Reprezentant Severní Makedonie 2020

Vasil Garvanliev – You

Krátce o interpretovi

Vasil Garvanliev svou pěveckou dráhu Vasil zahájil již ve svých 7 letech, když se zúčastnil dětského festivalu Marionka, jednoho z nejpopulárnějších svého druhu v Makedonii. O tři roky později se se svou rodinou přestěhoval do Spojených států, kde působil jako sólista v Chicagském dětském sboru. Od popového zpěvu nakonec přešel k opeře a po boku předních umělců začal vystupovat na festivalech po celém světě. Po čase stráveném v italském Miláně jeho mimořádný talent ocenila i Královská hudební konzervatoř v Torontu, na kterou byl přijat s plným stipendiem. V největším kanadském městě nakonec strávil celých 9 let. Do rodného makedonského města Strumica se vrátil v roce 2018, kde ho krajané odměnili vyprodaným koncertem.

Eurovize není pro Vasila ničím novým. V loňském roce, kdy Severní Makedonii velmi úspěšně reprezentovala Tamara Todevská s písní Proud, byl součástí makedonské delegace jako back vokalista. V letošním roce makedonská televize MRT ohlásila, že právě Vasil Garvanliev bude nástupcem Tamary a uslyšíme ho zpívat v Rotterdamu.

Zpěvákovým mottem je: „Tam, kde slova selžou, zpívej.“ „Jsem nesmírně poctěn, že mohu reprezentovat svoji zemi na Eurovizi v Rotterdamu a nemohu se dočkat, až uplatním své zkušenosti a znalosti při vytváření této kouzelné pouti, jež se dotkne srdcí lidí napříč Evropou,“ okomentoval zpěvák svoji účast na příštím ročníku Eurovision Song Contest. V Ahoy aréně se představí s písní You.

Oficiální videoklip
Text písně

(bude doplněno)

Anketa
Ohodnoťte píseň Vasila Garvanlieva - You
Fotogalerie
Promo foto Vasila Garvanlieva
Vasil Garvanliev
Vasil fotí i umělecké fotografie

2 komentáře: „Reprezentant Severní Makedonie 2020

 • 9. 3. 2020 (20:22)
  Trvalý odkaz

  je to taký prvoplánový šláger! neurazí – nenadchne!

  Reagovat
 • 8. 3. 2020 (20:21)
  Trvalý odkaz

  Průměr. Když byl oznámen jako reprezentant, zaujala mě jeho písnička v makedonštině a těšil jsem se na tu soutěžní. Po zveřejnění neoriginálního názvu jsem ovšem něco takového čekal. 6/10

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..