Reprezentantem Estonska se stává Uku Suviste

S písní The Lucky One vyhrál národní výběr Eesti Laul 2021.

Poslední část estonského výběru reprezentanta pro Eurovizi 2021 v Rotterdamu se odehrála dnes večer v tallinské aréně Saku Suurhallis. Třináctý ročník soutěže Eesti Laul vyhrál se skladbou The Lucky One Uku Suviste. Ten zvítězil již v loňském vydání soutěže (píseň What Love Is), estonský vysílatel mu za to udělil automatické místo v letošním semifinále. Již od představení nového songu se stal největším favoritem jak u bookmakerů, tak i fanoušků. Zvítězil poté, co se díky prvnímu hlasování odborné poroty a diváků dostal společně se Sissi a Jürim Pootsmannem do superfinále, v němž mu už jen diváci poslali největší množství hlasů.

Výsledky první vlny hlasování

Výsledky prvního kola hlasování byly složeny z poloviny devítičlennou porotou a z té druhé hlasy od televizních diváků. Členům poroty, mezi nimiž se objevil i bývalý šéf české eurovizní delegace Jan Bors nebo autor belgických songů City Lights a Wake Up Pierre Dumoulin, se nejvíc líbilo vystoupení Sissi (73 bodů), dua Andrei Zevakin & Pluuto (63 bodů) a Karla Killinga (61 bodů), po nichž s drobným odstupem následoval Jüri Pootsmann (59 bodů). Po přepočtení hlasů do eurovizní podoby s 12 body pro první pozici a započtení divácké části se nakonec do superfinále dostali Sissi, Jüri Pootsmann a favorizovaný Uku Suviste, který u poroty skončil až na 7. místě. Právě tomu se nakonec podařilo dosáhnout na vítězství.

Uku Suviste na Eurovizi vystoupí v rámci 2. semifinále 20. května, utká se tak mimo jiné i českým reprezentantem Bennym Cristo.

Ohodnoťte píseň Uku Suviste – The Lucky One

4 komentáře: „Reprezentantem Estonska se stává Uku Suviste

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..