Písně pro Eesti Laul 2021 zveřejněny

V estonském národním kole soutěží 24 písní.

Estonský národní vysílatel ERR zveřejnil skladby všech 24 účastníků svého příštího národního kola Eesti Laul 2021. O jednotlivých semifinalistech jsme vás informovali už v polovině listopadu; mezi nimi uvidíme mnoho známých tváří jako Tanju, Egerta Mildera, Jüriho Pootsmanna či Koita Tommeho. Z celkového počtu 156 zaslaných písniček vybrala ty soutěžní sedmnáctičlenná porota, v níž zasedla třeba i Laura Põldvere, reprezentantka Estonska z roku 2017. Jedno semifinálové místo měl zarezervované i minulý vítěz Uku Suviste, který měl letos v květnu odjet do Rotterdamu s písní What Love Is.

Všechny skladby si můžete přehrát na tomto odkaze.

Seznam soutěžních skladeb:

Již 13. ročník Eesti Laul by se měl jako tradičně skládat ze dvou semifinále ve čtvrtek 18. a v sobotu 20. února a finále o dva týdny později, 6. března. V každém semifinále rozhodne o čtyřech postupujících půl na půl hlasování poroty a diváků, o dalších dvou pak druhé kolo diváckého hlasování. Finále se tak zúčastní celkem 12 soutěžících, z nichž opět porota a diváci společnými silami rozhodnou o třech superfinalistech, ze kterých diváci vyberou úplného vítěze a reprezentanta Estonska na Eurovizi 2021 v Rotterdamu. Všechny show se odehrají v hlavním městě Tallinnu. Zatímco semifinálové večery jsou naplánované bez účasti diváků, během finále by v aréně Saku Suurhall organizátoři rádi viděli živé publikum. Vítěz soutěže se v Rotterdamu objeví ve 2. semifinále a utká se tak i s českým reprezentantem Bennym Cristem.

Kdo by měl podle vás zvítězit v národním kole Estonska Eesti Laul 2021?

4 komentáře: „Písně pro Eesti Laul 2021 zveřejněny

 • 9. 12. 2020 (17:52)
  Trvalý odkaz

  Zatím nejsilnější NF (jak už to u mě a mého osobního vkusu u Estonska bývá tradičně)
  TOP 4 – Heleza, Nika Marula, Jüri Pootsmann a Kadri Voorand – nemůžu se absolutně rozhodnout, jakje seřadit, všichni jsou pro mě strop!
  Nejsou špatni ani Koit Toome, Rahel, Uku Suviste a Egert Milder, ty mám hned v závěsu.
  Nechápu jedinou věc, jak se tam mohli dostat Alabama Watchdog s tímto textem a jestli to, sakra, vážně myslí vážně. o.O

  Reagovat
 • 5. 12. 2020 (22:55)
  Trvalý odkaz

  We Could Have Been Beautiful !!!

  ale ani Egert není špatný 🙂

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *