Národní kola

#UMK21: Danny

S novým týdnem pokračuje představování finských finalistů. Třetím z nich je vererán Danny.

Ani v novém týdnu nepřestáváme sledovat představení jednotlivých finalistů finského národního kola UMK21. Třetí v pořadí je Danny.

Ilkka Johannes Lipsanen, který je ale známější pod svým uměleckým pseudonymem Danny, je osobou, kterou není třeba finskému divákovi příliš představovat. Na hudební scéně se totiž pohybuje již více než půl století a má na svém kontě mnoho úspěchů. Několikrát se pokoušel o reprezentaci Finska na Eurovizi a v roce 1968 se v Rio de Janeiru účastnil „mistrovství světa ve zpěvu“, kde stál i proti takovým hvězdám, jakými byl Tom Jones, Nancy Sinatra nebo Paul Anka.

Danny koncertoval ve 20 zemích světa a spolupracoval s těmi nejlepšími finskými hudebníky od 60. let až do součastnosti. Mezi lety 2016 a 2020 byl Danny ve vztahu s o 50 let mladší zpěvačkou Erikou Vikman, kterou si eurovizní fanoušci pamatují z loňského finského finále UMK20.

Jeho letošní píseň v národním kole nese název Sinä päivänä kun kaikki rakastaa mua, což lze do češtiny přeložit jako Den, kdy mě všichni milují. Jedná se o melancholickou skladbu, ale není to Dannyho píseň na rozloučenou, jak sám ujistil všechny své fanoušky.

Jak se vám líbí píseň finského veterána Dannyho?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..