Festival di Sanremo 2021 ovládli Måneskin

Ze součtu hlasování vzešla vítězem festivalu skupina Måneskin s písní Zitti e buoni.

Dnes večer na italské televizi Rai 1 proběhlo finále Festivalu di Sanremo. Celý festival trval od úterý do soboty, čítal pět večerů nabitých hudbou a zábavou, doprovázených živým orchestrem. Jediné, co letošnímu ročníku chybělo, byli diváci přímo v hledišti divadla Ariston. Ani to však moderátory Amadea a Fiorella neodradilo a sršeli vtipem.

Sobotní finále skončilo téměř ve tři hodiny v noci vítězstvím skupiny Måneskin. Ti se letošního festivalu zúčastnili s písní Zitti e buoni. Hlasování bylo složeno ze tří složek, a to tzv. demoscopica, neboli vzorek obyvatel dle demografického rozdělení, dále sala stampa, což jsou novináři, a nakonec samotní televizní diváci. Måneskin ovládli divácké hlasování a získali si i hlasy novinářů. Na druhém místě se umístila Francesca Michielin s Fedezem následovaní Ermalem Metou na místě třetím.

Videoklip písně:

Živé vystoupení:

Vítěz jako vždy dostává možnost rozhodnout se, zda bude chtít reprezentovat Itálii na následujícím ročníku Eurovize, to znamená v Rotterdamu v květnu letošního roku. Verdikt bude zveřejněn v následujících dnech. O rozhodnutí vás budeme informovat na webu.

UPDATE: Skupina potvrdila, že bude reprezentovat svou zemi na letošní Eurovizi.

Jste spokojeni s vítězem Festivalu di Sanremo? Představovali jste si někoho jiného? Dejte nám vědět v komentářích a nezapomeňte hlasovat v anketě!

Ohodnoťte píseň Måneskin - Zitti e buoni

8 komentářů: „Festival di Sanremo 2021 ovládli Måneskin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..