Česko

Reprezentant Česka 2020

Benny Cristo – Kemama

Krátce o interpretovi

Ben Cristovao, jak je známý na české hudební scéně, je zpěvák, tanečník, herec, sportovec a jinak široce nadaný umělec. Pro Eurovizi se rozhodl používat o něco více familiérní podobu svého jména, a to právě Benny Cristo. Benova matka je Češka, nicméně jeho biologický otec pochází z Angoly. Benny je v Česku velmi dobře známý, na sociálních sítích je dokonce jedním z nejúspěšnějších českých umělců.

Jeho kariéru nastartovala soutěž Česko Slovenská Superstar, které se zúčastnil v roce 2009. Stal se miláčkem fanynek a skončil na sedmém místě. Již v roce 2010 vydal své debutové album s názvem Definitely Different. První velký úspěch zaznamenal Ben Cristovao v roce 2013 po vydání singlu Bomby. Jeho videoklip byl v anketě Český slavík nominován na videoklip roku. O rok později vydal svůj další úspěšný singl Těžký váhy. Obě písně mají na YouTube více než dvacet milionů zhlédnutí.

První velký koncert Benny uskutečnil ve Fóru Karlín v roce 2015. Stejně jako koncert Mikolase Josefa ve stejném prostoru byl i ten Benův zcela vyprodaný. Ben Cristovao se nebrání moderním technologiím a jeho album Poslední z roku 2017 bylo možno zakoupit pomocí QR kódu se speciální grafikou obrazu Racek v moři, který sám Ben namaloval. Záznam z jeho koncertu ve Žlutých lázních lze sledovat prostřednictvím VR brýlí.

V roce 2018 se Ben Cristovao znovu účastnil talentové soutěže Superstar, tentokrát však jako porotce, a to po boku Pala Habery, Kataríny Knechtové a Matěje Rupperta. Mezi poslední úspěšné počiny Bennyho Cristo patří bezpochyby singl Padam k filmu Backstage, který se rovněž řadí mezi ty, které mají na YouTube přes dvacet milionů zhlédnutí. V září roku 2019 vyprodal O2 arénu a jeho velkolepý koncert vidělo patnáct tisíc lidí. Ben Cristovao již během své kariéry spolupracoval například s Monikou Bagárovou, Jiřím Kornem, rapperem Ego nebo The Glowsticks.

V letošním roce se zúčastnil českého národního kola ESCZ 2020, ve kterém zvítězil a ukáže se tak na Eurovizi 2020 v Rotterdamu, a to s písní Kemama.

Oficiální videoklip

Eurovizní verze

Text písně

Ok, mama, you know
They can say what they want, you should let it go
‚Cause tonight I will sho-o-ow love
I’ll show them I can dance on my own

They say I lost my way
Lost my way? Never lost my way, oh, no
I know where I go, don’t care what they say
Never care what they say, oh, yeah
I’m high, I’m lifted like sir Bob Marley
Bob Marley, oh, yeah
I’m ‚bout to show them all I’mma kill it
Ali Boomaye, oh, yeah

I’mma put my heart on the stove
Let y’all feel the heat
You’ll be playing with the fire
If you dance with me
I wasn’t always like that
I wasn’t born like that
I just work like that

Ok, mama, you know
They can say what they want, you should let it go, ey
‚Cause tonight I will sho-o-ow love
I’ll show them I can dance on my own

Ok, mama, you know
In this concrete jungle it was not easy to grow up, nah, nah, nah
But every time they pushed my down
I answered with this smile and I got up, yeah
Like you told me

I’mma put my heart on the stove
Let y’all feel the heat
You’ll be playing with the fire
If you dance with me
I wasn’t always like that
I wasn’t born like that
I just work like that

Ok, mama, you know
They can say what they want, you should let it go, ey
‚Cause tonight I will sho-o-ow love
I’ll show them I can dance on my own
Ok, mama, you know
They can say what they want, you should let it go
‚Cause tonight I will sho-o-ow love
I’ll show them I can dance on my own (Ey, ey, ey, ey)

