, ale dokonce je poprvé v historii v anglickém jazyce. Tento styl prostě nemusím, píseň mě nehorázně nudí a nijak mě nezajímá. Zpěvák zpívat umí, to rozhodně nechci popírat, ale v mém případě prostě neplatí, že „love is on my side“. Již poněkolikáté za Portugalsko nejede píseň, kterou si nejvíce přáli diváci, protože porota každoročně favority prostě likviduje. Škoda.

Hodnocení: 4

Dominik

Salvador Sobral nebo Duncan Laurence mohou říci, že se jim povedlo zaujmout Evropu skladbou s klidnou atmosférou a jednoduchou prezentací. Portugalsko tímto efektem, i díky výhře Salvadora, extrémně upadlo do mdlob této neřesti. Love Is On My Side je bohužel další z edice nevýrazných skladeb, které Portugalsko poslední roky zasílá. Nepomáhá tomu, mimo jiné poprvé v historii účasti Portugalska, ani anglický text ani velmi osobitý hlas frontmana. Za mě poslední místo.

Hodnocení: 1

Pavel

Zde bych rád podotknul, že k letošní písni Portugalska nemám nejmenší potřebu se vyjadřovat. Tento song, pokud tak můžeme toto dílo nazvat, mě zkrátka zcela vůbec nezaujal. A to ani pozitivně, ani negativně. Působí na mě unyle, melodie je nudná a nezajímavá. Jsem velmi zvědavý, jak Portugalsko letos dopadne a zda je toto jen můj pocit, nebo bude podobně smýšlet i odborná porota a diváci v květnu v Rotterdamu.

Hodnocení: 1,5

Vladimír

Na letošním Portugalsku se mi líbí především jednoduchá melodie a klidná atmosféra, která na mě při poslechu působí. Nejsem sice žádný „baladalover“, ale tohle můžu.

Hodnocení: 4,5

Daniel

Je pravdou, že správná Eurovize by měla mít mezi rychlými a tanečními songy i ty, při kterých publikum rozsvítí telefony a pomalu se s nimi pohupuje ze strany na stranu. V případě Love Is on My Side se ale pro většinu lidí jedná spíše o nezáživnou ukolébavku, která navíc letošní ročník připravila o kouzlo portugalštiny. Pokud ale známe příběh o prostitutce, který se za textem skrývá, písnička nabyde nového rozměru a je rázem sympatičtější. Alespoň pro mě…

Hodnocení: 6

Ondřej

První portugalský song v angličtině jsem si upřímně představoval trochu jinak. Už vůbec se mi nechce mluvit o pro mě nečekaně silném národním kole, které mimochodem obsahovalo poměrně hodně kvalitnějších písní. Věřím, že The Black Mamba si dokážou najít svůj úzký okruh fanoušků, ale obávám se, že jim to na postup stačit nebude.

Hodnocení: 3

Celkové hodnocení pro Portugalsko: 3,14

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Dejte nám vědět!

Jeden myslel na “ESC Arena hodnotí (8): Love Is On My Side (#POR)

  • Je to škoda, „čierna mamba“ u mňa dosť zabodovala, len tá pieseň…
    Nepočúva sa zle, ale postráda náboj, originalitu, invenciu. Ale to väčšina piesní, tu ma aspoň interpret zaujal, takže až tak zle v mojom hodnotení nedopadne.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..