Národní kolaNovinkyReprezentanti

Norské MGP 2021 vyhrává TIX

TIX bude reprezentovat Norsko na letošním Eurovision Song Contest.

V Norsku se dnes uskutečnilo finále Melodi Grand Prix 2021. Dvanáct finalistů se utkalo v tříkolové bitvě o účast na letošní Eurovizi. Šest z nich bylo automaticky vybráno norskou televizí NRK, dalších pět zvítězilo v jednom z pěti sobotních semifinále a poslední dvanáctý účastník vyhrál pondělní Poslední šanci. Mnoho fanoušků i odborná veřejnost toto finále považovalo za jedno z nejsilnějších národních kol posledních několika let.

V první části se představila kompletní dvanáctka soutěžících a o jejich osudu rozhodovalo pouze online hlasování diváků z celého světa. Žádná porota nebyla do výběru jakkoliv zahrnuta. 12 finalistů letošního MGP 2021 vystoupilo v tomto pořadí:

 1. Atle Pettersen – World on Fire
 2. Raylee – Hero
 3. Stavangerkameratene – Who I Am
 4. KiiM – My Lonely Voice
 5. Blåsemafian ft. Hazel – Let Loose
 6. Emmy – Witch Woods
 7. TIX – Fallen Angel
 8. Kaja Rode – Feel Again
 9. Rein Alexander – Eyes Wide Open
 10. Imerika – I Can’t Escape
 11. KEiiNO – Monument
 12. Jorn – Faith Bloody Faith

Po první fázi online hlasování, během kterého se napětí dalo krájet, byli v náhodném pořadí vyhlášeni 4 finalisté, kteří získali nejvyšší počet hlasů a postoupili do tzv. Zlatého finále. Tato šťastná čtveřice je následující:

 1. Blåsemafian ft. Hazel – Let Loose
 2. Jorn – Faith Bloody Faith
 3. TIX – Fallen Angel
 4. KEiiNO – Monument

Zajímavost: Celá čtveřice ze Zlatého finále byla představena již v prvním semifinále. KEiiNO a TIX jakožto automatičtí finalisté a Blåsemafian a Jorn jakožto vítězové semifinále a potažmo dodatečný držitel divoké karty.

Po další fázi hlasování už byla i tato čtveřice zúžena na polovinu. Dva nejúspěšnější finalisté postoupili do poslední části souboje, tzv. Zlatého duelu. Do něj postoupil jeden z nejstreamovanějších norských interpretů současnosti TIX a miláčci eurovizních fanoušků KEiiNO:

Zlatý duel:

Tato dvojice opět živě představila své písně a nastala poslední možnost hlasovat a ovlivnit konečné výsledky. Po napínavém zveřejňování výsledků za jednotlivé norské regiony bylo jasné, že norské Melodi Grand Prix 2021 vyhrává a Norsko bude na letošní Eurovizi v Rotterdamu reprezentovat TIX s písní Fallen Angel.

Finálové výsledky MGP 2021
Ohodnoťte píseň TIXE - Fallen Angel
 • 1 34%, 36 hlasů
  36 hlasů 34%
  36 hlasů - 34% všech hlasů
 • 10 12%, 13 hlasů
  13 hlasů 12%
  13 hlasů - 12% všech hlasů
 • 6 8%, 9 hlasů
  9 hlasů 8%
  9 hlasů - 8% všech hlasů
 • 4 8%, 9 hlasů
  9 hlasů 8%
  9 hlasů - 8% všech hlasů
 • 5 7%, 8 hlasů
  8 hlasů 7%
  8 hlasů - 7% všech hlasů
 • 8 7%, 7 hlasů
  7 hlasů 7%
  7 hlasů - 7% všech hlasů
 • 3 7%, 7 hlasů
  7 hlasů 7%
  7 hlasů - 7% všech hlasů
 • 2 7%, 7 hlasů
  7 hlasů 7%
  7 hlasů - 7% všech hlasů
 • 7 6%, 6 hlasů
  6 hlasů 6%
  6 hlasů - 6% všech hlasů
 • 9 5%, 5 hlasů
  5 hlasů 5%
  5 hlasů - 5% všech hlasů
Celkově hlasů: 107
20. 2. 2021 - 15. 5. 2021
Hlasování ukončeno !

7 komentářů: „Norské MGP 2021 vyhrává TIX

 • Norsko mělo tak obrovský potenciál a nakonec nic z toho. Je to škoda, vzhledem k tomu, že měli opravdu skvělé songy. Tohle je bez lítosti 1/10.

  Reagovat
 • Gratuluju Norsku za přezevzetí „pomyslného žezla“ po naší zemi, jelikož se podle mého názoru právě v Norsku událo to stejné co loni u nás. Nevyhrála píseň ale jméno.

  Reagovat
  • Něco na tom možná bude. Já bych spíš nebyl úplně mimo, když bych použil i jinou naší reprezentaci – rok 2007 a Kabát. U nás extrémně populární a úspěšní a na ESC propadák. A něco podobného se může stát i TIXovi, protože takový zastaralý song nemá podle mě v mezinárodní konkurenci žádnou šanci.

   Reagovat
 • …teda já si tak oddechl, že KEiiNO nevyhráli! Laciný europop už prosím v tomhle století ne… 😀 Tohle sice také nebyl můj favorit (oplakávám Witch Woods), ale od Norska nikdy nemám vysoká očekávání. TIXův song je takový fajn průměr, který má při slabším semifinále šanci na postup, ve finále ale bude spíš v pravé části tabulky… Nic speciálního.

  …chlape, prosím, zahoď ty křídla!!!

  Reagovat
 • Tá pieseň by bola možno ešte celkom v pohode, ale strašne mi vadí ten gýčový staging a celková vyzáž speváka. Zatiaľ som veľmi sklamaný z toho, že KEiiNO nevyhralo, takže moje hodnotenie bude veľmi nízke. Ale možno sa to po čase zmení. Zatiaľ 2/10

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..