See, I don’t care if you are not like me
I just came to dance
We should dance all night, babe, night, babe
And I don’t care if they don’t like me
All I do is dance, I don’t care about their fighting
Why they fighting

Ok, mama, you know
They can say what they want, you should let it go, ey
‚Cause tonight I will sho-o-ow love
I’ll show them I can dance on my own
Ok, mama, you know
They can say what they want, you should let it go, ey
‚Cause tonight I will sho-o-ow love
I’ll show them I can dance on my own

Anketa
Ohodnoťte píseň Bennyho Crista - Kemama
 • 10 27%, 62 hlasy
  62 hlasy 27%
  62 hlasy - 27% všech hlasů
 • 1 18%, 40 hlasů
  40 hlasů 18%
  40 hlasů - 18% všech hlasů
 • 5 11%, 25 hlasů
  25 hlasů 11%
  25 hlasů - 11% všech hlasů
 • 8 10%, 23 hlasy
  23 hlasy 10%
  23 hlasy - 10% všech hlasů
 • 9 8%, 18 hlasů
  18 hlasů 8%
  18 hlasů - 8% všech hlasů
 • 7 8%, 18 hlasů
  18 hlasů 8%
  18 hlasů - 8% všech hlasů
 • 3 7%, 15 hlasů
  15 hlasů 7%
  15 hlasů - 7% všech hlasů
 • 6 4%, 9 hlasů
  9 hlasů 4%
  9 hlasů - 4% všech hlasů
 • 4 4%, 9 hlasů
  9 hlasů 4%
  9 hlasů - 4% všech hlasů
 • 2 4%, 9 hlasů
  9 hlasů 4%
  9 hlasů - 4% všech hlasů
Celkově hlasů: 228
19. 1. 2020 - 23. 11. 2021
Hlasování ukončeno !
Fotogalerie
Benny vyhrál národní kolo ESCZ 2020
Na své koncerty se obléká do typických pestrých barev
Ben v (téměř) celé své kráse 🙂

14 komentářů: „Reprezentant Česka 2020

 • Tak Bena se musím uprostřed negace na něj i na rewamp zastat, protože tu hroznou smršť si nezasluhuje. Za prvý, je to Afro pop, dělaný v Africe, takže je jasný, že ten vliv africký hudby tam je velký. Pro nás Evropany totálně chaotický a uši si musí zvyknout, pro ně normální. Ta kytara, bubny, trumpety, vždyť jsou to skvělý přídavky a má to originální, veselý a pohodově taneční vibe. Souhlasím, že zvuk kytary je prehlušující a její linka nemá konce, stačila by úprava v tomhle směru a rewamp by byl bez výhrad.

  Jsou tam další skvělý nápady, který nikdo nezmiňuje, jako zména a přídavky ve vokálech, konečná gradace a vysoký tóny na konci. Stačí si ten rewamp poslechnout několikrát nezaujatě, a všechny tyhle plusy tam člověk uslyší. Chápu kritiku, ale tu konstruktivní, kterou ale na Bena nikde, až na vyjímky, nevidím. Vetšina to odpálkovala po vzoru „já jsem mistr světa v mixování a rewampech a tohle je trash“. Podle mě tohle vůbec není trash, ale naopak. Jedna z nejlepších a nejoriginálnějších písní nejen na této Eurovizi a Ben je náš nejlepší eurovizmí zástupce vůbec, za ním jsou teprve další, jako MJ nebo LM. Těžko byste u nás hledali a našli většího performera, profesionála, srdcaře v tom, co dělá; skvělýho člověka s přirozeným vystupováním a projevem i v Angličtině.

