Národní kolaNovinky

Litva zveřejnila pravidla Pabandom iš naujo! 2021

Národní kolo v Litvě má jasnější obrysy.

Litevská televize LRT v uplynulých dnech odhalila pravidla nadcházejícího ročníku národního kola Pabandom iš naujo! 2021. Přihlášky jsou otevřeny až do 14. prosince a platí obvyklé podmínky, tedy délka nesmí překročit 3 minuty a píseň nesmí být veřejně publikována před 1. zářím 2020. Novinkou je povinnost pouze hlavního zpěváka živě, ostatní vokály mohou být nahrány a není potřeba, aby byly živě. To navazuje na novinku v pravidlech pro Eurovizi 2021.

O přihláškách bude rozhodovat devítičlenná komise, sestava účastníků národního kola v Litvě pak bude představena veřejnosti 16. ledna 2021. Minulý rok se kratší národní kolo osvědčilo a proto u podobného formátu Litva zůstane i v nadcházejícím roce. Šest sobotních show bude tedy maximální možná délka, ale přesný počet se bude odvíjet teprve od počtu písní, které vybere komise, ale minimální počet je 20 písní. Zajímavostí je také to, že všechny získané peníze za hlasování veřejnosti během národního kola budou zpětně použity pro financování vystoupení litevského reprezentanta na Eurovizi 2021 v Rotterdamu.

Platí také to, co již bylo oznámeno dříve, tedy že letošní reprezentanti The ROOP mají jisté místo ve finále národního kola, pokud se rozhodnou nějakou píseň do národního kola zaslat. Aby nedošlo k nevyvážené propagaci ostatních písní, které projdou i čtvrtfinálovými a semifinálovými koly, tak v každé fázi národního kola by i The ROOP se svou písní vystoupili. Podmínky by tak měli všichni stejné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..