Národní kolaNovinky

Novinky z Finska, Srbska a Irska

V posledních dnech přišly eurovizní novinky z různých koutů Evropy – ze západu, severu i jihu.

Každý týden se nám rojí nějaké novinky ohledně interpretů či písní pro Eurovizi 2021 v Rotterdamu. Tentokrát se nám vyrojily novinky ze všech světových stran. Na západě z Irska, na jihu ze Srbska a na severu z Finska. Pojďme se tedy společně na všechny tyto zprávy podívat.

Finsko

Finsko již oznámilo, že i pro rok 2021 použije pro svůj výběr národní kolo Uuden Musiikin Kilpailu. Novinkou je však posun termínu zveřejnění sedmičky finalistů o celý týden. Všech sedm interpretů tak poznáme ve středu 13. ledna 2021 ve 13:00 ve videu, které odhalí finská televize YLE. Od čtvrtka 14. ledna pak každý všední den v 19:52 na kanálu YLE TV1 bude zveřejněna jedna ze soutěžních písní. Finále se pak uskuteční 20. února 2021. Je však jisté, že letošního finského reprezentanta Aksela Kankaanrantu v něm neuvidíme.

Srbsko

O srbských reprezentantkách z letošního roku se již nějakou dobu spekulovalo jako o dalších potvrzených interpretech, které uvidíme i příští rok v Rotterdamu. Až nyní však byly Hurricane oficiálně potvrzeny srbskou televizí. A nejen to. Zároveň byla odtajněna informace, že píseň, se kterou Hurricane pojedou v květnu 2021 do Rotterdamu, bude vybrána přes národní kolo. Kolik písní v něm bude a jestli se v něm objeví i některé z nedávno vydaných písní této srbské skupiny, však zatím odhaleno nebylo.

 

Irsko

Také Lesley Roy z Irska patřila mezi očekávané, ale zatím nepotvrzené, interprety z letošní zrušené Eurovize, kteří dostanou příští rok druhou šanci na Eurovizi zazářit. Nyní již je tato spekulace ukončena a my s jistotou víme, že Lesley v Rotterdamu skutečně uvidíme. Zatím si ale musíme počkat na informace o její soutěžní písni. Očekává se však, že stejně jako v letošním roce bude její píseň vybrána interně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..