Novinky

Tornike Kipiani na Eurovizi 2021 zazpívá píseň You

Novinky o gruzínské písni pro Rotterdam přišly dnes dopoledne.

Gruzie patří k jedné z těch zemí, o jejichž písni či reprezentantovi pro Rotterdam jsme mnoho detailů neznali. V tomto případě jsme dlouho věděli, že Gruzii bude opět reprezentovat Tornike Kipiani, který byl zvolen již pro minulý rok. Žádný termín ani detaily o vybrané písni jsme však neznali. Až dnes dopoledne přišla várka nových informací, na které se nyní společně podíváme. Hlavní informací je název písně, kterou od Tornikeho uslyšíme. Bude se jmenovat You, což je na Eurovizi velmi běžný název písně. Naposledy to byl minulý rok Vasil ze Severní Makedonie, který s písní stejného jména měl odjet do Rotterdamu.

Píseň si Tornike Kipiani napsal sám, na aranži pak společně s ním spolupracoval Aleko Berdzenishvili. O vokály se postarali Aleko Berdzenishvili, Marian Shengelia, Mariko Lezhava a také dívčí sbor Gori. You bude kompletně v angličtině, takže se nebude opakovat situace z minulého roku, kdy Tornike ve své písni použil několik různých světových jazyků, a mělo by se jednat o kombinaci různých žánrů, především rocku a dalších jeho subžánrů jako například pop-rock nebo blues-rock. Režii videoklipu k písni You měl na starosti Temo Kvirkvelia a natáčelo se na mnoha různých lokalitách. Mariam Aleksidze stojí za choreografií ve videoklipu a její taneční skupina se v něm taktéž objeví. Tanečníky pak oblékla návrhářka Keti Chkhikvadze.

Tradičně se také řeší otázka stagingu. V případě Gruzie jej bude mít na starost Emilia Sandquist, která stojí i za mnohými stagingy ve švédském národním kole Melodifestivalen. Ostatně Emilia měla s Tornikem spolupracovat už na jeho loňské účastni. Za zmínku stojí, že Emilia patří také do skupiny kreativců z Jean Baptiste Group úspěšné Saschy Jean Baptiste, kterou známe z mnoha eurovizních vystoupení.

To nejdůležitější, tedy datum představení gruzínské reprezentační písně, však zatím zůstává zahaleno tajemstvím a víme pouze to, že skladbu You uslyšíme později v březnu, tedy nic, co bychom do dnešního dne nevěděli. Ale alespoň jsme se dozvěděli bližší detaily o tom, kdo se podílel na letošní reprezentaci Gruzie. Do té doby, než bude zveřejněna píseň You, si můžete pustit pro připomenutí skladbu Take Me As I Am z minulého roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..