Národní kolaNovinky

Prvních 12 semifinalistů Eesti Laul 2021

Estonská televize ERR představila první polovinu účastníků soutěže.

Přípravy na národní kola jednotlivých evropských států již běží v plném proudu a výjimkou není ani Estonsko. Tamní vysílatel ERR chystá 13. ročník soutěže Eesti Laul a dnes představil první polovinu semifinalistů, kterých bude celkem 24. Tvůrci pořadu letos obdrželi dohromady 156 písní, z nichž sedmnáctičlenná porota vybrala ty, kteří budou moct zabojovat o přízeň diváků a reprezentaci nejsevernější pobaltské země na Eurovizi 2021. Druhá část semifinalistů bude oznámena během čtvrtka.

Seznam první poloviny semifinalistů:

 • Nika MarulaCalm Down
 • KéaHypnotized
 • Gram-Of-FunLost in a Dance
 • Jüri PootsmannMagus melanhoolia
 • HelenNii kõrgele
 • Hans NaynaOne by One
 • REDELTartu
 • Uku SuvisteThe Lucky One
 • WIIRALTTuuled
 • Koit ToomeWe Could Have Been Beautiful
 • Andrei Zevakin & PlutoWingman
 • Tuuli RandÜks öö

Eesti Laul 2021 přinese jak nové tváře, tak i interprety mezi eurovizními fanoušky dobře známé. Mezi takové jistě můžeme zařadit zpěváka Uku Suviste, jež s písní What Love Is zvítězil v minulém vydání. Po zrušeném vystoupení na Eurovizi 2020 kvůli pandemii koronaviru mu bylo automaticky nabídnuto místo v ročníku 2021. Tuto nabídku využil a bude tak usilovat o své znovuzvolení na pozici estonského reprezentanta. Druhým takovým jménem je Jüri Pootsmann, zástupce Estonska na Eurovizi 2016 ve Stockholmu. Ten tehdy se svou písní Play, na jejíž tvorbě se podílel i předchozí reprezentant Stig Rästa, skončil na posledním místě prvního semifinále. O druhý triumf, tentokrát sólově, se pokusí i Koit Toome, který svou vlast reprezentoval již na Eurovizi 2017 v Kyjevě s písní Verona po boku Laury Põldvere.

Na stagi vystoupí i další osobnosti, které se klání účastnily již dříve. Mezi takovými najdeme Niku Marulu, která v soutěží objevila v roce 2018 s písní Knock Knock, kde skončila na předposledním finálovém místě. Dále uvidíme Kéu, jež se skladbou Lonely Boy v roce 2016 dosáhla stejné pozice jako předchozí zmíněná. Nakonec se vrací i Tuuli Rand, soutěžící z roku 2013, která vystupovala hned ve dvou uskupeních zároveň, Liisi Koikson & Söörömöö s estonskou písní Üle vee a Teele & Tuuli & Ula s písničkou Ring the Alarm. O přihlášce do Eesti Laul 2021 přemýšlela i již zmíněná Laura Põldvere, ta se ale nakonec rozhodla rozvíjet své další projekty a stala se členkou letošní poroty.

Jak sám producent soutěže Tomi Rahula uvedl, s výběrem poroty je spokojen a oceňuje rozmanitost zvolené hudby, která zahrnuje řadu žánrů a kombinuje písně anglické i ty zpívané v estonštině. V prosinci také letos poprvé představí vysílací společnost nový pořad, v němž budou soutěžící sdílet příběhy skrývající se za prezentovanými písněmi. Jako tradičně se Eesti Laul bude skládat ze dvou semifinále 18. a 20. února. Vítěz bude vybrán během finálního večera 6. března 2021.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..