  Měli bychom si Brna vážit, že ho máme. Konstruktivní kritika k práci i k soutěži patří, protože může přinést pro umělce posunutí se dál, ale to, co se šíří v komentářích je zloba, lži a těžká negace, která může akorát tak potopit a zahubit jakoukoliv naději. Začalo to už tím, jak mezinárodní fanoušci, když nevyhráli v národním kole WAP, rozšiřovali zbytečný zprávy a jen kritizovali. Kririka od nich byla od samýho začátku i na originál, přitom byl víc, než dobrej. Teď je to na rewamp a mrzí mě, že Češi se nechají tak lehce stáhnout k takovým poklesům a negujou místo, aby raději nepsali nic nebo konstruktivně a bez negace. To je teda podpora našeho zástupce. Spíš ostuda. Držím Benovi palce, aby tu vlnu nepochopení zvládnul a soustředil se na svoje vystoupení, které ho čeká. Doufejme, že si můžeme vůbec dělat plány na Eurovizi v téhle době a situaci. A zase to pro Bena může být štěstí v neštěstí, že bude mít více času vše promyslet a brát to tak, že se svět nezboří a zdraví a život je to hlavní, a brát Eurovizi a fanoušky v ní hodně s rezervou.

  Reagovat
 • Věřím, že naživo to bude znít lépe, nicméně takhle je to děs. Totálně nezvládnutý mix, opravdu to zní jako dvě písně puštěné přes sebe. Začínám se obávat o postup… 🙁

  Reagovat
 • No… průser. Už tak bylo nejhorší, že vyhrál někdo s největší fanouškovskou základnou a ještě si beztak juries poslechli jen tu ukázku té písně co zněla „fresh“ a teď revamp co to posunul ještě níže… Achjo.

  Reagovat
 • Já se omlouvám, ale.. Tohle je ten super revamp? Poslední dobou jsem začal doufat, že to nemůže být až tak špatný, ale opak se stal pravdou. Ono se to dokonce přiklání i k tomu, že to je mnohem horší. Jak tohle vůbec mohli dovolit publikovat?! Ne, že by to bylo úplně strašný, ale přijde mi, že to je udělaný „na rychlo“ a jako kdyby si s tím nedali nějakou extra práci, vzhledem k tomu, jak ty nové komponenty jsou hlasitější, než ty staré. Navíc je veliká škoda, že ta „úžasná“ kytara totálně zazdívá ten elektronický podklad, který byl super, ale teď bohužel už nejde vůbec slyšet. V některých částech nejde skoro slyšet ani sám Ben, což mi přijde jako hodně špatné. Upřímně si myslím, že se naše šance na postup zjevně zmenšili. Opravdu bylo tak moc nutné, aby kvůli tomuto jel do Keni? No tak to teda nevím, spíš podle mě akorát ztratil čas, kdy by se to mohlo ještě zachránit. Nevím, jestli „derevamp“ je to správné pojmenování, ale něco by s tím sakra ještě chtělo udělat.

  Nemůžu si pomoct, ale přijde mi to, jako totální podraz pro české fanoušky Eurovize. Jako pardón, ale jestli se chtěl nějakým způsobem vymanit z kritiky, tak se mu to tímto vůbec nepovedlo. Už úplně vidím, jak se bude zase všude tvářit hrozně ublíženě, protože jsou na něj všichni zlí a kdosi cosi. Pardon, jestli se někoho dotknu, ale tohle si nezasloužil ani jeden český fanoušek. Tohle si nezasloužil asi vůbec nikdo. Tohle mi přijde jako kdyby nám tím chtěl říct „Vy jste mě tu nechtěli, tak Vám tu Eurovizi zhnusím ještě víc.“ Po letošním roku, teda pokud se bude vůbec konat, si myslím, že zájem o Eurovizi značně opadne, protože s tímhle se moc velký úspěch čekat nejde.

  Byl bych moc rád, kdyby to šlo a ještě to nějak upravil, ale pochybuju, že by to přes své ego dokázal udělat. Ale tak co, asi uvidíme, jak se mu rozdrtí, když pozná, co si o tom myslí zahraniční fanoušci.

  Reagovat
  • Vnímám to podobně. Ben se jede na ESC vyloženě zviditelnit a koncept soutěže a fanoušci mu jsou ukradený. Cítím z něj, že mu na písni ani fanoušcích nezáleží a na úspěchu v soutěži už vůbec ne. Hlavně aby byl všude vidět… To se třeba s přístupem Olgy L. nedává srovnávat, ta tou soutěží taky pomalu žije a i když neměla nejsilnější píseň, už jen pro svůj přístup a zápal by si to zasloužila (byl to jen příklad, Olze jsem nefandil a Benovi přeji úspěch a fandím mu, ale letos hlavně kvůli zemi a ne songu).

