Národní kolaNovinky

MGP 2021: Poslední semifinále vyhrává Imerika

Známe tak jedenáctého finalistu norského národního kola.

V Norsku dnes proběhlo poslední páté semifinále Melodi Grand Prix 2021. Čtveřice interpretů bojovala o přímou vstupenku do velkého finále, které proběhne 20. února. Přímý přenos proběhl bez přítomnosti publika, o to větší rozměr ale mělo pódium a o fanoušky jsme nakonec též nepřišli. Ti totiž fandili živě ze svých obývacích pokojů. Čtveřice semifinalistů se nejprve utkala ve dvou duelech, přičemž o všem rozhodují pouze online hlasy norských diváků.

Duel 1:

  • TuVeia – Bli med meg på gar’n
  • River – Coming Home

Duel 2:

  • Ane.Fin – Walking in my Sleep
  • Imerika – I Can’t Escape

Vítězové těchto duelů se poté setkali ve třetím, tzv. zlatém duelu. Online hlasování diváků rozhodlo o tom, že přímým finalistou, který se objeví ve finále 20. února společně s dalšími šesti již kvalifikovanými interprety, se stává Imerika s písní I Can’t Escape. Zpěvačka, která složila též další finálovou píseň Feel Again pro Kaju Rode, tak splnila roli favoritky.

Zlatý duel:

  • River – Coming Home
  • Imerika – I Can’t Escape

Vítězka pátého semifinále Imerika s písní I Can’t Escape.

V rámci pátého semifinále se představil i poslední šestý automatický finalista, kterým byl Rein Alexander. Ten vystoupil se svou písní Eyes Wide Open. Tu pro něj složil hvězdný tým kolem Morlanda, který složil i loňskou vítěznou píseň Attention.

Všech 15 semifinalistů, kterým se nepodařilo postoupit do finále, má nyní poslední šanci v podobě divoké karty. Ta bude udělena během téměř tříhodinové show v pondělí 15. února. V rámci přenosu NRK připomene všech 15 vystoupení a vítěz večera doplní finálovou dvanáctku v sobotu 20. února.

SEZNAM 12 FINALISTŮ MGP 2021:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..