   Reagovat
 • Hrozně nerad to říkám, ale začínám se vnitřně smiřovat s tím, že letos se do finále nedostaneme (pokud tedy vůbec letos nějaká Eurovize bude, vzhledem k dominovému rušení řady souvisejících akcí).

  Všechno, co se vyčítalo původní verzi (že je celá asi na čtyřech notách, je repetitivní a má poněkud nečitelnou message) bohužel zůstalo v revampu nezměněno a k tomu přibylo pár nových rušivých elementů. Několik lidí na YT shodně napsalo, že jim to zní jako když se pustí dvě různé písničky souběžně a to je i můj dojem. Ty kytary jsou uširvoucí. Rozbíjejí kompaktnost původní verze a dojem osobní zpovědi. Výsledkem je přeprodukovaná, disharmonická, kakofonická splácanina, která zní jako něco co obvykle posílá Makedonie nebo Bělorusko a kterou netoužím slyšet znovu. Skoro si myslím, že došlo k sémantickému nedorozumění a autoři si „revamp“ nevyložili správně jako řekněme kreativní dekonstrukci původní kompozice, ale jako synonymum pro pouhý remix té stávající. A ve světle výsledku už vůbec nerozumím tomu dlouhému výletu do Afriky (to tam vážně ani nenatočili nový klip?), kterým si Ben nechal protéct mezi prsty mediální výhodu jednoho z prvních vybraných reprezentantů. Krvácí mí z toho srdce. Takový potenciál… a tak promarněný.

  Reagovat
 • Stačilo smíchat původní verzi s koncem nové verze a bylo by to dokonalé. V nové verzi je skvělé finále včetně přidaných nástrojů.. avšak ty přidané nástroje jsou slyšet už od začátku a působí to jako jeden velký chaos, dva songy dohromady, ale ani jeden nejde vypnout.. jsem zklamaný. Snad to na ESC vyzní lépe a zabere nějaký originální stage.

  Reagovat
 • Myslím si, že když se jednou řeklo, že to bude afro pop, tak se to teď k tomu přiblížilo mnohem víc a jsem za to rád. Dostalo to najednou jinou energii, než měla původní verze, která mě tolik nebrala. Spolu s kytarami a energií přišla i gradace, která končí závěrem s vyššími tóny ve zpěvu, takže paráda. Tady akorát bacha na živé provedení, tyhle vejšky totiž mohou být kamenem úrazu. Ale Benovi věřím, že to dá. Za mě se revamp povedl a dostal jsem od něj víceméně to, co jsem očekával. A nyní se o postup do finále nebojím. Obzvlášť v našem semifinále, které je celkově o něco slabší.

  Reagovat
 • Veľmi som sa tešil na revamp, páčila sa mi Kemama aj predtým, ale na záver to chcelo nejakú gradáciu, ktorá neprichádzala. Teraz po revampe som trochu sklamaný. Na mňa je tam toho teraz až príliš a autori to podľa môjho názoru prekombinovali. Ale už padlo posledné slovo a treba fandiť s tým, čo máme (Slovensko sa nezúčastňuje, tak beriem českých zástupcov ako našich 😀 ) Bennymu držím palce, aby odviedol skvelú prácu a vytvoril show, na ktorú Rotterdam ani Európa nezabudne 🙂

  Reagovat
  • Keď som prvýkrát zistil, že na ESC ide Ben, povedal som si: „Ok, nie je to môj sialok kávy, ale možno motyka vystrelí a postúpi do finále.“….
   Keď som teraz videl a hlavne počul revamp, povedal som si: „No nič, možno o rok vyberu podľa spevu a kvality, nie podľa známosti či kvantity a postúpi CZ do finále.“…
   Som veľmi veľmi veľmi sklamaný z CZ výberu, obzvlášť z revampu…Jedine čo vám závidím, je, že by tam aspoň reprezentanta máte. : D …Akokoľvek to dopadne, nie je to môj typ na vitaza a ani na finále, ale budem držať palce…

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..